• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/9/18
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1773
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
در دیدار با فعالان اقتصادی استان البرز صورت گرفت؛

اعضاء هیئت تجاری فرانسوی که صبح امروز در البرز حضور پیدا کردند آمادگی خود برای برقراری ارتباط تجاری با این استان و بهره‌گیری از ظرفیت‌های البرز را اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق البرز رحیم بنامولایی در جلسه دیدار فعالان اقتصادی استان البرز با هیئت تجاری کشور فرانسه که صبح امروز در محل اتاق بازرگانی استان البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه استان البرز از ظرفیت و توان بالایی در بخش‌های مختلف صنعتی، دارو، نساجی، صنایع غذایی و کشاورزی برخوردار است، اظهار داشت: بیش از 85 درصد از ماکارونی کشور در استان البرز تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی این استان از توانایی و ظرفیت بالایی برخوردار است، افزود: 90 درصد از قارچ مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان این محصول در استان البرز تامین می‌‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با تاکید بر اینکه استان البرز در بخش تولید قطعات خودرو نیز پیشرفت‌های خوبی داشته و توانسته در بخش صادرات این محصولات نیز ورود پیدا کند، خاطرنشان کرد: در بخش صادرات محصولات و فرآورده‌های غذایی به کشورهای همسایه، افریقایی و چین نیز این استان به خوبی اقدام کرده و تا حد زیادی موفق ظاهر شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های ضروری به منظور توسعه صنعت و استقبال از سرمایه‌گذاران خارجی در این استان به خوبی صورت گرفته است، بیان کرد: درصدد هستیم سرمایه‌گذاران خارجی بازار منطقه‌ای خود را به استان البرز بیاورند و در این راستا ما نیز نسبت به بروزرسانی کردن تکنولوژی‌های خود اقدام کنیم.

بنامولایی با بیان اینکه امید است همکاری خوبی در راستای برقراری تجارت با فرانسه داشته باشیم، اظهار داشت: ملت ایران خاطره خوبی از کشور فرانسه همزمان با شروع انقلاب اسلامی دارد.

وی با اظهاری امیدواری از برقراری توافقات مطلوب تجاری بین کشور فرانسه و استان البرز، گفت: هزینه تولید در کشور جمهوری اسلامی ایران به مراتب ارزان‌تر از کشور فرانسه است، از این رو امید است روابط خوبی با طرف‌های تجاری ایران و فرانسه برقرار شود.

ژان مارک لوگان رئیس بیزینس کنسولی تجارت فرانسه در دبی نیز در این دیدار  با بیان اینکه بسیار مشتاق هستیم تا از پتانسیل‌های استان البرز استفاده کنیم، گفت: امید است اطلاعات جامع‌تری از ظرفیت‌های این استان در اختیار هیئت تجاری فرانسه قرار گیرد تا از این طریق با آگاهی بیشتری نسبت به برقراری ارتباط تجاری اقدام کنیم.

گفتنی است اعضای این هیئت تجاری فرانسوی در حوزه‌های فناوری اطلاعات، هوا و فضا، تجهیزات نفت و گاز، مواد غذایی، حمل و نقل، شرکت های دارویی بوده و آمادگی مذاکره با تجار ایرانی را دارند.

ثبت نظر