• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/3/6
  • تعداد بازدیدکنندگان : 416
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

سفیر کشور مکزیک در ایران مکزیک را راهرو ارتباط  تجاری بسیار مناسبی برای دستیابی ایران به بازارهای اروپا و امریکا عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق البرز "الفونسو زگبه" در نشستی با رئیس اتاق بازرگانی البرز که نماینده جهاد کشاورزی و چند تن ازکارشناسان بخش خصوصی نیز حضور داشتند گفت: هم اکنون مکزیک به کشورهای چین، مالزی، ژاپن، فیلیپین  و امریکا مواد غذایی و کنسرو صادر می کند و  آمادگی داریم  تعامل در این زمینه را با ایران هم داشته باشیم.

وی با اشاره به همکاری تجاری مکزیک با کشورهای مسلمان در زمینه محصولات غذای حلال افزود: ما می توانیم  تحت لیسانس حلال ایران انواع محصولات غذایی حلال تولید و به آن کشورها صادر کنیم.

وی ادامه داد: ما خواهان گسترش هرچه بیشتر  روابط دوستانه و قانونی با ایران هستیم و از همکاری در مبادلات تجاری و توسعه  واردات و صادرات بین دو کشور استقبال می کنیم .

آلفونسو زگبه ازگمرکات بندرعباس به عنوان مکانی مناسب برای مبادلات تجاری بین دو کشور نام برد و اضافه کرد: با توجه به این مهم که مقدمات امضاء تفاهم نامه بین ایران و مکزیک فراهم شده امید است با امضا  این تفاهم نامه بستر برای ارتباط تجاری و بازرگانی دو کشور دربحث سرمایه گذاری فراهم شود.

وی از کشور مکزیک به عنوان مرکز تولید محصولات کشاورزی به ویژه گوجه، کاکائو و ذرت نام برد و برای همکاری مشترک با ایران در این زمینه ها اعلام آمادگی کرد.

سفیر مکزیک در ایران همچنین روابط سیاسی و فرهنگی بین دو کشور را خوب توصیف کرد و گفت : برای آشنایی هرچه بیشتر مردم دوکشور با فرهنگ همدیگر  اقداماتی  انجام داده ایم.

وی افزود: دراین خصوص 45 هنرمند ایرانی را به مکزیک دعوت کرده ایم تا فرهنگ ایرنی را در این کشور به نمایش بگذارند.  وی تصریح کرد ما دوست داریم ایران را از طریق خود ایران و نه کانال ها و اگهی های دیگر کشور ها بشناسیم ، همچنین تمایل داریم فرهنگ مکزیک نیزتوسط خود مکزیکی ها  به شما معرفی شود.

مشارکت استان البرز و مکزیک در زمینه های کشاورزی و مواد غذایی

 رییس اتاق بازرگانی استان البرز  در این نشست  از بسترسازی برای مشارکت بخش خصوصی البرز با شرکتهای مکزیکی در فعالیت های  کشاورزی و مواد غذایی خبر داد.

رحیم بنا مولایی گفت:  مکزیک از لحاظ کشاورزی از توان مناسبی برخورداراست و ما برای سرمایه گذاری  مشترک با شرکت های مکزیکی تحت برند آن کشور آمادگی داریم .

وی افزود: البرز در صنایع مختلف ازجمله سرامیک، وسایل ساختمانی ، قطعات خودرو ، نساجی ، مواد غذایی ، بهداشتی و دارویی ازتوانایی بالایی برخوردار بوده  و دراین زمینه ها برای همکاری تجاری و سرمایه گذاری مشترک با مکزیک و سایر کشورها آماددگی دارد .

وی با اشاره به بهره مندی از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه باری پیام به عنوان یکی از مزیت های استان البرز اظهارکرد: استقرار گمرک فرودگاه پیام از ویژگی های مهم این استان است و ما می توانیم به صورت مستقیم با اختصاص هواپیمای باری تجارت بین استان البرز و مکزیک را به نحو مطلوبی گسترش دهیم .

رییس پارلمان بخش خصوصی افزود: استان البرز درخصوص همکاری مشترک با مکزیک  در بازارهای بین المللی نیز آمادگی  دارد.

بنامولایی گفت: امروز صنایع البرز درتولید بسیاری از کالاها رتبه‌های اول تا سوم کشور را به خو اختصاص داده و تامین کننده بخش قابل توجهی ازنیازهای کشور است ، ضمن آنکه در بحث صادرات نیز به موفقیت هایی دست یافته ایم .

وی افزود: هم اکنون بیش از 90 درصد ماکارونی و قارچ کشور در استان البرز تولید می شود و این استان همچنین در تولید محصولات کشاورزی به ویژه سبزی و صیفی نجایگاه مهمی را کسب کرده و   در صادرات این محصولات بسیار موفق بوده است.

 

 

ثبت نظر