• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/9/1
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1832
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

نوزدهمین جلسه کارگروه تولید شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی برای  بحث و تبادل نظر در خصوص حل مشکلات سه واحد تولیدی کوچک و متوسط با حضور معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز و اعضای کارگروه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، در این نشست، نظرات ارایه شده توسط فعالان اقتصادی بخش خصوصی در خصوص نصب سیستم آنلاین تصفیه خانه و دودکش های یکی ازکارخانه دارویی مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در زمینه اخذ عوارض متعدد از پروژه های جدید احداث بخش کشاورزی، هزینه های غیر متعارف گاز مصرفی و هزینه های بالای  اخذ  یا تمدید سازمان استاندارد  بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

ارایه گزارش کامل و مبسوطی شرکت دارویی مذکور  به محیط زیست از اقدامات زیست محیطی انجام گرفته از قبیل اجرای طرح خوداظهاری، وضعیت فضای سبز احداثی، مستندات مربوط به انتخاب واحد به عنوان صنعت سبز، استانداردها و گواهینامه های اخذ شده ISO 14001 ،ارایه درخواست شرکت دارویی مذکور  مبنی بر الحاق به شهرک صنعتی غیردولتی در حال احداث برکت و استفاده از مزایای قانونی آن از جمله مصوبات این نشست بود.

تشکیل کمیته تخصصی و بررسی فنی و کارشناسی، پیشنهادات اجرایی با موضوع اصلاح تعرفه خدمات مهندسی برای اجرای طرحهای تولیدی کشاورزی( اعم از مرغداری، دامداری، گلخانه، آبزیان و ... ) و طرحهای صنعتی و معدنی، همچنین مبنای قانونی اخذ عوارض احداث واحدهای مختلف تولیدی کشاورزی توسط فرمانداریها و بخشداریهای استان و اعمال رویه یکسان و مشابه در تمام شهرستانهای استان البرز تهیه و جهت اقدامات بعدی به کارگروه تولید از دیگر مصوبات این نشست است.

همچنین در این نشست مقرر شد، بررسی هزینه بالای اخذ و یا تمدید نشان استاندارد بر اساس در خواست شرکت متقاضی از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان پیگیری شود.

ثبت نظر