• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/4/25
  • تعداد بازدیدکنندگان : 280
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رییس اتاق بازرگانی البرز:

رییس اتاق باررگانی استان البرز استفاده مطلوب از فنآوری اطلاعات و ارتباطات "IT"  را گامی مهم  در رفع موانع تولید  و اشتغال و حرکت به سمت ترغیب صاحبان سرمایه به کارآفرینی عنوان کرد. 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز "رحیم بنامولایی" درجلسه هماهنگی در زمینه تاسیس اتاق فکر ویژه "IT" در اتاق بازرگانی استان گفت: از این پس با تشکیل نشست های مستمر در اتاق فکر    "آی تی" ، در پی آنیم تا با بهره گیری از نظرات و دیدگاههای صاحبان فکر و اندیشه ، بهبود درحد انتظار فضای کسب و کار را تجربه کنیم.

وی ضرورت همکاری و هماهنگی میان بخش های خصوصی و دولتی در مسیر استفاده مطلوب فعالان اقتصادی از "آی تی" را به معنای هدایت جامعه به سوی توسعه اقتصادی دانست .

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: هدف مهم ما ازتشکیل اتاق فکر "آی تی"  ساماندهی فناوری اطلاعات و رفع انبوه فرایندها و نارساییهای مخل کسب و کار در سازمان های استان است.

رحیم بنامولایی گفت:  ما اگر بتوانیم در نشست های اتاق فکر "آی تی" برای اعمال روش های منطقی و کارآمد پیشنهاد های مناسبی برای رفع موانع در جهت  رونق اقتصاد استان ارایه کنیم ، قطعا استفاده مجریان از این پیشنهادات مسیر را  برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هموار خواهد کرد.

وی اظهار کرد: هم اکنون فعالان اقتصادی برای دریافت انواع مجوز ها با اتلاف وقت و سرگردانی مواجه هستند و برای دریافت هر مجوزی مجبورند زمان طولانی را تحمل کنند.

رحیم بنامولایی گفت: امید است باهمکاری و همت مجریان استان زیرساخت های لازم برای برخورداری از فناوری اطلاعات فراهم آید تا بسیاری از مشکلات و دست اندازهای غیر طبیعی در مسیر بهبود فضای کسب و کار برطرف شود.

برخورداری از فناوری آی تی  و رشد اقتصادی جامعه

در ادامه این نشست مدير كل ارتباطات فناوري و اطلاعات استان البرز نیز به  تاثیر برخورداری از فناوری اطلاعات "آی تی" در رشد اقتصاد جامعه اشاره کرد.

غلامرضا حمیدی گفت: با توجه به زیرساخت ها و ظرفیت های موجود استان ، انشاالله با رفع موانع در بهره گیری از "آی تی"  زمینه برای تولید ثروت ، بهبود کسب و کار  و رونق تولید و اشتغال بیش از پیش فراهم خواهد شد.

وی افزود: مهمترین مشکلی که متاسفانه  در این زمینه خودنمایی میکند در این است که  همه ما افراد ذینفع با هم یک دست و همراه نیستیم و هر کدام سعی داریم با سلیقه و روش خودمان مشکل را حل کنیم.

وی حضور همه افراد ذینفع در بحث "آی تی"  در نشست اتاق های فکر و استفاده از صاحب نظران  دانشگاه، پارک های علم و فناوری و صنعتگران با تجربه را گامی موثری در جهت پیشرفت و توسعه اقتصاد استان  عنوان کرد.

وی تصریح کرد: برای تحقق برخورداری مناسب و درحد انتظار از " آی تی" باید دو بخش خصوصی و دولتی با هدف مشترک در کنار هم قرار گیرند تا گام های موثری در این زمینه برداشته شود.

وی در ادامه اظهاراتش گفت : در طول دولت یازدهم  پهنای باند از شش گیگا بایت به 64 گیگا بایت افزایش یافته  در این مدت 900 میلیارد تومان اعتبار در حوزه زیرساخت ارتباطی و فناوری اختصاص یافته  که 80 درصد این رقم از طریق بخش خصوصی محقق شده است.

حمیدی افزود: استان البرز دربخش توسعه فناوری از رتبه 14 به رتبه 5 رسیده و  9 برابر رشد داشته است.

وی ادامه داد : در بخش خدمات دولت الکترونیک نیز از 48 خدمت اکنون به 575 خدمت در سه سطح اطلاع رسانی، برقراری ارتباط با دستگاه های اجرایی و ایجاد ارتباط دو طرفه رسیده ایم .

مدیرکل فناوری و اطلاعات البرز با اشاره به پوشش مناسب پهنای باند در استان افزود: هم اکنون مردم استان از مزایای بسیار خوب استفاده مناسب از اینترنت با سرعت بالا از طریق گوشی هایشان برخوردار هستند.

ضرورت ارایه راهکار در رفع مشکلات فناوری " IT" استان البرز

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز نیز در این نشست گفت : مطالب مطرح شده بیانگر آگاهی کامل شرکت کنندگان از مشکلات و نارساییها در مسیر بهره مندی از "آی تی" است .

مسعود قاسمی افزود: البته تنها طرح و بیان مشکلات راهگشا نخواهد بود، بلکه باید با همفکری و همدلی برای حل مشکلات راهکارهای مناسب ارایه شود.

وی اظهار کرد: در واقع هدف ما این است که با همکاری تشکلها، دست اندرکاران دولتی و اعضای کمیسیون به پیگیری مشکلات موجود در عرصه" ای تی" استان پرداخته و راهکارهای مناسب برای رفع آن ارایه شود.

گفتنی است، ارایه گزارش های از استارتاپ های استان و کشور، شرکت های دانش بنیان و بررسی ظرفیت های" آی تی" و مشکلات آنها از جمله موضوع های مورد بررسی در نشست بعدی این اتاق فکر پیشنهاد شد.

ثبت نظر