• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/4/9
  • تعداد بازدیدکنندگان : 2165
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

به منظور بررسی مقدمات تاسیس دفتر نمایندگی جامعه نیکوکاری ابرار وابسته به اتاق بازرگانی ایران  در استان البرز جلسه ای با حضور روسای اتاق بازرگانی، جامعه نیکوکاری ابرار،نمایندگانی از کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، مشاورمدیر کل آموزش و پروش استان البرز و اعضای هیات رییسه و هیات نمایندگان اتاق البرز  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، در ابتدای این دیدار "رحیم بنا مولایی " رییس اتاق اظهار کرد: این موسسه خیریه با هدف گسترش فعالیت های نیکوکاری به منظور ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان و تاًمین هزینه تحصیل دانش آموزان با استعداد و نیازمند توسط فعالان اقتصادی فعالیت خود را آغاز کرده است .

وی با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی همیشه در اقدامات خیر خواهانه نقش ممتازی داشته اند افزود: برای بخش خصوصی واقعاً درد آور است که جوانان  و کودکان  جامعه به خاطر فقر مالی نتوانند تحصیل نمایند .

وی خاطرنشان کرد: شناسایی دانش آموزان و دانشجویان نخبه و با استعداد استان که نیازمند حمایت مالی هستند از دیگر اهداف جامعه نیکوکاری ابرار  است.

وی تاکید کرد: تعامل و همکاری موسسات خیریه برای هماهنگی و سازماندهی یک ضرورت است و باید از امکانات و منابع موجود برای کمک به نیازمندان استان استفاده  بهینه نمود .

بنا مولایی خواستار این شد که فعالان اقتصادی و مسوولان استانی با همکاری و همت هرچه بیشتر، موسسه نیکوکاری ابرار را یاری کنند تا بتوان افراد نیازمند را شناسایی و در راستای محرومیت‌زدایی گام‌های موثر برداشت.

فعالا ن اقتصادی پیشتاز در کارهای عام المنفعه

 "علی‌اصغر خامنوی" مدیرعامل موسسه نیکوکاری ابرار در این نشست با تاکید بر اینکه کار خیر و خیرخواهی در فطرت همه انسان‌ها است، اظهار کرد: فعالان اقتصادی نیز در کارهای خیر پیشتاز بوده و هستند.

  وی افزود: جامعه نیکوکاری ابرار سازمانی غیر دولتی، غیر انتفاعی، غیر سیاسی، و مردم‌نهاد وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی ایران است که در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی فعالیت می‌کند.

 خامنوی ماموریت جامعه نیکوکاری ابرار را تکریم و ارتقاء فرهنگ نیکوکاری در جامعه، پاسداری از حریم منزلت اجتماعی فعالان بخش خصوصی، کمک به رشد فعالیت‌های خیرخواهانه و مساعدت موسسات خیریه در انجام امور خیر برشمرد.

 مدیرعامل موسسه نیکوکاری ابرار اولویت کاری این موسسه را توانمندسازی تحصیلی و توانمندسازی افراد محروم در زمینه اشتغال دانست.

 وی بیان کرد: در خصوص حمایت تحصیلی  به صورت منسجم کارخود  را شروع کرده  که با اعطای بورس تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان نیز توجه خاصی می‌شود.

 مدیرعامل موسسه نیکوکاری ابرار از دستگاه‌های موثر استان البرزخواست تا با همکاری و همراهی، اقشار مورد نیاز را زیر چتر حمایتی خود قرار دهند و گفت: جایگاه موسسه نیکوکاری ابرار در اتاق بازرگانی البرزخواهد بود و با همکاری اتاق و سازمانهای حمایتی مرتبط و سازمان آموزش و پرورش دانش آموزان و دانشجویان مستعد اما نیازمند شناسایی خواهند شد و به آنان بورس تحصیلی داده خواهد شد.

 خامنوی تاکید کرد :امیدواریم با همکاری و تعامل خوبی که در استان البرز وجود دارد بتوان کار موفقی  در جهت رفع اعتلای فرهنگ  رفع محرومیت  آن قدم برداشت.

 در پایان این جلسه مقرر شد به مناسبت ماه مبارک رمضان با معرفی کمیته امدادامام خمینی (ره) استان البرز 50 دانش آموز و 14 دانشجو  تحت حمایت مالی و بورس تحصیلی جامعه نیکوکاری ابرار قرار گیرند.

جامعه نیکوکاری ابرار در سال ۸۸  توسط روسای اتاق بازرگانی سراسر کشور در محل اتاق ایران  راه‌اندازی شد .

ثبت نظر