• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/4/10
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1128
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

در سفر هیات تجاری و اقتصادی استان البرز به لهستان، شرکت های این کشور برای مشارکت و سرمایه گذاری با استان البرز و دیگر مناطق ایران در زمینه های اقتصادی ، تجاری، تولیدی ، صنعتی ، کشاورزی و علمی و فرهنگی استقبالی درخور توجه داشتند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رییس اتاق بازرگانی استان البرز در پایان دو روز مذاکر فشرده هیات اقتصادی استان البرز با فعالان پنجاه شرکت لهستانی، گفت: اکثر این شرکت ها از نتایج اولیه مذاکرات در زمینه مشارکت و سرمایه گذاری در ایران به ویژه در تولید انواع  محصولات صادرات محور  اعلام آمادگی کردند.

رحیم بنا مولایی افزود: در راستای تفاهم نامه های گذشته مذاکرات مفیدی نیز در خصوص سرمایه گذاری لهستان در توسعه فرودگاه پیام استان البرز از جمله احداث  ترمینال مسافر بری این فرودگاه انجام پذیرفت .

وی اضافه کرد: همچنین درمورد  اختصاص زمین برای ایجاد واحدهای تولیدی در جوار فرودگاه پیام و مشارکت و سرمایه گذاری شرکت های لهستانی با هدف تولید محصولات مشتری پسند بازار کشور های حاشیه خلیج فارس وCIS  مذاکرات خوبی داشتیم که با انعقاد قرارداد نهایی حرکت های موثری درتولید ، اشتغال و توسعه صادرات انجام خواهد پذیرفت .

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در مبادلات ارزی با خارج از کشور با مشکلاتی مواجه هستیم ، مذاکرات خوبی نیز برای تاسیس بانک در جوار فرودگاه پیام مطرح شد تا مشکل انتقال و جابجایی پول برطرف شود.

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز با اشاره به توانمندی بالای لهستان در تولید انواع ماشین آلات بسته بندی و کشاورزی و نیز برخورداری این کشور از تکنولوژی نوین در بحث تصفیه آب و پساب صنعتی گفت : دراین خصوص پیشنهادهایی مطرح شد که مورد توافق اولیه طرفین قرار گرفت.

مشارکت و سرمایه گذاری لهستان همراه با انتقال ماشین آلات پیشرفته برای تجهیز کارخانجات قدیمی کشورمان از دیگر مباحثی بود که از طرف هیات اقتصادی ایران مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی گفت : برخی شرکت های لهستانی نیز برای سرمایه گذاری جهت تجهیز هتل ها به لوازم و دکوراسیون مناسب اعلام آمادگی کردند و دراین راستا مذاکراتی انجام شد.

بنامولایی افزود: در بحث حمل و نقل و ترانزیت کالا نیز مذاکراتی داشتیم که مورد استقبال طرفین قرار گرفت.

وی اظهارکرد: درجریان این مذاکرات پیرامون همکاری های علمی و تحقیقاتی نیز به توافق های اولیه  انجام پذیرفت .

ابراز خرسندی ازمقابله ایران با آمریکا

وی گفت:  اکثر تجار و بازرگانان لهستانی در طول مذاکره بارها از مقاومت و برخورد های منطقی ایران در مقابل زورگویی های آمریکا ابراز خرسندی کردند.

وی افزود: آنان در گفتگو با اعضای هیات ایرانی می گفتند ملت ایران همواره با مقاومت و استواری مسیرهای نفوذ امریکا به کشورشان را مسدود کرده است که این مهم تحسین برانگیز است .

لهستان میهمان نوازی ایران در جنگ جهانی دوم را فراموش نمی کند

رحیم بنا مولایی گفت: از جمله مطالبی که در طول مذاکرات  به صورت مستمر از سوی اعضای شرکت های لهستانی مطرح می شد ، میهمان نوازی ایرانیان به ویژه مردم اصفهان از پناهندگان لهستان در جنگ جهانی دوم بود.

وی افزود: در جنگ جهانی دوم هشتاد هزار نفر از مردم لهستان از روسیه رانده و به ایران پناهنده شدند که از این جمعیت یازده هزار نفرشان کودک بودند.

گفتنی است ،در این سفر این هیات با "رامین مهمان پرست" سفیر ایران در لهستان  دیدار کردند و در راستای توسعه روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور مذاکرات خوبی صورت گرفت.

ثبت نظر