• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1395/8/17
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1319
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز به محرومیت این استان از مزایای مالیاتی که دفاتر مرکزی صنایع استان در تهران عواید خودرا پرداخت می کنند اشاره کرد  وگفت: ما خواستار  رفع این مشکل هستیم چرا که انصاف نیست استان تهران از مزایای مالیاتهای  پرداختی توسط صنایع استان البرز  برخوردار شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در هشتمین نشست اتاق فکر صنعت و دانشگاه افزود: نظر به اینکه سازمان صنعت و معدن اقدام در صدو موافقت نامه های اصولی  و مجوز فعالیت واحدهای صنعتی می نماید پیشنهاد می شود این سازمان ترتیبی اتخاذ نماید تا با هماهنگی سازمان امور مالیاتی، استان را از  مزایایی مالیات های پرداختی در این زمینه برخوردار نماید.

وی همچنین در خصوص مشکلات ناشی تصفیه خانه ها فاضلاب شهرک ها صنعتی اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می شود دولت حداقل 50 درصد هزینه بازسازی، نوسازی و رفع مشکلات این تصفیه خانه ها را برعهده گیرد.

ضرورت کاهش مراکز تصمیم گیری

بنا مولایی اضافه کرد: تحول در اقتصاد کشور نیازمند آن است که دولت زیر ساخت های لازم را فراهم و در پی آن بخش خصوصی وظیفه خطیر اجرای برنامه های اقتصادی را به عهده گیرد.
رییس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به مراکز متعدد تصمیم گیری گفت: ما اکنون در شرایطی قرار گرفته ایم که به جای تصمیم گیری باید مراکز تصمیم سازی ایجاد کنیم تا ضمن رفع انبوه مشکلات بخش صنعت ، راه را برای توسعه اقتصادی فراهم نمایم.

وی ادامه داد: باید افراد دانشمند، کارشناس و صاحب نظر در بخش صنعت مشکلات را حلاجی کنند و صمیمات لازم را برای شکوفایی صنعت کشور در بلند مدت ارایه دهند تا به مرحله اجرا در آید.

رئیس پارلمان بخش خصوصی در ادامه اظهاراتش به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور و جمعی از مدیران کشور به استان البرز خبر داد و گفت: امید است سفر آقای روحانی و همراهان به استان البرز منشأ خیر و برکت باشد و زمینه پویایی اقتصاد استان را به همراه آورد.

بنا مولایی همچنین  ازآغاز عملیات اجرایی نمایشگاه بین المللی استان البرز همزمان با سفر رئیس جمهوری به این استان خبر داد و افزود: کارهای مقدماتی در این زمینه از جمله ثبت شرکت، انتخاب مدیر و اعضا هیات مدیره انجام پذیرفته و پیش بینی می شود در سال آتی شاهد برپایی این نمایشگاه باشیم.

تاسیس شرکت توسعه صادرات

بنا مولایی ادامه با اشاره به تشکیل شرکت توسعه صادرات استان البرز گفت:  پس از 18 ماه تلاش مستمر فعالان اقتصادی و اتاق های بازرگانی، تعاون، اصناف و همراهی مدیران دولتی بستر برای تاسیس شرکت توسعه صادرات استان البرز فراهم شد.

بنا مولایی ضمن تشکر از استاندار و مسئولان اقتصادی استان که در این زمینه همکاری خوبی د اشته اند افزود: در آینده نزدیک با تاسیس و آغاز فعالیت شرکت توسعه صادرات استان البرز موانع موجود در راه صادرات تخصصی در زمینه های مختلف بر طرف خواهد شد.

بنا مولایی گفت: به نحوه ای برنامه ریزی کرده ایم که با تشکیل شرکت توسعه صادرات استان، با ایجاد دوره های آموزشی مناسب روشهای نوین بازاریابی و فن مذاکره جایگزین روشهای سنتی شود.

وی یکی از ویژگیهای تاسیس شرکت توسعه صادرات استان البرز را ریشه یابی موانع موجود در مسیر توسعه صادرات عنوان کرد.

بنا مولایی اضافه کرد: کلیه اتحادیه ها، اصناف و تشکل های مختلف اقتصادی می توانند در قالب هلدینگ (شرکتی سهامی است که دارای شرکتهای زیر مجموعه دیگر است) عضو این شرکت شده و در زمینه فعالیت های تخصصی خود از جمله نساجی، مواد غذایی و دارویی به  توسعه صادرات بپردازند.

ارائه تراز درستی از تجار کشور به خصوص استان البرز، هدایتگری خوب برای سرمایه گذاری ( نه در قالب آمار نادرست ) بلکه در خصوص سرانه مصرف و استفاده بهینه از سرمایه گذار ( داخلی و خارجی )، ارتباط شرکتهای دانش بنیان با تحقیق و توسعه کارخانجات، کاهش نگاه جزیره ای، ساماندهی دولت الکترونیک ، ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی حتی در نهاد ها و وزارت خانه ها و موسسات دولتی و پروژه ها به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها، ثبات مدیریت و ثبات سیاسی و ایجاد کنسرسیوم های صادراتی از جمله  مباحث و پیشنهادهای اتاق فکر تعامل صنعت و دانشگاه بود که برای طرح در حضور ریاست جمهوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

ثبت نظر