• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1395/1/31
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1488
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق البرز و عضو هیات نمایندگان اتاق ایران گفت: لازم است دانشجویان به گونه ای در دانشگاه ها آموزش ببینند که پس از فارغ التحصیل شدن صاحب فکر و نظر باشند تا بتوانند گام های موثری در بهبود شرایط اقتصادی کشور بردارند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در نخستین جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران در سال جاری و یازدهمین نشست دوره هشتم، با اشاره به چالش‌های اقتصاد دانش محور در زمینه ارتباط دانشگاه و صنعت افزود: لازم است دانشجویان به گونه ای در دانشگاه ها آموزش ببینند که پس از فارغ التحصیل شدن صاحب فکر و نظر باشند تا بتوانند گام های موثری در بهبود شرایط اقتصادی کشور بردارند.

وی تاکید کرد: متاسفانه در بسیاری از موارد دانشگاه ها به بنگاه های تولید مدرک تبدیل شده اند که این امر نیازمند اصلاح و بازنگری اساسی است.

بنا مولایی با بیان اینکه آموزش باید زیربنای صنعت قرار بگیرد، از آمار بالای فارغ‌التحصیلان بدون مهارت انتقاد کرد گفت: متاسفانه  مهارت در کشور در اولویت برنامه‌های آموزشی قرار ندارد و تنها به مدرک گرایی اهمیت داده‌ شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر به ازای هر هشت مهندس، یک تکنسین در کشور تربیت کرده‌ایم، در حالی که در کشورهای پیشرفته دنیا به ازای هر یک مهندس، هشت تکنسین تربیت می شوند.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز افزود: استفاده از فضاهای خالی و امکانات دانشگاه ها برای افزایش مهارت ها، متناسب با نیاز و الگوهای بومی امری ضروری است.

بنامولایی تاکید کرد: طرح کاروزی دانشجویان در کارخانه ها، تشکیل کمیته های عارضه یابی علل بیکاری در دانشگاه ها و حمایت از صنایع از راهکارهای عملی برای بهبود تعامل بین صنعت، دانشگاه و افزایش شغل در کشور خواهد شد است.

ثبت نظر