• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/10/16
  • تعداد بازدیدکنندگان : 831
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رئیس اتاق بازرگانی البرز :

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: رفع موانع و مشکلات اقتصادی و دستیابی به توسعه در گرو اتحاد ، وحدت و امینت ملی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی روز شنبه درنشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی البرز اظهار کرد: برای رهایی کشور از چالش ها و افزایش قدرت خرید مردم ، برنامه ریزی مشترک بخش خصوصی و دولت ضروری است.

وی با اشاره به تبدیل ماده 76 قانون بهبود محیط کسب و کار به ماده 12 در برنامه ششم گفت: با اجرای دقیق این ماده اتاق های بازرگانی مکلفند قوانین مخل کسب و کار را شناسایی و برای رفع موانع راهکار های مناسب ارایه دهند.
رئیس پارلمان بخش خصوصی ایجاد پنجره واحد و حرکت مطلوب در مسیر اجرای دولت الکترونیک را راهگشای بسیاری از موانع کسب و کار ، کاهش هزینه ها و ایجاد تحول در تولید و صادرات عنوان کرد.
بنامولایی در ادامه اظهاراتش با اشاره به اینکه نظام کارفرمایی کشور در ماه های پیش رو باید پرداخت های سنگینی را برای جامعه کارگری انجام دهد اظهار امیدواری کرد سازمان تامین اجتماعی و دارایی در اخذ مطالبات خود در این ایام مساعدت لازم را داشته باشند.

**راه اندازی  نمایشگاه دایمی و سایت تجارت الکترونیک  اتاق البرز در دهه مبارک فجر
وی درادامه به برنامه افتتاح نمایشگاه دایمی محصولات تولیدی البرز در اتاق بازرگانی استان گفت: نظر به اینکه هیات های تجاری خارجی در سفر به البرز به دلیل محدودیت زمانی موفق به مشاهده انواع محصولات استان نمی شوند، لذا در بازدید آنان از این نمایشگاه ضمن آگاهی از توانمندی های بخش تولید استان ، زمینه برای توسعه صادرات محصولات تولیدی استان فراهم خواهد شد.
وی افزود: تا کنون ایجاد نمایشگاه دایمی در اتاق های بازرگانی کشورسابقه نداشته و ابتکار جدیدی است که با هدف معرفی توانمندی های استان به تجار خارجی افتتاح شده است.
وی گفت: در این نمایشگاه برای هر واحد تولیدی صادرات محور یک مکان مناسب به صورت قفسه در نظر گرفته شده تا محصولات تولیدی را در معرض دید بازدید کنندگان قرار دهند.
رحیم بنامولایی به متقاضیان عرضه محصولاتشان در این نمایشگاه دایمی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند توصیه کرد برای انجام مراحل اداری در اسرع وقت به اتاق بازرگانی استان مراجعه کنند.
رییس پارلمان بخش خصوصی استان البرز افزود: سایت تجارت الکترونیکی اتاق بازرگانی استان البرز نیز با هدف سهولت در معرفی و عرضه محصولات تولیدی کارخانجات استان در دهه مبارک فجر راه اندازی می شود.
بنامولایی گفت: فعالان اقتصادی می توانند با مراجعه به پورتال اتاق بازرگانی استان هرکدام یک صفحه از این سایت را برای معرفی و عرضه محصولات تولیدی واحدهایشان اختصاص دهند.

***نقش کلیدی اتاق بازرگانی البرز در توسعه صنعت و تجارت

 در ادامه این نشست استاندار البرز گفت: اتاق بازرگانی البرز نقش مهمی در توسعه اقتصادی داشته و کلید تجارت استان در دست آن است.

 محمد علی نجفی افزود: اتاق بازرگانی البرز به عنوان اتاق فکر اقتصاد باید بیش از بیش تلاش در رفع موانع کسب و کار کند.
وی، با اشاره به اینکه پیگیری امور مردمی در سازمان ها و ادارات در بخش های دولتی باید تسهیل شود، اظهار کرد: شناسایی امور مزاحم در این عرصه باید برای ارباب رجوعان شناسایی شود.
وی با تاکید بر اینکه نباید ترافیک اداری در شهرها از جمله شهرستان های استان البرز ایجاد شود لذا باید اهتمام جدی در این حوزه وجود داشته باشد، افزود: عدم پاسخگویی صحیح و کامل و جامع در ادارات و سازمان ها به ارباب رجوعان سبب سردرگمی مردم می شود.
استاندار البرز با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی، ادارات دارایی و مالیاتی باید توجه ویژه ای به بخش تولید و اشتغال داشته باشند، تصریح کرد: نباید به نحوی عمل کرد که شاهد انباشت مشکلات در بخش های مختلف باشیم، بانک ها باید در این شرایط به کمک مردم بشتابند.
نجفی بحث اختیارات تعاونی ها را امری الزامی دانست و حمایت و تقویت این بخش را نیز حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: اتاق بازرگانی البرز نباید فاصله زیادی با اتاق بازرگانی استان تهران داشته باشد.
استاندار البرز با اشاره به اینکه کلید تجارت در اتاق بازرگانی است لذا انتظار می رود این مجموعه در بخش اشتغال و تجارت پیشتاز باشد، افزود: امروزه اشتغال مساله مهمی در کشور محسوب می شود.

وی افزود:یکی از مشکلات امروز کشور و استان دغدغه اشتغال است و بیشتر وقت را مصروف این بخش گذاشته ایم و باید تلاش شود تا اتاق بازرگانی، با پیشتازی، اتاق فکر اقتصاد و اشتغال باشد.

استاندار البرز گفت: امسال پیش بینی ۴۵ هزار فرصت شغلی را در استان داشته ایم و آهنگ خوبی را طی می کنیم.
وی افزود :در تحقق کارها اما و اگر نداریم و باید تنگناها پیش از طرح موضوع برطرف شود.
نجفی با تاکید بر توسعه همکاری های تجاری فرامرزی گفت: از ظرفیت اتاق های بازرگانی تهران و کشور هم باید بهره بگیرید و با ارائه پیشنهادات برای رایزنی های اقتصادی، کارها و حرکت های ملی را رقم بزنید.

استاندارد البرز خاطرنشان کرد: اجرای قانون افزایش بهره وری با رفع موانع در بخش کشاورزی و رویکرد تقویت اتاق بازرگانی و حمایت از بخش خصوصی در صورت عدم تداخل  قانونی با نظر مثبت باید پیگیری و اجرایی شود.

درنشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز ، پیشنهادات جلسات کارشناسی تشکیل شده در دبیرخانه شورا، مربوط به اجرا حکم بند (د) ماده 11 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار مبنی بر تعیین مصادیق امتیارات تخصیص یافته به بخشهای تعاونی و خصوصی بر اساس مواد 22 و 27 قانون مذکور و همچنین پیشنهادات جلسات کارشناسی با موضوع اصلاح برخی از رویه های جاری در انجام حسابرسی از دفاتر فعالان اقتصادی به تصویب رسید.

ثبت نظر