• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/5/28
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1970
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

دومین نشست کمیسیون گردشگری  با حضور معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان البرز  و اعضای آن برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز،"مهین بوالحسنی" رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز گفت: در حالی که ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است، به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها و عدم حمایت دستگاه های اجرایی، تا کنون تاثیری در اقتصاد البرز نداشته است.

وی اظهار کرد: به دلیل برخورداری از ظرفیت های طبیعی، تاریخی و قرار گرفتن در مسیر عبور مسافران به سایر استانها از پتانسل های خوبی برای رونق صنعت گردشگری برخوردار است که توسعه در این حوزه همکاری بین دستگاه های اجرایی این امر را می طلبد.

وی خاطرنشان کرد: پویایی و توسعه حوزه گردشگری البرز ظرفیت بسیار بالایی در اقتصاد استان خواهد  داشت و با توجه به پتانسیل های خوب این استان باید برنامه برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مناسب برای آن انجام شود.

وی با اشاره به  فعالیت های اتاق بازرگانی البرز که جوان ترین اتاق کشور محسوب می شود گفت: این اتاق دارای افراد و نیروهای توانمندی است که  از توان صنفی و تشکلی خوبی برخوردار  هستند.
بوالحسنی خاطرنشان کرد: در این کمیسیون ما به دنبال بررسی و رفع مشکلات و گرفتاری های موجود بر سر راه بخش گردشگری فعالان  این بخش هستیم.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز تاکید کرد: این کمیسیون با وجود کارگروه های مختلف به صورت دقیق  و جزیی مشکلات این صنف را مورد بررسی قرار داده و نتیجه آن را برای رفع موانع موجود را به مراجع بالا ارجاع خواهد داد.

بررسی موانع و مشکلات گردشگری در اتاق بازرگانی البرز

 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان البرز گفت: موانع و مشکلات گردشگری و آشنایی بخش خصوصی با قوانین و مقررات مربوط در کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان البرز  مورد بررسی قرار می گیرد.

"احمد ترکاشوند" افزود: با تعامل سازنده بین بخش خصوصی و دولتی در حوزه گردشگری  گام های موثری برداشته خواهد شد.

وی اظهار کرد: با تشکیل این گونه نشست ها در استان البرز باید به دنبال ایجاد  دنبال ایجاد  فضا و زیر ساخت های لازم در توسعه گردشگری استان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: سنگ بنای توسعه استان البرز باید بر اساس توسعه و تقویت زیرساخت های فرهنگی و گردشگری باشد.

"ترکاشوند افزود: توسعه صنعت گردشگری علاوه بر درآمدزایی برای استان، هویت فرهنگی استان را هم تثبیت می کند بنابراین باید نسبت به آن توجه بیشتری کرد.

 وی بر اهمیت رونق و توسعه صنعت گردشگری در این استان تأکید کرد و افزود: این استان قابلیت‌های فروانی را در حوزه گردشگری دارد اما متأسفانه به دلیل فقر زیرساخت‌ها در این حوزه با کمبودهایی مواجه هستیم.

همچنین در پایان این نشست تشکیل  کارگروه های " شناخت و معرفی جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی"، "کارگروه آموزش، ارتباطات و تبلیغات "، "سلامت و محیط زیست"،" زیر ساخت های و جذب  سرمایه گذاری"  و"تدوین  برنامه چشم انداز گردشگری "  به تصویب رسید.

ثبت نظر