• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/8/3
  • تعداد بازدیدکنندگان : 923
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: رفع مشکلات صنعتگران استان نگاه و برنامه‌ ریزی کارشناسی، دقت نظر و ارایه راهکارهای عملیاتی و واقع بینانه  را می طلبد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز،"محسن امینی"در دومین نشست کمیسیون صنعت افزود: کمیسیون صنعت به عنوان اتاق فکر با کمک، همفکری و نگاهی عمیق باید مشکلات  صنعت را دسته بندی و برای حل آنها راهکارهای مناسب پیشنهاد دهد.

وی با اشاره به این نکته که رصد کردن مشکلات صنعت از اولویت های این کمیسیون است اظهار کرد: برگزاری برخی از جلسات کمیسیون صنعت با حضور مسوولان ذیربط و با هماهنگی اتاق البرز در انجمن ها و شرکت های  این استان برگزار می شود تا مشکلات این شرکت ها از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد.

امینی، رکود و کمبود نقدینگی را مهمترین نگرانی بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: رکود عمیقی در بازار کار و خدمات وجود دارد که این مشکل نبود مشتری برای محصولات و عدم گردش مالی مناسب را در پی داشته است.

بررسی مشکلات صنایع کوچک و متوسط در کمیسیون صنعت

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز ادامه داد: درحال حاضر صنایع کوچک و متوسط به دلیل نداشتن دسترسی به بازار سرمایه بیشترین مشکلات را در این حوزه دارند که کمیسیون صنعت اتاق برای رفع مشکلات این بخش  توجه ویژه ای خواهد داشت.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از صنایع موجود در استان را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهند، که این نقش می تواند در توسعه اقتصادی البرز اثر گذار باشد.

به گفته وی، بررسی مسایل کارگری، تامین اجتماعی و معوقات بانکی از اولویت های این کمیسیون است.

امینی با اشاره به اینکه مولفه های فراوان در بهبود فضای کسب و کار  وجود دارد افزود: رفع موانع و مشکلات در این زمینه همیاری و همدلی همه دستگاههای ذیربط امکان پذیر است.

 

وی ادامه داد: سطح دسترسی صنایع کوچک و متوسط کشور به تسهیلات بانکی و استفاده از خدمات مشاوره ای در این بخش نیازمند تقویت است.

وی خاطرنشان کرد: تبیین جایگاه و اهمیت صنایع کوچک در امر تولید و اشتغال و تاثیر منحصر بفرد آن در اقتصاد بر کسی پوشیده نیست و این امر نیاز به حمایت و همراهی تلاشگران و مسوولان استان است.

در این نشست مقرر شد، فرم مشکلات حوزه کسب وکار طراحی و پس از نظرخواهی از اعضای کمیسیون و تایید ریاست برای فعالان اقتصادی استان ارسال و همچنین  جلسات کمیسیون روزهای دوشنبه در هفته دوم هر ماه  برگزار شود.

ثبت نظر