• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/2/27
  • تعداد بازدیدکنندگان : 346
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز گفت: بخش خصوصی استان البرز برای مشارکت و سرمایه گذاری مشترک با آفریقای جنوبی در زمینه سد سازی، ساختمان، نیروگاه و خدمات مهندسی آمادگی کامل دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در نشست تخصصی بین فعالان اقتصادی البرز و هیات تجاری آفریقای جنوبی خاطرنشان کرد: استان البرز در زمینه صنعت نساجی، داروسازی، ملزومات پزشکی، صنایع غذایی و قطعات خودرو، از ظرفیت ها وتوانمندی های بالایی برخوردار است و در این زمینه ها می تواند با کشور  افریقای جنوبی همکاری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین البرز از مراکز مهم آموزش عالی و تحقیقاتی در زمینه های ارایه خدمات مهندسی برخوردار است و ما می توانیم در این جهت نیز با آفریقای جنوبی  همکاری متقابل داشته باشیم.

بنامولایی با اشاره به استقرار منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه باری پیام (cargo) به عنوان یکی از مزیت های استان البرز اظهار کرد: استقرار گمرک فرودگاه پیام از ویژگی های مهم این منطقه است و ما می توانیم به صورت مستقیم با اختصاص هواپیمای باری تجارت بین استان البرز و اوکراین را تا حد مطلوبی انجام دهیم.
وی تاکید کرد: فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی برای اتخاذ قراردادهای با خطوط هوایی  آفریقا جنوبی برای انتقال کالاهای تجاری  از جمله گوشت، گل و گیاه،  میوه و سبزی جات اعلام آمادگی دارد.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز  با اشاره به جاذبه های گردشگری استان البرز افزود: استان البرز در توسعه گردشگری، توریست ورزشی و توریست سلامت با کشور افریقا جنوبی اعلام امادگی می کند.

پیش از این یک هیات تجاری به سرپرستی روسای سازمان صنعت و معدن و اتاق بازرگانی استان در سال 90 به شهر ژوهانسبورگ و کیپ تاون آفریقا ی جنوبی سفر کرده و مذاکرات تجاری موفقی داشتند.


آفریقای جنوبی برای سرمایه گذاری در البرز اعلام آمادگی کرد

رئیس اداره تجارت با خاورمیانه در وزارت صنعت و تجارت آفریقای جنوبی از  آمادگی این کشور در سرمایه گذاری در استان البرز خبر داد.

سیما سارات ها در نشست تخصصی بین فعالان اقتصادی البرز و هیات تجاری آفریقا جنوبی  با اشاره به  دسترسی به کشورهای حوزه بالکان  گفت: ما امادگی داریم پل ارتباطی البرز به این کشورها در این حوزه باشیم.

وی خاطرنشان کرد:  آفریقای جنوبی علاقمند به توسعه مناسبات و ایجاد تحول مثبت در روابط اقتصادی با ایران است.

سارا دین رایزن اقتصادی افریقا جنوبی  در ایران در ادامه این نشست بر ابراز اشتیاق تجار افریقا جنوبی  جهت برقراری و گسترش روابط تجاری با تجار ایران تاکید کرد.

وی ادامه  داد: این فرصت بسیار خوب فراهم شده است تا دو کشور بتوانند همدیگر را بهتر بشناسند و از ظرفیت های موجود یکدیگر استفاده لازم را ببرند.

وی ،گسترش برای همکاری های مشترک اقتصادی و نیز دعوت از بخش خصوصی البرز برای سفر به افریقای جنوبی  و بازدید از امکانات تجاری  و بازرگانی آن کشور را از دیگر اهداف خود به این استان  دانست.

 

ثبت نظر