• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1393/3/11
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1402
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

بررسی مسائل کار و کارگری واحدهای صنعتی و هماهنگی جهت برگزاری جلسه مشترک با اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و اداره کل سازمان اجتماعی  استان البرز جمع بندی نظرات اعضا در خصوص سود و عوارض گمرکی مربوط به مواد اولیه و کالاهای نیمه ساخته و بحث وتبادل نظر در خصوص و نحوه همکاری بنیاد نخبگان و کلینیک صنعت با انجمن های صنایع همگن از مهم ترین مباحث مطرح شده در کمیسیون صنعت و معدن اتاق البرز بود. 

به گزارش روابط عمومی اتاق البرز در ابتدای جلسه رضا سرایی رئیس کمیسیون اظهار داشت: کمیسیون های سرمایه گذاری و کمیسیون اصل 44 اتاق بازرگانی ایران جلسات متعددی را در خصوص فعالیت بانک ها در حوزه بنگاه داری برگزار کرده اند و در نهایت اعضا به این نتیجه رسیدند که بانک ها باید صرفا به فعالیت بانکداری پرداخته و نباید بعنوان بنگاه اقتصادی فعالیت داشته باشند.

وی در ادامه افزود: در جلسه عمومی که در اتاق ایران برگزار شد مقرر گردید مبالغی که اتاق های بازرگانی برای صدور کارت از بازرگانان دریافت می کنند چگونگی هزینه کرد این پول ها مشخص گردد و قانون مرتبط با آن نیز اصلاح گردد تا بازرگان هزینه کمتری را متقبل شوند.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن بیان داشت: مجلس لایحه حمایت از تولید را مطرح کرده و دولت نیز طرحی با همین عنوان تهیه کرده است. تشکل های بخش خصوصی هر دو طرح را دارای ایرادات اساسی می دانند به همین منظور اتاق ایران به اتاق های سراسر کشور اعلام کرده است که ظرف ده روز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این لایحه بیان نمایند.

سرایی سپس با توجه به مورد اول دستور جلسه در خصوص قوانین کار و کارگری اعلام داشتند: کلی گویی در این زمینه مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه بخش خصوصی و فعالین اقتصادی باید ابتدا قوانین را شناسایی کرده سپس راهکارهای خود را پیشنهاد دهند.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی باید به جایگاه واقعی خود دست یابند و به منظور شناسایی و اصلاح قوانین مخل کسب و کار نظرات و راهکارهای خود را ارائه دهند افزودند: کسانی که این قوانین را تصویب می کنند صلاحیت لازم را ندارند به بیان دیگر در زمان تصویب این قوانین نماینده هایی از بخش صنعت وجود ندارند.

در ادامه جلسه خانم فرشته محمودی نایب رئیس دوم کمیسیون در خصوص لیست سیاهی که هرسال منتشر می گردد اظهار داشتند  این امر باید مورد توجه ویژه و کارشناسی قرار گیرد. در ادامه جلسه ایشان به اعضای کمیسیون اطلاع دادند که در جلسه کمیسیون بازرگانی آقای نوروزی فرد معاونت ویژه منطقه پیام حضور داشتند. آقای نوروزی فرد توضیح دادند که تسهیلاتی را برای سرمایه گذاری در این منطقه در نظر گرفته اند و بخشی از قوانین مشکل سازی که در گذشته در این منطقه وجود داشته بهبود یافته و تغییرات اساسی و زیرساختی ایجاد شده است.

در ادامه جهان پناه رئیس بنیاد نخبگان البرز ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان صنعتگران بیان داشتند: پس از تشکیل کلینیک صنعت و معدن در بنیاد نخبگان، کلینیک از طریق کمیسیون به انجمن های تخصصی صنایع همگن معرفی شد و فرم های عارضه یابی برای انجمنهای صنایع همگن ارسال گردید. کلینیک ابتدا با انجمن پلاستیک کار را شروع کرده و طی جلساتی که برگزار شد 3 پروژه را دریافت شد که خوشبختانه با نهایت دقت، کمترین هزینه و با کیفیت بسیار بالا پروژه های مذکور انجام شدند.

رئیس بنیاد نخبگان در ادامه خاطرنشان شدند: کلینیک به چند تیم تقسیم شده است تا بصورت تخصصی تر فعالیت های خود را پیگیری نمایند. کلینیک می تواند در به روز کردن تولیدات با کیفیت بالا، بیهنه سازی انرژی،  ITو برق، به روز کردن سیستم های اتوماسیون اداری، می تواند خدمات ارائه دهد. با کلینیک صنعت و معدن تهران تفاهم نامه دارد .

ایشان یادآور شدند: کلینیک سعی دارد ابتدا درخواست ها و مشکلات را جمع آوری کند. پس از آن بازدیدی از شرکت درخواست کننده داشته باشد تا دید جامع تری نسبت به مشکل طرح شده پیدا کند.

 جهان پناه افزود: در حال حاضر این امکان وجود دارد که دستگاه های داخلی مشابه خارجی با هزینه های بسیار پایین تر ساخته شود. بطوریکه در ابتدا یک نمونه در مقیاس کوچک و با هزینه پایین تولید می شود و اگر مورد قبول درخواست کننده واقع شد، دستگاه در مقیاس بزرگتر ساخته خواهد شد.

ثبت نظر