• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1395/5/23
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1387
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رئیس اتاق بازرگانی البرز:

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: اطلاع و کسب اطمینان از چگونگی مصوبات مجلس شورای اسلامی و آگاهی از اثرات آن در جامعه، مستلزم تاسیس پایگاه پایش قوانین است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در نشست خبری در محل اتاق بازرگانی البرز، افزود: در صورت تاسیس پایگاه پایش قوانین تمامی مصوبات مجلس شورای اسلامی از مرحله چگونگی تدوین آیین نامه های اجرایی تا اثرگذاری این مصوبات در جامعه مورد بررسی کارشناسی و ارزیابی قرار می گیرد.

وی با ذکر اینکه نمایندگان استان البرز مسئولیت ریاست کمیسیون های صنایع و معادن مجلس و شوراها را بر عهده دارند، از آنان خواست که با توجه به شناخت کاملی که آنان از مسایل اقتصادی دارند با حضور فعال بیش از پیش در نشست های ویژه چالش های صنعت این منطقه را مورد بررسی قرار دهند.

وی اضافه کرد: کارشناسان و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی نیز به عنوان سربازان سنگر تولید برای همکاری با نمایندگان استان در رفع چالش های اقتصادی آمادگی کامل دارد.

وی ادامه داد: در صورتی که نشست ها با حضور فعالان سنگر تولید و نمایندگان مجلس استان به صورت مستمر بیش از پیش برگزار شود قطعا سایر استانها کشور نیز از نتایج حاصل از این ستاد در جهت رفع انبوه مشکلات و موانع موجود در مسیر تولید بهره مند خواهند شد.

رئیس اتاق بازرگانی البرز در بخش دیگر اظهاراتش گفت: طبق ماده 5 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار ، اتاق ها موظف به ایجاد تشکل های فعال های در حوزه اقتصادی و ساماندهی تشکل های موجود است.

وی با اشاره به نگاه حمایتی اتاق البرز از تشکل ها ادامه داد: بستر و فضا برای حضور تشکلهای بخش خصوصی در این اتاق فراهم بوده که این مهم فرصت را برای بهبود فضای اقتصادی استان فراهم خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به تشکیل شدن دبیرخانه مشترک میان اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون افزود: ساماندهی تشکلها به منظور جلوگیری از فعالیت های موازی، ادغام و شبکه سازی و انسجام تشکلها از دیگر موارد قانونی مرتبط اتاق بازرگانی است.

 

 

 

 شناسنامه دار شدن واحدهای صنعتی استان البرز

 رئیس اتاق بازرگانی استان البرز  گفت: با برنامه ریزی های انجام شده با  همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان و بسیج مهندسی   واحدهای صنعتی فعال، نیمه فعال و غیر فعال مشخص می شود.

وی با تاکید بر اینکه با اایه واحدهای واقعی تصمیم گیری اصولی می توان گرفت افزود: امید است این شناسنامه تا پایان شهریورماه تهیه تا میزان ظرفیت، اشتغال و سایر آمارهای لازم از این واحدها مشخص شود.

ضرورت تولید بازار محور در کشور

 رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز با اشاره به اینکه  تولیدی موفق است که بازار محور بوده و به سلیقه مشتری اهمیت دهد، گفت: اشباع بودن بازار از مشکلات تولیدکنندگان است که سبب شده تولیدکنندگان با تخفیف و جایزه به دنبال گردش مالی باشند.

وی اذعان کرد: وجود مشکلات مالی باعث شده است مردم بر اساس نیاز خرید کنند و تقاضای کاذب نیز در بازار وجود نداشته باشد.

بنامولایی با اشاره به اینکه طرح آمایش سرزمین در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تصمیم گیری صحیح باید اجرایی شود، خاطرنشان کرد: در اتاق بازرگانی البرز اتاق های فکر در زمینه های مختلف ایجاد شده و با کمک این اتاق فکر می توانیم از بسیاری از مشکلات جلوگیری کنیم.

لزوم تبدیل صادرات نفتی به غیرنفتی

وی با اشاره به اینکه دولت برای تبدیل صادرات نفتی به غیرنفتی باید تنها نظارت کرده و کار را به مردم بسپارد، گفت: با توجه به اینکه این مهم در راس امور مطرح شده است اما بدنه دولت مقاومت می کند، لازم است مدیران میانی به درستی توجیه شوند.

وی ضمن اعلام آمادگی اتاق بازرگانی برای آموزش برای حرکت در راستای اهداف نظام، اضافه کرد: در سال گذشته علی رغم نوپا بودن، اتاق بازرگانی البرز مقام نخست در حوزه آموزش را در میان سایر اتاق های کشور به خود اختصاص داد که امید است امسال نیز موفق به کسب این رتبه شویم.

ایجاد کلینیک صنعت و تجارت در استان البرز

رئیس اتاق بازرگانی البرز از کسب رتبه چهارم در سال گذشته در بخش شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در کشور خبر داد .

وی خاطرنشان کرد: ایجاد نمایشگاه بین المللی یکی از اولویت های مهم استان محسوب می شود که باید برای استان بارگذاری شود، در این راستا شناسایی محل مناسب و فاز بندی آن در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به ایجاد کلینیک صنعت و تجارت در استان البرز، بیان کرد: بر این اساس باید شرکت بین المللی در استان در قالب هلدینگ ایجاد شود و با زیرمجموعه های تخصصی برای صادرات فعالیت کند.

وی تاکید کرد: این اقدام به صورت پایلوت در استان البرز ساماندهی و امید است با تصویب در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی با اشاره به فرهنگ ایجاد شده که مردم پول خود را در بانک ها قرار داده و به جای استفاده  در بخش تولید و صنعت از سود آن در بانک ها استفاده می کنند را بسیار مضر و نادرست عنوان کرد و این اقدامات را عامل به وجود آمدن قاچاق و سودهای ۲۲ درصد بانک ها دانست.

ثبت نظر