• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/2/17
  • تعداد بازدیدکنندگان : 386
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس اتاق بازرگانی استان البرز از تولید بدون کارخانه به عنوان مشکل گشای بخش تولید، صادرات و ایجاد اشتغال پایدار نام برد.

به گزارش روابط عمومی اتاق البرز رحیم بنامولایی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  که با حضور استاندار و مدیر پژوهش های حرفه ای کسب و کار شورای گفتگوی دولت و بخش خصوص کشور و دیگر اعضا برگزار شد، عقب ماندگی در مسیر هدایت بخش صنعت به سمت رونق اقتصادی را  دغدغه فعلی کشورعنوان کرد.

وی گفت: تجربه سال های اخیر بیانگر این واقعیت است که تنها با اعطای وام و تخصیص بودجه ، و دستورالعمل های مقطعی مشکلات موجود در صنعت و اقتصاد جامعه را  مرتفع نمی کند.

وی معتقد است، برای رهایی از این وضعیت  ضروری است با بهره گیری "تولید بدون کارخانه " از سرمایه گذاری های پیشین نهایت استفاده را برد و مانع اتلاف سرمایه شد.

وی اضافه کرد: تكنولوژي و امكانات موجود دربخش توليد عمدتا  از كشورهاي پيشرفته وارد شده است ، بنا بر این باید با خود باوری و ارتباط تنگاتنگ بخش صنعت و دانشگاه در نخستین گام  ضعف دربخش «طراحي ومهندسي» را برطرف کنیم .

رییس پارلمان بخش خصوصی البرزبا ذکر این نکته که امیدواریم در انتخابات پيش رو  بذر پاشيده شده  در دوره قبل در دور جدید ریاست جمهوری شكوفا شود گفت : ما به عنوان نماينده بخش خصوصي اعلام مي كنيم همچنان تمام قد به دنبال منافع ملي و توسعه كشور خواهيم بود.

وي افزود: بايد ميز صنعت و دانشگاه و پارك علم و فناوري ايجاد شود تا بتوانيم   در جهت توسعه اقتصادي حرکت های روبه جلو داشته باشیم .

وي گفت : بايد از ظرفيت هاي موجود كشور استفاده شود و فارغ التحصيلان به سمت توليد بدون كارخانه هدایت شوند تا مشکل حاد ظرفيت هاي خالي کارخانه ها برطرف شود.

وی، تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را مستلزم رعایت کامل اصول و مبانی کیفیت محوری بر پایه بهره گیری از علم و تکنولوژی در صنعت دانست .

بنا مولایی خاطرنشان کرد: در صورتی می توانیم در بازار بین المللی جایگاه مناسبی داشته باشیم که از توانایی های علمی و پژوهشی کشورمان در مسیر تولید محصولات مرغوب و قابل رقابت استفاده کنیم.

وی تداوم برگزاری نشست های مستمر در پوشش تشکیل اتاق فکر با همکاری نزدیک بخش خصوصی، دانشگاهیان و اساتید و پژوهشگران پارک علم و فناوری را مورد تاکید قرار داد.

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: این نگاه که برخی صنعتگران تصور می کنند باید صفر تا صد محصول توسط خودشان و بدون بهره گیری از سایرین تولید و به بازار مصرف عرضه شود نگاه درستی نیست و باید اصلاح شود.

وي حضور مستمرهمه مسوولان و کارشناسان عضو شوراي گفت وگوی دولت  وبخش خصوصی در نشست های این شورا را مورد  تاكيد قرار داد.

وی گفت : هدف گذاری و دستیابی به  اقتصاد مقاومتي هم فكري و كارشناسي همه اعضا را مي طلبد.

اقتدار ایران اسلامی با برگزاری انتخاباتی پرشور بیشترمی شود

استاندار البرز همچنین در این نشست  با اشاره به اهمیت بالای 2 انتخابات پیش رو اظهار داشت: اقتدار بیشتر ایران اسلامی در عرصه های داخلی و بین المللی با برگزاری انتخاباتی پرشور و حماسی رقم خواهد خورد.

سیدحمیدطهائی اظهار کرد: در این انتخابات حضور آگاهانه مردم در صحنه رسالتی عظیم برای همه اقشار جامعه است.
استاندارد البرز با اشاره به اینکه برگزاری انتخاب و وظیفه اجتماعی، سیاسی و تاریخی است، بیان کرد: باید زمینه برگزاری هرچه با شکوه تر انتخابات نیز همکاری و همدلی های لازم برای حضور حماسی فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه هر برگ رای میراث همه شهدا و انقلابیون برای ارایه نظرات مردم است،گفت: مجریان و مدیران در بخش های مدیریتی به نحو احسن زمینه را برای حضور حداکثری برای این رسالت بزرگ را فراهم آورند.
وی خاطرنشان کرد: مردم سرنوشت کشور را رقم می زنند و انتخابات ها وجوه بارز برگزاری انتخاب هاست و حضور گسترده قدرت جمهوری اسلامی را در مجامع بین المللی افزایش می دهد.
طهایی با اشاره به 2 انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تصریح کرد:امید واریم شعارها تحقق یابد و در کنار وظایف،رسیدگی به امور مردم تداوم بخشد.
وی با اشاره به تخصیص 52 درصدی اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان البرز گفت: این سفر برکات ارزنده ای داشته و در جلسات یکایک مصوبات آن مورد پیگیری برای تحقق قرار می گیرد.
وی افزود: این سفر در بخش درمان، راه، آب و...ره آوردهای فراوانی داشته است که حفظ و احیاء باغ تاریخی سیب کرج و ثبت ملی آن توسط سازمان میراث فرهنگی از جمله دستاوردهای این سفر بوده است.
وی انتقال زندان ها را نیز از جمله ره آوردهای سفر رئیس جمهوری به استان البرز اعلام کرد و امیدوارم با پیگیری پروژه های سفر این مهم نیز عملیاتی و اجرایی شود.
وی با تاکید بر رفع مشکلات و موانع کاری گمرک فرودگاه پیام گفت: برای رونق منطقه اقتصادی پیام باید طرح ها و برنامه های مناسب ارائه شود.
استاندار البرز بیان داشت : باید با برنامه ریزی و تدارک نشستی در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع کسب کار استان البرز با حضور مسئولان ذیربط به بررسی مشکلات این بخش پرداخته شود.
وی با تاکید بر لزوم تعیین بازه زمانی برای پیگیری مسایل این مرکز گفت: برای رونق منطقه ویژه اقتصادی مشوق هایی نیز در نظر گرفته و پیشنهاد داده شود .
طهائی ادامه داد: تمهیدات لازم برای میزبانی از سرمایه گذاران و استقرار واحدهای تولیدی با تشکیل کمیسیون های تخصصی دارای اهمیت است.
استاندار البرز افزود: در زمینه ماده 25 قانون بهبود فضای کسب و کار نیز شرایطی ایجاد شده است که باید تمهیدات برای پیگیری آن اندیشیده شود.
گفتنی است، در این نشست مدیر پژوهش های حرفه ای کسب و کار شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مرکز به ارایه گزارشی از عملکرد شورای گفت وگوی در سطح کشور طی یک سال گذشته پرداخت و استان البرز را پیشگام در برگزاری جلسات منظم و ارایه مصوبات ملی عنوان کرد.

وی همچنین گفت: بر اساس عملکرد سالیانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی مرکز، اتاق بازرگانی البرز از لحاظ محتوا نیز رتبه ششم را کسب کرده است.

بررسی آخرین وضعیت تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری و گمرک استان به همراه تدوین برنامه اجرایی جهت راه اندازی،کامل در سال 1396، بررسی مصوبات نهمین جلسه کارگروه شورای گفتگو با موضوع اجرای حکم ماده 25 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و آیین نامه اجرایی از جمله محورهای این نشست بود..

ثبت نظر