• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/7/13
  • تعداد بازدیدکنندگان : 2075
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: با توجه به پتانسیل‌های خاص و تنوع اقلیم استان آموزش ، توانمند سازی و شناخت ظرفیت‌های هر منطقه باید در اولویت برنامه ریزی ها قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز،" مهین بوالحسنی" در سومین جلسه کمیسیون گردشگری که با حضور رییس اتاق بازرگانی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان البرز و اعضای کمیسیون برگزار شد افزود: ما باید تلاش کنیم که با حمایت‌ از بخش خصوصی تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان را افزایش دهیم.

وی اظهار کرد: بررسی، شناخت و توسعه راهکارهای برای توسعه گردشگری و ارائه برنامه راهبری، تعیین محدوده و ضوابط از جمله برنامه های  کمیسیون گردشگری استان است.

بوالحسنی با اشاره به ظرفیت های و پتانسیل های مناسب در جذب گردشگر  برخی از روستاهای استان خاطرنشان کرد: با کمی دقت و توجه می‌توان به ثروت عمده‌ای که در توسعه گردشگری روستایی نهفته است پی برده و از آن بهره مند شد.

وی ادامه داد: علی رغم شناخت جایگاه واقعی صنعت توریسم در دنیا ، استان البرز باید گام های موثری  در جهت رونق بخشیدن  این صنعت که توسعه اقتصادی استان را نیز در بر خواهد داشت بردارد.

رییس کمیسیون گرشکری استان البرز افزود: استفاده از روستاها و طبیعت بکر استان البرز می تواند از صنعت نفت برای مردم درآمد بیشتری داشته و باید از این فرصت به عنوان یک صنعت درآمدزا بهره گرفت.

 وی تاکید کرد: فراهم نبودن زیرساخت ها از جمله هتلداری و راههای دسترسی و ناشناخته ماندن ظرفیت های گردشگری از موانعی که توسعه گردشگری را در استان البرز کند کرده است.

در این نشست گزارشی از کارگروه های تخصصی تشکیل شده و اطلاعاتی درباره  اماکن تاریخی  و دیدنی روستای نوجان  مطرح ومورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این نشست پیشنهاد شد روستای نوجان به دلیل ظرفیت های و پتانسل های موجود می تواند به عنوان مرکز توریستی و گردشگری معرفی شود

ثبت نظر