• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/11/5
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1912
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی گفت: برای پیشرفت در حد انتظار  همکاری های تجاری و بازرگانی بین ایران و لهستان ایجاد بانکهای تبادل اطلاعات تجاری در دو کشور ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز،"رحیم بنا مولایی" در نشست مشترک با هیات تجاری لهستان با حضور رئیس اتاق بازرگان استان سیلسیا، سفیر این کشور و معاون منابع انسانی و توسعه مدیریت استاندار البرز برگزار شد پیشنهاد کرد: در سفارت خانه های دوکشور بانک های تبادل اطلاعات تجاری ایجاد شود تا هرگونه مبادلات بازرگانی با اطلاع کامل از نیازهای دو کشور انجام پذیرد.

بنا مولایی افزود: استان البرز در زمینه  صنعت نساجی، داروسازی ، ملزومات پزشکی ، صنایع غذایی و قطعات خودرو، از ظرفیت ها وتوانمندی های بالای برخوردار است و در این زمینه آماده همکاری با کشور لهستان است.

وی خاطرنشان کرد: البرز از مراکز مهم آموزش عالی و تحقیقاتی در زمینه های ارایه خدمات مهندسی  برخوردار است و ما می توانیم در این جهت نیز با لهستان همکاری  متقابل داشته باشیم.

وی با اشاره به استقرار منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه باری پیام به عنوان یکی از مزیت های  استان البرز اظهار کرد: استقرار گمرک فرودگاه پیام از ویژگی های مهم این منطقه است و ما می توانیم به صورت مستقیم  با اختصاص هواپیمای باری تجارت بین استان البرز و لهستان را تا حد مطلوبی انجام دهیم.

وی تاکید کرد: فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی برای اتخاذ قراردادهای با خطوط هوایی صربستان برای انتقال کالاهای تجاری اعلام امادگی دارد.

رییس پارلمان بخش خصوصی استان البرز با اشاره ضرورت توسعه صنعت گردشگری در ایران وبه خصوصدر استان البرز که که از طبیعت و جاذبه های گردشگری برخوردار است افزود: در این زمینه  از مشارک سرمایه گذاری  کشور لهستان استقبال می کنیم.

بنا مولایی ادامه داد: استان البرز در زمینه های ایجاد هتل های متعدد و مراکز تفریحی با مشارکت و  سرمایه گذاری لهستان آمادگی دارد.

وی در بخش دیگر اظهاراتش با اشاره به تجارت صنعت غذای حلال گفت: استان البرز آمادگی دارد برای گرفتن سهمی از بازارهای بین الملی غذای حلال با کشور لهستان همکاری کند.

وی با اشاره به این که این استان دومین تولید کنند دارویی کشور در این استان هستیم گفت: فعالان اقتصادی استان می توانند همکاریهای لازم را در زمینه صنایع دارویی با کشور لهستان داشته باشند.

وی تاکید کرد: با گشایش شبکه بین الملی بین بانکی (سوئیفت)، بخش خصوصی می تواند ضمن بازگشایی اعتبار، تعاملات تجاری خود را با لهستان  افزایش دهد.

دولتها بهترین واسطه برای توسعه تجارت ایران و لهستان

 سفیر کشور لهستان در ایران اظهار کرد: دولتهای دو کشور خوشبختانه تمایل دارند به عنوان واسطه بسیار خوب برای توسعه تجارت دو کشور وارد صحنه شوند.

یولیوش گویوو  افزود: موقیعت لهستان در بهبود اقتصادی بخاطر حضور شرکت ها و واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است.

وی ادامه داد: مدیران این واحدها هم اکنون با این هدف در استان البرز حضور دارند تا ضمن مشارکت و سرمایه گذاری با بخش خصوصی این منطقه در مسیر توسعه ای صنعت، تجارت و بازرگانی  دو کشور گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که دو کشور ایران و لهستان از نیازهای هم دیگر آشنایی کامل داشته باشند می توانند با  بهره گیری از اطلاعات کامل با یکدیگر همکاری کنند و هیچ مشکل دیگری نمی تواند مانع تبادل  تجاری بازرگانی دو طرف باشد.

تجار البری به لهستان دعوت شدند

رئیس اتاق بازرگانی استان سیلسیا کشور لهستان گفت: با توجه به پتانسیل ها  وتوانمندی های موجود بین دوکشور تجار البرزی برای بررسی نیازهای تجاری دو طرف به استان البرز دعوت شدند.

"ریشارد توژانسکی" با اشاره به گشایش خط مستقیم پرواز بین ایران و ورشو اظهار کرد:با این امر تجارت بین ایران و لهستان تسهیل پیدا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: مباحث مشترک بین استان البرز مورد بررسی کارشناسی دو کشور قرار گرفته و درسفر دوباره تجار لهستانی به ایران قراردادهای تجاری منعقد می شود.

ثبت نظر