• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1395/5/5
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1720
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز از حضور هیات 28 نفره تجاری و اقتصادی کشور قزاقستان  به سرپرستی "آلتای کوگینوف " یک از استانداران این کشور در استان البرز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، "مسعود قاسمی " اظهار کرد: این هیات اقتصادی به منظور  بررسی راه های افزایش مراودات تجاری وآشنایی با ساختار اقتصادی 11 مرداد ماه سالجاری وارد استان می شود.

این مسئول افزود: در بدو ورود هیات تجاری بازرگانی قزاقستان به این استان  نشست های تخصصی بین تجار و بازرگانان قزاقستان و  البرز تشکیل خواهد شد.

وی تاکید کرد: تشکیل میز مشترک تجاری ایران و قزاقستان به میزبانی  اتاق بازرگانی البرز نقش بسزایی در کاهش موانع تجاری و تقویت ارتباط و همکاری های دو کشور خواهد داشت.

وی ابرازکرد: انعقاد تفاهم نامه و بازدید از توانمندی های استان البر از دیگر برنامه های  این هیات تجاری است.

قاسمی ادامه داد: این هیات تجاری و بازرگانی متشکل از مسئولان و کارشناسان صنایع شیمایی، فرآورده های پروتئینی، ماشین آلات حفاری، ماشین آلات نفت و گاز، سرمایه گذاری، تولید ترانسفورمر ، محصولات زارعی و آرد، مواد غذایی کنسرو به مدت یک روز دراستان البرز حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی  مد نظر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در نظر گرفتن تولید داخلی و برنامه ریزی برای صادرات محور شدن  و تولید برای بازار خارجی از گام های موثر در اجرای این سیاست است.

تا کنون هیات های تجاری از  اوکراینی، بوسنی، ایتالیا، فرانسه و کرواسی، استونی، پرتقال، هند، تایوان و کرواسی به استان البرز سفر کرده اند.

استان البرز با برخورداری از حدود سه هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی بزرگ و کوچک از قطب های صنعتی کشور است که بخشی از تولیدات صنعتی این استان به خارج از کشور صادر می شود.

برای دیدن اسامی هیات اینجا کلیک نمایید.

ثبت نظر