• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1395/7/27
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1296
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز گفت: زیر ساخت های لازم برای همکاری های مشترک تجاری با کشور پرتغال فراهم است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، جعفر سلیمانی در حاشیه نشست تخصصی تجار و فعالان اقتصادی البرز و کشور پرتغال که در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: استان البرز در صنعت نساجی، داروسازی، ملزومات پزشکی، صنایع غذایی و قطعات خودرو از ظرفیت ها وتوانمندی های بالای برخوردار است و در این زمینه ها آماده همکاری با کشورپرتغال است.
وی با اشاره به این که البرز دومین تولید کننده محصولات دارویی کشور است، گفت: فعالان اقتصادی استان می توانند همکاری های لازم را در زمینه صنایع دارویی با کشور پرتغال داشته باشند.
وی با اشاره به استقرار منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه باری پیام (CARGO) به عنوان یکی از مزیت های استان البرز اظهار کرد: استقرار گمرک فرودگاه پیام از ویژگی های مهم این منطقه است و ما می توانیم به صورت مستقیم با اختصاص هواپیمای باری تجارت بین استان البرز و پرتغال را تا حد مطلوبی انجام دهیم.
وی تأکید کرد: فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی برای انعقاد قراردادها با خطوط هوایی پرتغال برای انتقال کالاهای تجاری اعلام امادگی دارد.
سلیمانی با اشاره به اینکه بستر ها و مشوق های لازم در زمینه صنایع پاک و هایتک در البرز باید بیش از پیش فراهم شود، افزود: این استان از جذب سرمایه گذاری های خارجی در بحث صنایع پاک، هایتک و تجدیدپذیر استقبال می کند .
وی در بخش دیگر اظهاراتش با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری هیاتی با هدف پیگیری تفاهمنامه ها منعقد با با اتاق البرز به اروپا اعزام خواهد شد گفت: استان البرز آمادگی دارد برای گرفتن سهمی از بازارهای بین المللی با این کشور ها همکاری کند.

ثبت نظر