• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/12/4
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1654
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز گفت: مهندس در انديشه و تاريخ ارزنده ايران اسلامي يادآور و تداعي کننده ابتکار، نوآوري و خلاقيت است که زمينه‌ساز رشد و محرک موتور پيشرفت کشور خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اتاق البرز جعفر سلیمانی عضو هیات رئیسه اتاق البرز با اشاره به پنجم اسفند ماه زاد روز خواجه نصیر‌الدین طوسی به عنوان روز مهندس اظهار داشت: این روز گرامیداشت 1400 مهندس شهیدی است که در هشت سال دفاع مقدس در ساخت انواع سازه‌ها، جاده‌ها، پل‌ها، بیمارستان‌ها و سنگرها نقش‌آفرینی کرده اند و امروز در صنعت، موتور محرکه کشور را در تمامی حوزه‌ها در حال حرکت نگه داشته‌اند.

وی همچنین با اشاره به شرایط جدید اقتصادی و سیاسی کشور تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی فعالان اقتصادی در این وضعیت بیش از گذشته بوده و به حفظ کیان کشور مربوط می شود. اتاق، اخلاق را محور اصلی کار قرار داده و بر این باور است که برای ترویج اخلاق به همگرایی و انسجام نیاز داریم. اعتقاد دارد می توانیم شکل دهنده و یکپارچه کننده بخش خصوصی باشیم و در همین راستا دبیرخانه مشترک سه اتاق در اتاق ایران و دیگر اتاقها تشکیل شده تا شاهد یکصدایی دراین حوزه باشیم.

وی در ادامه افزود: اخلاق گرایی برمبنای بوده و توسعه پایدار و درازمدت در فضای رقابتی ممکن می شود. رانت و فساد اجازه حرکت طولانی مدت را نمی دهد و اخلاق حرفه ای یکی از نیاز های بنگاه ها و تشکل هاست.

جعفر سلیمانی عضو هیات رئیسه اتاق البرز با اشاره به این که اقتصاد ایران در حال تغییر است تصریح کرد: اقتصاد ایران در حال گذار از مرحله مبتنی برعوامل تولید به مرحله مبتنی بر کارایی است و در این گذار، عمده ترین مشکل فضای کسب و کار  ایران توجه به زیرساخت های نهادی، کارایی بازار کالا، کارایی بازار نیروی کار و کارایی بازار مالی است .

عضو هیات رئیسه اتاق البرز تأکید کرد: اصلاح ساختار نظام بانکی و مالیاتی، رفع قوانین و موانع سرمایه گذاران، ارتقاء دادگاه های اقتصادی و ثبت مالکیت معنوی را از پیش نیاز های فضای پیشرو دانست که باید در دستور کار قرار گیرد.

ثبت نظر