• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/11/10
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1677
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: لغو تحریم ها و اجرای برجام حقانیت جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی را به دنیا ثابت کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در سی ام نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور استاندار و اعضای شورا برگزار شد با اشاره به گزارشی از آخرین برنامه سفر ایتالیا  و فرانسه در همراهی با دکتر روحانی افزود: اقدام دولت تدبیر و امید در دیپلماسی  هسته ای در تاریخ روابط بین الملل بین کشورها، بی نظیر است.

وی اظهار کرد:سیاست های دولت در زمینه  روابط بین المل با برنامه ریزی و تقسیم بندی بر اساس توانمندیهای کشور های مختلف صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در  اولین زمینه بنادر و شاهراه های آبی و توسعه خطوط راه آهن برای ترانزیت بار از اروپا به آسیا تفاهم نامه های همکاری منعقد شد.

بنا مولایی با اشاره به همکاری پژو فرانسه با ایران خودرو خاطرنشان کرد: شرکت پژو برای تولید ماشین های 2008 به بالا با اعتبار 400 میلیون یورو سرمایه گذاری در فاز اول  اعلام امادگی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین  قرارداد خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس بین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران این شرکت امضا شد.

بنا مولایی خاطرنشان کرد:شرکت‌های مختلف صنعتی و تجاری ایتالیا و فرانسه بسیار مشتاق حضور و همکاری با ایران هستند.

استراتژیهای دولت در گرفتن فاینانس از کشورهای اروپایی

رییس پارلمان بخش خصوصی استان البرز با اشاره به سیاست های مدبرانه دولت در گرفتن فاینانس از کشورهای اروپایی گفت: در زمینه فاینانس ( گرفتن وام ازیک بانک یا موسسه تجاری خارجی به‌منظور عملیات معینی به کشور و یا شرکت مشخصی) با باز پرداخت 10 و 15 ساله  استراتژی خوبی است که دولت در پیش گرفته و این مهم کشور های  اروپایی را متعهد برای حمایتهای سیاسی خود می کند.

بنا مولایی افزود: سیاست خارجی دولت ی در راستای تأمین منافع ملی و امنیت ملی ایران است که  باید هزینه‌ها را کم و فایده‌ها را بیفزایم.

بازگشایی سوئیفت  ایران با کشورهای ایتالیا و فرانسه

بنا مولایی خاطرنشان کرد: با توافقات صورت گرفته با ایتالیا و فرانسه  شبکه بین الملی بین بانکی (سوئیفت)، بازگشایی می شود.

وی اظهار کرد: بدین ترتیب بخش خصوصی می تواند ضمن بازگشایی اعتبار، تعاملات تجاری خود را افزایش دهد.

رییس اتاق بازرگانی البرز افزود: در این سفر بخش خصوصی با صنایع غذایی و پوشاک فرانسه و ایتالیا تعاملات تجاری برقرار کرده و به توافق های خوبی هم رسیدند

بنا مولایی با اشاره به استقرار منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام به عنوان یکی از مزیت های استان البرز اظهار کرد: استقرار گمرک فرودگاه پیام از ویژگی های مهم این منطقه است و ما می توانیم به صورت مستقیم با اختصاص هواپیمای باری تجارت بین استان البرز  و دو کشور فرانسه و ایتالیا را تا حد مطلوبی انجام دهیم.
وی تاکید کرد: فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی برای اتخاذ قراردادهای با خطوط هوایی این دو کشور برای انتقال کالاهای تجاری اماده است.

وی بسته شدن قرارداد یک میلیارد دلاری شرکت فرانسوی در زمینه توسعه فرودگاه امام خمینی  را گام موثری  در توسعه  تجهیزات فرودگاهی دانست.

رییس اتاق البرز در ادامه به منظور همدلی و کمک به صاحبان صنایع  و واحدهای تولیدی از استاندار و دیگر روسای ادارات مرتبط به فعالان بخش خصوصی خواست برای گذر از شرایط رکود و عبور از پرداختی های شب سال نو با ارایه تمهیداتی تولید کنندگان را یاری دهند.

برنامه ای جامع برای تحقق اهداف اقتصادی دولت پس از لغو تحریم ها تدوین شود

استاندار البرز با اشاره به موفقیت جمهوری اسلامی در مذاکرات و پایان خوش برجام، بر ضرورت تدوین برنامه ای جامع به منظور تحقق و اجرای برنامه های اقتصادی دولت، پس از لغو تحریم ها تاکید کرد.

سیدحمید طهایی با اشاره به موفقیت جمهوری اسلامی در مذاکرات و پایان خوش برجام، گفت: تدوین برنامه ای جامع به منظور تحقق و اجرای برنامه های اقتصادی دولت بعد از برجام ضروری است.
وی اظهار کرد: مسائلی که به عنوان مصوبه در اتاق بازرگانی با حضور دستگاه های اجرایی مطرح می شود، باید با قوانین و مقررات تطبیق پیدا کند و در جهت رفع مشکلات و موانع کسب و کار انجام پذیرد.
وی خاطرنشان کرد:در بخش هایی هم که ضعف قانون وجود دارد باید پیشنهاد داده شود تا مجدد مورد بررسی قرار گیرد.
استاندار البرز با اشاره به چند نرخی بودن کالاها در سطح شهر کرج، گفت: این روند در صنوف بیشتر دیده می شود و اگر شهرداری ها خطایی دارند باید موردی بررسی شود.
وی بااشاره به بحث معافیت در پرداخت عوارض ازسوی شهرداری ها افزود: برای معافیت شهرداری ها در بحث عوارض کشاورزی باید توجیه داشته باشیم.
وی تصریح کرد: تصویب مصوبات دستگاه دولت در اتاق باید همه جانبه مورد بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به اصلاح روند و تسهیل امور در جهت بهبود محیط کسب و کار در بخش کشاورزی استان تاکید کرد: ضروری است در نشستی تخصصی پیشنهاد و مشکلات سازمان جهاد کشاورزی بررسی شود.
بهرمندی از فرصت موجود در دوران پسا برجام

استاندار البرز اظهار کرد: با توجه به فرصت های خوب اقتصادی به وجود امده دراین دوران باید با نگاهی همه جانبه و اندیشمندانه گام های موثری در روند بهبود اقتصادی کشور برداریم.

استاندار البرز با اشاره به سفر اخیر دکتر روحانی به ایتالیا ادامه داد: این اقبال از سوی کشورهای اروپایی به جمهوری اسلامی وجود دارد، بنابراین باید ببینیم چطور می توانیم از این فرصت ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه قبول لیست مطالبات جمهوری اسلامی در موضوع مذاکرات در شرایطی که پشت سر گذاشته بودیم غیرقابل تحقق بود، خوشبختانه تیم مذاکراه کننده با توانمندی و درایت هایی که داشت توانست این مذاکرات را برد – برد به نفع کشور به خاتمه دهد.

استاندار البرز با دعوت مسئولان به همدلی و همزبانی گفت: تمام تلاش دست اندرکاران دولت باید به دنبال تحقق اهداف جمهوری اسلامی باشند.

وی گفت: اقتصاد و دارایی دبیرخانه حمایت از سرمایه گذاری های خارجی و اتاق بازرگانی در بخش خصوصی در اتاق های فکر روند بهره مندی از شرایط موجود را باید برنامه ریزی کنند.

ارائه گزارش تحلیلی از آخرین وضعیت و عملکرد سازمان جهاد کشاورزی استان،بررسی مشکلات و پیشنهادات فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان در خصوص اصلاح روندها و تسهیل امور در جهت بهبود محیط کسب و کار در بخش کشاورزی استان با توجه به ویژگی ها و توانمندی های استان، بررسی نهایی پیشنهادات مطرح شده درحوزه قانون کار از محورهای این نشست به شمار می رود.

ثبت نظر