• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/4/25
  • تعداد بازدیدکنندگان : 266
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس اتاق بازرگانی البرز تلاش همراه با موفقیت این اتاق برای کسب کواهینامه ایزو ISO9001:2015     را حرکتی به سوی ارتقای مسوولیت پذیری مدیران و کارکنان و افزایش میزان رضایتمندی اعضاء و پرسنل عنوان کرد.  

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز،  رحیم بنامولایی در اختامیه نشست ممیزی ایزو اظهار کرد: رعایت کامل استانداردهای سازمانی در مسیر رشد و  پیشرفت فعالیت ها  از ویژگی های برخورداری از ایزو  ISO9001:2015   است. 

وی گفت : در پوشش ایزو چگونگی گردش کاری واحد ها و ارزیابی میزان پیشرفت امور به صورت مستمر مورد ممیزی و ارزیابی قرار می گیرد که این مهم گامی به سوی توسعه و پیشرفت سازمانی است .

وی افزود : بدین ترتیب در ارزیابی  و ممیزی ها  اگر در مواردی کوتاهی و کم کاری صورت پذیرد و یا فعالیت های درخور توجه انجام شود، در سیستم  مدیریتی ثبت خواهد شد، ضمن آنکه اینگونه ارزیابی ها یاری دهنده مدیریت برای ارتقای حقوق  سالانه پرسنل است .

وی گفت: با پیاده شدن سیستم استاندارد "ایزو"  امور مدیریت از اعمال تصمیم های فردی خارج می شود و مدیران میانی در این زمینه نقش آفرین خواهند بود.

* توصیه به صاحبان صنایع برای ارتقاء کیفی محصولات

رییس اتاق بازرگانی البرز درادامه با اشاره به اینکه برخی از واحدها از آرم و نشان ایزو  صرفا  برای درج آن روی محصول استفاده می کنند افزود: برای حضور با دوام در بستر صادرات توصیه   می شود صنایع از سیستم و روش های نوین فرایند تولید و ارتقا کیفیت در مسیر گسترش صادرات گام  بردارند و فقط به دنبال گرفتن نشان  استاندارد نباشند.

* کم توجهی به تولید کالای مرغوب به صادرات ضربه می زند

 رحیم بنا مولایی اضافه کرد: متاسفانه برخی تولیدکنندگان  الزامات در فرایند تولید را رعایت نکرده و تصور می کنند که تنها داشتن نشان استاندارد برای صادرات محصول کفایت می کند که این تصور غلط به صادرات ضربه می زند.

وی گفت: تولیدکنندگان باید این واقعیت را باورکنند که تداوم و توسعه صادرات به کشورهای هدف ،  تنها  درگرو تولید و صادرات مرغوب و مطابق سلیقه مصرف کنندگان است .   

** واردات تکنولوژی بدون استفاده از نیروهای آموزش دیده کارایی ندارد

دبیر کل اتاق بازرگانی البرز نیز در ادامه این نشست به پاره ای ازمشکلات ناشی از واردات ماشین آلات و تکنولوژی نوین بدون آگاهی از علم ، فرهنگ و روش های فنی استفاده از این ماشین آلات اشاره کرد.

مسعود قاسمی گفت: خیلی از شرکتها در فضای برجام  تکنولوژی های جدیدی وارد و درواحدهای صنعتی خود به کار گرفته اند، اما متاسفانه محصولات تولیدی با این تکنولوژی جدید در حد انتظار نیست .

 وی افزود: در بررسی  و عارضه یابی متوجه شدیم علت عدم بهره برداری مناسب  از این تکنولوژی های جدید ، استفاده از نیروهای سنتی است که آموزش های لازم را فرا نگرفته اند.

مسعود قاسمی همچنین با تکید براینکه دریافت گواهینامه ایزو بایستی با رعایت کامل استانداردهای مربوطه همراه شود گفت: متاسفانه درگذشته برخی شرکتها به محض دریافت گواهینامه و  تابلو ایزو از اجرای کامل استاندارد های مربوطه شانه خالی کرده اند.

وی تصریح کرد:  هدف اتاق بازرگانی فقط گرفتن گواهینامه ایزو نیست بلکه به دنبال رعایت استاندارد هایی است که  عملکرد و کیفیت فعالیت های ما را افزایش دهد.

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز گفت: طبق قانون اتاق بازرگانی وظیفه خطیر مشاوره سه قوه را بر عهده دارد ، لذا  تک تک پرسنل ما به عنوان کارشناس باید در حوزه های کاری خود خبره باشند و استاندارد ها را به نحو مطلوب رعایت کنند.

مسعود قاسمی از اتاق بازرگانی البرز به عنوان جوان ترین اتاق بازرگانی  کشور نام برد و گفت:ما سال گذشته در بحث آموزش رتبه اول را در بین اتاق های بازرگانی سطح کشور کسب کرده ایم.

 

ثبت نظر