• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/3/29
  • تعداد بازدیدکنندگان : 503
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی استان البرز در اولین نشست این کمیسیون در سال 96 گفت: انبوه مشکلات و موانع موجود در مسیر تولید و صادرات با صدور دستورالعمل ها و بخشنامه های مقطعی و لحظه ای برطرف نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، محسن امینی افزود: برای  دستیابی به توسعه اقتصادی بایستی بازنگری قوانین و مقرراتی که در شرایط حساس کنونی به فضای کسب و کار لطمه وارد کرده اصلاح شود.

وی اضافه کرد: بخش خصوصی از دولت دوازدهم انتظار دارد در نخستین مرحله از اقداماتش در مسیر تولید و اشتغال، بروکراسی و خود تحریم های داخلی برداشته شود تا فعالان بخش صنعت و معدن بتوانند با استفاده  از پتانسیل ها و توانایی های فراوان کشور به ویژه دربخش صنایع تبدیلی زمینه های بهبود کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار را مهیا کنند.

وی تصریح کرد: بایستی در بخش اشتغال برای فعالان اقتصادی مراحل صدور مجوزها کوتاه شود تا زمینه های سرمایه گذاری های داخلی و خارجی سرعت یابد.

محسن امینی ارایه تسهیلات بانکی با بهره منطقی به تولید کنندگان و بازبینی و اصلاح موانع و دست انداز های موجود در مسیر  بازسازی خطوط قدیمی کارخانه ها را مورد تاکید قرار داد .

وی از اجرای ناقص قانون مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یک مشکل در بازار عرضه و تقاضا نام برد و بازنگری در این قانون را مورد تاکید قرار داد.

رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی البرز با ذکر این نکته که در فضای برجام ، در حوزه و بانکی در بخش واردات شرایط سهل شده است اظهار کرد:  با این حال در حوزه صادرات  همچنان مشکلاتی خود نمایی می کند که باید برای رفع این مشکلات به ویژه در زمینه های پشتیبانی نظام بانکی و بیمه ای چاره اندیشی شود.

وی توانمندی شبکه حمل و نقل و  ایجاد  زیر ساخت های حمل و نقل ریلی و بندری با هدف توسعه صادرات را ضروری عنوان کرد.

محسن امینی، کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی استان را بازو و حامی بخش صنعت و معدن استان عنوان کرد و گفت: همه سازمان های درگیردر صنعت می توانند باحضور فعال درنشست های این کمیسیون  نارسایی ها و مشکلات بخش صنعت و معدن را مطرح کنند تا برای رفع آن چاره اندیشی شود.

 

 

ثبت نظر