• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1394/12/17
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1623
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

گسترش روابط فرهنگی و گردشگری میان بانوان ایران و مالزی طی نشستی مشترک با حضور مرضیه افخم نخستین سفیر زن  و نایب رئیس  کانون زنان بازرگان وکار آفرینی ایران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، در این دیدار  مهین بوالحسنی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز با تبریک حضور اولین بانوی دیپلمات ایرانی به عنوان سفیر یک کشور خارجی اظهار کرد: بستر سازی وگسترش روابط فرهنگی ، اقتصادی و گردشگری بین بانوان دو کشور از مباحثی است که در این نشست مقرر شد.

نماینده خانه مدیران زن ایران افزود: هدف این است با تعامل و برقراری روابط نزدیک بین بانوان بازرگان ایران و مالزی ترتیبی اتخاذ شود تا نه تنها در زمینه فرهنگی بلکه در جهت گسترش فعالیت تجاری به ویژه صنعت گردشگری برنامه ریزی شود.

نایب رئیس کانون زنان بازرگان و کار آفرین تاکید کرد: با توجه تنوع آب و هوایی و  جاذبه های طبیعی قومیت ها و فرهنگ های مختلف از مزیت های گردشگری  ایران و استان البرز است که باید ازآن برای گسترش صنعت توریسم بهره برد.

وی ادامه داد: پویایی و توسعه حوزه گردشگری در ایران  ظرفیت بسیار بالایی در اقتصاد خواهد  داشت و با توجه به پتانسیل های خوب گردشگری در ایران  باید برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مناسب برای آن انجام شود.

نایب رئیس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران تاکید کرد: صنعت گردشگری وجذب گردشگر و نیازمند برنامه ریزی برنامه ریزی منسجم بوده تا به توسعه اقتصادی و درآمدزایی  شود.

بوالحسنی افزود: مناسبات تجاری میان ایران و مالزی طی سال های اخیر و در دوران تحریم های ناعادلانه غرب کاهش یافت و ارزش مبادلات دو کشور در سال 2014 به حدود 740 میلیون دلار رسید که بیش از 30 درصد به نسبت سال 2013 کاهش داشت.

ایران از ظرفیت  کامل جذب گردشگر سلامت برخوردار است

سفیر ایران در مالزی گفت: ایران از لحاظ امکانات بهداشتی ، درمانی و نیز از نظر هزینه های درمانی از ظرفیت مناسبی  برای جذب گردشگران سلامت برخوردار است.  

مرضیه افخم اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با بسیاری از کشورها از لحاظ هزینه درمان پایین تر بوده ضمن آنکه از امکانات و تجهزات مناسب بهداشت ، درمان و مراکز متعدد طب تخصصی بهره مند است.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریز ی باید از قابلیت ها وفاکتورهای  مهم در جذب توریسم سلامت بهره برده و این صنعت را  در کشور گسترش دهیم.

وی با اشاره به اینکه  کشورهای اروپایی پیشرفت های خوبی در زمینه جذب گردشگر برای درمان دارند گفت: می توان با تبلیغات  این صنعت را گسترش و  ارزآوری بالایی را برای کشور به همراه داشت.

همچنین مهین بوالحسنی ، پیام تبریک سهیلا جلو دار زاده مشاور امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس خانه مدیران زن ایران را به ایشان رساند.

ثبت نظر