• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/2/31
  • تعداد بازدیدکنندگان : 346
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

حضور حماسی مردم در انتخابات 29 اردیبهشت ماه برگ زرین دیگری از مشارکت، همدلی و عقلانیت را در تاریخ این مرز و بوم حک نمود.
بی شک تلاش های دولت تدبیر و امید در به ثمر نشاندن دیپلماسی اعتدالی در سطح جهان و توافق برجام توانست رفتار سیاسی قدرت های جهانی را نسبت به بازیگری ایران در عرصه جهانی تغییر نماید.
قطع به یقین فرآیند رشد و توسعه در کشور و رونق اقتصادی نیازمند توجه بیشتر دولت به عرصه دیپلماسی اقتصادی داخلی است، جایی که توافق میان نیروهای سیاسی در کشور در گسترش فضای امنیت اقتصادی و افزایش سرمایه گذاری و جذب آن بستر ساز افزایش رشد اقتصادی کشور خواهد بود.
متاسفانه در مناظرات قبل از انتخابات بخش خصوصی کشور مورد هجمه فراوانی قرار گرفت، در حالی که طبق آموزه های دینی توزیع عادلانه ثروت همراه با داشتن امکانات و آسایش حق تمام آحاد جامعه است.
رونق اقتصادی در گرو افزایش تولید ثروت از طریق بخش خصوصی کارآمد و معتقد به نظام است که امیدواریم دولت از طریق فرهنگ سازی و گفت وگو های برابر و نشان دادن واقعیت ها این مسیر را برای عموم هموار سازد.
در این بین دولت دوازدهم همچون گذشته باید با  استفاده از نظرات بخش خصوصی در تصمیم گیری ها  در حوزه تولید، اشتغال ، صادرات و نیز ترویج فرهنگ بهره وری گام های اساسی بردارد.
بخش خصوصی کشور از دولت دکتر روحانی انتظار دارد با اجرای کامل قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و جلوگیری از موازی کاری ها در ادارات در جهت رفع انبوه مشکلات بخش تولید حرکت نماید.
اصلاح و ایجاد تحول در نظام بانکی ، تداوم مبارزه قاطع با قاچاق کالا و رفع موانع موجود در مسیر صادرات از دیگرانتظارات بخش خصوصی از دولت دوازدهم است .
فعالان اقتصادی اگرچه در سال های اخیر، با شرایط بسیار خاص و سختی رو به رو بودند اما باردیگر به ایشان اعتماد کردند و امیدوارند که در دوره جدید، دولت محترم همه توان خود را در راستای حل مشکلات بخش خصوصی به کار گیرد.
در پایان رأی اعتماد دوباره اکثریت ملت شریف ایران به آقای دکتر حسن روحانی و کسب توفیق خدمت مجدد به این ملت نجیب رابه همه مردم بویژه هیات محترم دولت و فعالان اقتصادی تبریک عرض مینمایم.

ثبت نظر