• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1395/9/20
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1325
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: سالیان دراز است که شعار ضرورت تعامل صنعت و دانشگاه در مسیر رشد و پویایی اقتصاد جامعه مطرح می شود اما به دلیل کم توجهی و عدم فرهنگ سازی تا کنون اجرای این شعار مهم و محوری در حد انتظار نبوده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در چهارمین همایش تعامل صنعت و دانشگاه به میزبانی مشهد در دانشگاه فردوسی این استان افزود: برای ایجاد رابطه نزدیک ، دائمی و موثر میان صنعت و دانشگاه و بهره گیری از علم در مسیر توسعه بایستی یک سازمان مشخص و با برنامه ریزی خاص به عنوان متولی این مسئولیت خطیر را برعهده بگیرد.

وی، تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را مستلزم رعایت کامل اصول و مبانی کیفیت محوری بر پایه بهره گیری از علم و تکنولوژی در صنعت دانست .

بنا مولایی خاطرنشان کرد: در صورتی می توانیم در بازار بین المللی جایگاه مناسبی داشته باشیم که از توانایی های علمی و پژوهشی کشورمان در مسیر تولید  محصولات مرغوب  و قابل رقابت استفاده کنیم.

وی، برگزاری نشست های مستمر در پوشش تشکیل اتاق فکر با همکاری نزدیک بخش خصوصی، دانشگاهیان و اساتید و پژوهشگران پارک علم و فناوری را از دستاوردهای مهم سومین همایش تعامل صنعت و دانشگاه سال گذشته در استان البرز برشمرد.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز گفت: برجام فرصت مناسبی است تا  بخش خصوصی با ایجاد انقلاب صنعتی  و بهره گیری از اصل مهم تقاضا محوری بستر را برای تحقق اقتصاد مقاومتی  و افزایش صادرات مهیا کند.

بنا مولایی در ادامه اظهاراتش بر ضرورت حاکم شدن نگاه تولید بدون کارخانه در بخش صنعت در بین جوانان تاکید کرد.
رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: این نگاه که برخی صنعتگران تصور می کنند باید صفر تا صد محصول توسط خودشان و بدون بهره گیری از سایرین تولید و به بازار مصرف عرضه شود نگاه درستی نیست و باید اصلاح شود.
وی افزود: صنعتگران باید بستر را برای مشارکت و همکاری سایر افراد توانمند در مسیر تولید محصولات مرغوب و قابل رقابت در بازارهای داخلی و خارجی فراهم کنند.

متن پاورپوینت ارائه شده در همایش اینجا قابل مشاهده است.

 

ثبت نظر