• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/9/21
  • تعداد بازدیدکنندگان : 894
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
معاون تشکلهای اتاق بازرگانی ایران :

معاون تشکل های اتاق بازرگانی ایران از اتاق البرز به عنوان پیشرو در ادغام و ساماندهی تشکلهای خصوصی در سطح کشور نام برد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، نادر سیف در نشست هم اندیشی تشکل های بخش خصوصی استان البرز، اجرای ماده پنج قانون بهبود محیط کسب و کار در بحث ساماندهی تشکل های خصوصی را  از وظایف خطیر و تکلیف قانونی اتاق های بازرگانی عنوان کرد.

وی گفت: انصافاً عملکرد اتاق بازرگانی استان البرز دراین زمینه در سطح اتاق های کشور سرآمد بوده ، چرا که در حرکتی مطلوب تشکل های خصوصی البرز را  تحت حمایتی قانونمند قرار داده است.

وی افزود: اتاق بازرگانی البرز ضمن فراهم کردن مکان و امکانات لازم برای تشکل های خصوصی در دل اتاق استان ، در معرفي فعالان این تشکل ها به مجامع  و نیز حمايت های مادي و معنوي از آنان نیز موفق بوده که این مهم بستر را برای ادغام و ساماندهی و پیشگیری از موازی کاری تشکلها مهیا می کند.  

نادرسیف اظهار کرد : اتاق بازرگانی البرز طی چندماه اخیر درحوزه توسعه تشكل ها  اقدامات موثری داشته و  مدتی است ايجاد تشكل هاي تخصصي را نیز در دستور کار قرار داده است .

وی گفت: لذا اتاق بازرگانی ایران در این راستا با همه قوا از اقدامات اتاق البرز حمایت و پشتیبانی  خواهد کرد تا این اقدامات با موفقیت درحد انتظار همراه شود.

معاون تشکل های اتاق بازرگانی ایران افزود: قرار گرفتن فعالان هریک از حوزه های این تشکل ها زير يك چتر واحد باید مورد توجه خاص قرار گیرد تا فعالیت و عملکرد در هر حوزه با انسجام ، همدلي و همیاری  بين اعضا هيات رييسه همراه شود.

وی اضافه کرد: در این صورت است که قدرت چانه زني و ارایه خدمات به اعضا تشکلها روال مناسبی را طی خواهد کرد، ضمن آنکه مطالبات منطقی از دولت و حاكميت نیز با دستاوردهای بيشتري همراه خواهد شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد، اتاق بازرگاني البرز در گذر توسعه تشكل ها گام های مهمتری بردارد و  در ايجاد ، توسعه و اعمال مديريت صحیح  تشكل ها همواره پشقدم و موفق باشد.

اتاق بازرگانی بنگاه اقتصادی نیست ، سوپاپ اطمینان بین بخش خصوصی و حاکمیت است

 در ادامه این نشست رییس اتاق بازرگانی استان البرز با ذکر این نکته که برخی آقایان به اشتباه تصور می کنند این نهاد یک بنگاه اقتصادی است گفت: اتاق بازرگانی  به عنوان سوپاپ اطمینان بین بخش خصوصی و حاکمیت رسالت خطیری را بر عهده دارد.

رحیم بنامولایی اظهار کرد: ارایه مشاوره به مجریان سه قوه در مسیر رفع موانع کسب و کار ، ایجاد تولید و اشتغال ، گسترش صادرات و دستیابی جامعه به رونق اقتصادی از وظایف  مهم اتاق بازرگانی است

وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی با هدف رفع چالش های اقتصادی ماموریت مهم انتقال نظرات کارشناسی همراه با ارایه راهکارهای مناسب به بدنه حاکمیت را برعهده دارد.

وی اتاق بازرگانی را به پل رفت و آمد  بخش خصوصی و مجریان نظام تشبیه کرد و گفت: در این رفت و آمدها به دنبال آن هستیم تا با تبادل اطلاعات و طرح نظرات و دیدگاهها ضوابط قانونی را جایگزین روابط و رانت بازیها کنیم

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: متاسفانه سالیان متمادی است که جامعه و اقتصاد ما با چالش های ناشی از رانت و پارتی بازی ها مواجه است که رفع این معضل همکاری  مشترک مجریان نظام و بخش خصوصی را می طلبد.

 بنامولایی درادامه اظهاراتش به فعالان بخش خصوصی توصیه کرد با همدلی و هماهنگی برای حاکمیت "تشکل" به جای "تفرق" و پراکندگی تلاش نمایند تا مطالبات این بخش از یک تریبون واحد مطرح و به صورت قانونمند و تحت ضوابط و مقررات قانونی پیگیری شود.

 وی خطاب به فعالان اقتصادی گفت: اگر بجای "تفرق"  از "تشکل" به معنای کامل کلمه پیروی شود ، دراین صورت می توانیم برای رفع مشکلات قوای سه گانه را در کنارمان داشته باشیم.

بستر برای اجرای کامل مفاد قانون بهبود محیط کسب و کار فراهم نشده است

وی در بخش دیگری از سخنانش از اینکه با گذشت شش سال تا کنون  بستر برای اجرای کامل مفاد قانون بهبود فضای کسب و کار مصوب مجلس فراهم نشده اظهار تاسف کرد.  

بنامولایی گفت: با اجرای ماده پنج این قانون مترقی اتاق های بازرگانی در ساماندهی ، ایجاد و ثبت تشکلهای اقتصادی حرکت های موثری خواهند داشت و از ادامه موازی کارها که اقتصاد جامعه را به چالش کشیده است جلوگیری خواهند شد.

 وی همچنین با تاکید بر ضرورت دسترسی بخش خصوصی به آمار و اطلاعات اقتصادی صحیح گفت: متاسفانه آمار های غلط و انحرافی نظرات کارشناسی وآاینده گری را از ما سلب کرده، لذا برای تهیه  نقشه راه آینده با مشکلات جدی مواجه هستیم .

احداث 120 مدرسه در مناطق زلزله زده توسط اتاق های بازرگانی

رییس پارلمان بخش خصوصی استان البرز در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن تقدیر از هموطنان که به یاری زلزله زدگان شتافته اند اظهار کرد: در این راستا اتاق های بازرگانی مسئولیت  احدث 120 مدرسه تخریب شده در غرب کشور را بر عهده گرفته اند.

وی افزود: تشکل های اقتصادی در صورت تمایل می توانند برای یاری رسانی به هموطنان زلزله زده غرب کشور فرم مربوطه را که در سایت اتاق بازرگانی منتشر شده تکمیل کنند.

افتتاح رسمی نمایشگاه دایمی در اتاق بازرگانی البرز

رحیم بنامولایی درادامه به افتتاح رسمی نمایشگاه دایمی محصولات تولیدی البرز در اتاق بازرگانی استان اشاره کرد.

وی گفت: نظر به اینکه هیات های تجاری خارجی در سفر به البرز به دلیل محدودیت زمانی  موفق به مشاهده انواع محصولات استان نمی شوند، لذا در بازدید آنان از این نمایشگاه ضمن آگاهی از توانمندی های بخش تولید ما ، زمینه گسترش صادرات محصولات تولیدی استان فراهم خواهد شد..

وی افزود: ایجاد نمایشگاه دایمی در  اتاق های بازرگانی کشور تا کنون سابقه نداشته و ابتکار جدیدی است که با هدف معرفی توانمندی های استان به تجار خارجی افتتاح می شود.

وی گفت: در این نمایشگاه برای هر واحد تولیدی صادرات محور یک مکان مناسب به صورت قفسه در نظر گرفته شده تا محصولات تولیدی را در معرض دید بازدید کنندگان قرار دهند.

رحیم بنامولایی به متقاضیان عرضه محصولاتشان در این نمایشگاه دایمی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند توصیه کرد برای انجام مراحل اداری در اسرع وقت به اتاق بازرگانی استان مراجعه کنند.

ثبت نظر