• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1395/8/6
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1144
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: اوکراین خواستار گسترش همکاری های تجاری، بازرگانی و کشاورزی دو جانبه با استان البرز شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق البرز رحیم بنا مولایی با اشاره به دیدار با استاندار شهر خرسون اوکراین افزود: استان خرسون  به لحاظ تولیدی ، صنعتی و کشاورزی  دارای ظرفیت های خوبی است و خواهان گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی با البرز است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز با اشاره به تفاهم های قبلی با  استان خرسون اوکراین  اظهار کرد: استاندار استان خرسون از تجار و بازرگانان استان البرز دعوت کرد برای بازدید از صنایع و بررسی امکانات استان خرسون به این منطقه سفر کنند.

بنا مولایی، برای حضور فعال بخش کشاورزی استان البرز در استان خرسون اوکراین در زمینه های توسعه و گسترش کشاورزی استان اعلام امادگی کرد .

بنا مولایی با اشاره به این نکته که استان خرسون ازسرمایه گذاران البرزی برای تولید انواع محصولات کشاورزی مورد نیاز خود در اراضی این استان (کشاورزی فرامرزی ) استقبال می کند گفت: برای آشنایی در زمینه کشاورزی فرامرزی اوکراین  خواستار بررسی قوانین و مقررات انها در این خصوص شده ایم.

بنامولایی با اشاره به استقرار منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه باری پیام (cargo) به عنوان یکی از مزیت های استان البرز اظهار کرد: استقرار گمرک فرودگاه پیام از ویژگی های مهم این منطقه است و ما می توانیم به صورت مستقیم با اختصاص هواپیمای باری تجارت بین استان البرز و اوکراین را تا حد مطلوبی انجام دهیم.

وی تأکید کرد: فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی برای اتخاذ قراردادهای با خطوط هوایی اوکراین برای انتقال کالاهای تجاری اعلام امادگی دارد.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش با اشاره به مراکز مهم آموزش عالی و تحقیقاتی در البرز گفت: ما می توانیم در زمینه پروژه های علمی و تبادل دانشجو  همکاری های متقابل داشته باشم.

 همچنین رییس اتاق بازرگانی البرز نیز از توانایی های صنعتی و تولیدی اتاق البرز به ویژه در زمینه محصولات غذایی از جمله ماکارونی تاکید کرد.

رحیم بنا مولایی افزود: اتاق بازرگانی البرز در خصوص ایجاد ارتباط بین فعالان اقتصادی دو کشور همکاری های لازم را در مسیر توسعه روابط تجاری طرفین انجام خواهد داد.

وی یادآور شد: تشکیل نشست های تخصصی بین هیات تجاری بازرگانی اوکراین و البرز از دیگر برنامه های این سفر است.

نمایشگاه توانمندی های صادراتی استان البرز با حضور مسئولان و گروه های تجاری و بازرگانی دو کشور در کیف پایتخت اوکراین آغاز به کار کرد.

آئین گشایش این نمایشگاه با حضور سید حمید طهائی استاندار البرز و سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو و رایزن اقتصادی اوکراین و تنی چند از مسئولان بخش های بازرگانی اوکراین برگزار شد.
مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر کیف اوکراین از 5 تا 8 آبان ماه امسال میزبان نمایشگاه تخصصی توانمندی های صادراتی ایران و استان البرز در این کشور است و برخی از صنعتگران و تولیدکنندگان استان البرز در حوزه های مختلف در این نمایشگاه حضور یافته اند.
شرکت های مختلف فعال در زمینه های پلیمر، ماشین آلات کشاورزی، انرژی، صنایع غذایی و داروئی در این نمایشگاه حضور دارند.
تصمیم برای برپایی این نمایشگاه پیرو جلساتی با حضور سفیر و هیات تجاری اوکراین در استان البرز و در دیدار با استاندار البرز از ابتدای شهریور اتخاذ شد.


 

ثبت نظر