• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/4/10
  • تعداد بازدیدکنندگان : 380
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

در جریان مذاکرات هیات تجاری و اقتصادی اعزامی از استان البرز به آلمان با شرکت های آلمانی ، طرفین با تشکیل دو دفتر مشترک اقتصادی در اتاق بازرگانی البرز و وزارت اقتصاد  ایالت "راینلاند- فالتس" آلمان  موافقت کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رییس اتاق بازرگانی استان البرز تاسیس این دفاتر مشترک را گامی موثر در توسعه روابط تجاری، اقتصادی و علمی  بین دو کشور و استان البرز عنوان کرد.

رحیم بنامولایی گفت: آغاز به کار این دفاتر  مشترک  علاوه بر توسعه فعالیت های اقتصادی و تجاری ، بستر را برای بهره گیری از  ایده های نو دانشجویان ایرانی مقیم آلمان در زمینه تولید محصولات جدید و ایجاد  تحرک در بخش تولید و صادرات  فراهم خواهد کرد.

وی افزود : با برنامه ریزی مناسب حتی می توانیم از این دانشجویان به عنوان ویزیتور برای معرفی و عرضه محصولات ایران در آلمان برخوردار شویم، ضمن آنکه فضای مناسب برای کارآفرینی آنان بعد از فارغ التحصیلی فراهم خواهد شد.

رحیم بنامولایی نتایج مذاکرات هیات تجاری  و اقتصادی البرز در آلمان را مثبت و گامی در جهت کسترش مناسبات بازرگانی دو کشور ارزیابی کرد .

وی گفت : در ميزهاي تجاري فعالان اقتصادي البرز با شركت های الماني در زمينه های هتل سازي ، سرمایه گذاری مشترک در توليد انواع محصولات غذایی و دارویی صادرات محور و همکاری در ساخت و صادرات انواع قطعات خودرو مطرح و مورد بحث و بررسی همه جانبه قرار گرفت.

بنامولایی گفت: در این مذاکرات همچنین برای همکاری مشترک کارخانجات تولید لوازم خانگی استان البرز با شرکت های آلمانی  اعلام آمادگی کردیم و مقرر گردید  دو طرف این مهم را مورد بررسی کارشناسی قرار دهند.

وی افزود: در جلسات هیات اقتصادی استان بافعالان اقتصادی آلمان، توانمندی کارخانجات نساجی ایران نیز مطرح شد و پیشنهاد کردیم همانند گذشته بستر برای صادرات  برخی منسوجات تولیدی ایران از جمله حوله و ملحفه به آلمان فراهم شود.                  

رحیم بنامولایی در ادامه از نظم و برنامه ریزی های اقتصادی و تجاری  جمهوری فدرال آلمان به عنوان یک نمونه کم نظیر و الگوی مناسب در مسیر تولید، عرضه و صادرات نام برد.

وی اظهارداشت : در صورتی که ما از تجربیات اقتصادی آلمان بهره بگیریم و سیاست های اقتصادی آلمان را الگو قرار دهیم از مشکلات فراوان در مسیر کسب و کار به ویژه معضل وجود مراکز متعد تصمیم گیری در کشورمان رهایی خواهیم یافت.

وی از شهر "ماینتس" پایتخت ایالت "راینلاند- فالتس" آلمان به عنوان قلب اقتصاد اروپا و آلمان نام برد و گفت: در این ایالت  ٧٩ اتاق بازرگاني فعال است و تنها  در شهر"ماينتس" پایتخت  این ایالت ٤٦ هزارنفر عضو اتاق بازرگانی هستند.

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز در ادامه اظهاراتش گفت: خوشبختانه كاهش تصدي گري و سپردن كار به بخش خصوصي از هدف دولت دوازدهم اعلام شده و در این راستا حرکت هایی در دستور کار دولتمردان قرار گرفته است .

بنامولایی از تشكيل دبيرخانه هاي مشترك در اتاق هاي بازرگاني به عنوان یک حرکت خوب اما ناکافی نام برد و اظهارکرد: براي حفظ منافع مشروع و رفع مشکلات بخش خصوصي باید همسویی و همراهی دولتمردان و بخش خصوصی در مسیر توسعه پایدار به معنای واقعی کلمه حاکم شود.

دراین سفراستاندار ، معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری، رئیس اتاق بازرگانی ، رییس سازمان صنعت ، معدن و کشاورزی استان البرز هیات تجاری، اقتصادی استان را همراهی می کنند.
البرز به عنوان استان معین لهستان مسئولیت اعزام این هیات را برعهده دارد و در مجموع 19 نفر ار اعضای اتاق های بازرگانی استان های البرز، تهران، خوزستان ، فارس و اصفهان هیات اقتصادی اعزامی به سه کشور لهستان ، استوانی و آلمان را شامل می شوند.

ثبت نظر