• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/10/28
  • تعداد بازدیدکنندگان : 844
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

 رییس اتاق بازرگانی استان البرز که در راس یک هیات تجاری در ترکیه بسر می برد گفت: در میزگرد تجاری چهارشنبه شب در آنتالیا، امنیت سرمایه گذاری در ایران به عنوان محور گفتگوهای تجار کشور های منطقه مطرح شد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز ،رحیم بنامولایی ،ماحصل مطالب مطروحه در این میز گرد در خصوص تمایل تجار خارجی برای ارتباط تجاری و اقتصادی با کشورمان را  تشریح کرد.

وی افزود: در این میزگرد که همزمان با افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی آنتالیا برپاشد ، عدم همراهی اروپا با آمریکا برای لغو برجام به عنوان بحث داغ  تجار، روسای اتاق های بازرگانی و سفرای چند کشور  تبدیل شد.

وي اظهار كرد: تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران و نیز عدم همراهی اتحادیه اروپا  با مواضع ترامپ درخصوص برجام از جمله مواردی بود که در این میز گرد عنوان شد و اعضای هیات تجاری ایران با ارایه توضیحات کامل دلایل چهار دهه دشمنی آمریکا با ملت ایران را  مطرح کردند.

وي خاطرنشان كرد: تجار و سفرا ی كشورها منطقه بعضا پرسش هایی در زمينه شرايط اقتصادي ایران مطرح  مي کردند و اعضای هیات تجاری ایران با طرح امنیت سرمایه گذاری در کشورمان  ابهامات ایجاد شده در اذهان این تجار خارجی را  برطرف کردند.

بنامولایی افزود: در این میزگردمواضع ایران در صحنه اقتصادی مطرح و حمایت اتحادیه اروپا از برجام نشانه ضعف امریکا در اتخاذ تصمیمات غیر  منطقی عنوان شد .

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: در جریان این سفر با رییس اتاق بازرگانی و استاندار آنتالیا و نیز چند تن ازسفرا و روسای اتاق های بازرگانی دیگر کشورها پیرامون امور تجاری و مشارکت و سرمایه گذاری مذاکرات مفیدی داشتیم .

بنامولایی بااشاره نتایج گفتگو با رييس اتاق بازرگاني انتاليا افزود: دراین نشست پيشنها مشارکت و سرمایه گذاری  در زمينه دانش فني، خدمات توريسم و هتلينگ مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی گفت: مشارکت و سرمایه گذاری ترکیه در کارگو منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز با هدف توسعه خدمات هوایی بین ایران و ترکیه پیشنهاد دیگر ما بود که مورد بررسی قرار گرفت.

وي تاكيد كرد: در مذاكره با مسوولان ذیربط تركيه اعلام کردیم كه ايران به عنوان  رقيب تجاري شما نيست، بلكه هدف ما مشاركت و همكاري در بخشي  از بازارهاي ترکیه  از جمله تجارت حلال است.

وي تصریح کرد: ما از مشارکت و سرمایه گذاری ترکیه در جهت توسعه تجارت حلال و صنايع غذايي و دارويي  استقبال می کنیم .

وي خاطر نشان كرد: كتابچه قانون حمايت از سرمايه گذاري در کشورمان را در اختيار فعالان اقتصادی ترکیه قرار داده ایم تا ضمن مطالعه آن بدون دغدغه خاطر و  پشت گرمي بيشتر در پروژه های اقتصادی ما مشارکت و سرمايه گذاري داشته باشند.

وي با اشاره به جاذبه هاي تورستي استان البرز مانند پيست ديزين گفت:با توجه به كمبود هتل در اين منطقه ما علاقمنديم كه تركيه در اين زمينه وارد صحنه شود.

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز در پایان از برنامه ریزی برای ایجاد میز اقتصادی مشترک بین اتاق های بازرگانی البرز و آنتالیا خبر داد.

وی گفت با ایجاد این میز اقتصادی مشترک بستر برای گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی بین البرز و آنتالیا مهیا خواهد شد

ثبت نظر