• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/11/25
  • تعداد بازدیدکنندگان : 317
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رییس اتاق بازرگانی البرز:

رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: بازدید دانش آموزان به ویژه در رشته های فنی و حرفه ای ازنمایشگاه دایمی توانمندی های تولیدی و صنعتی استان موجب تقویت ایده ها و شکو فایی استعداد نوجوانان در زمینه تولید و صنعت می شود.

 

به گزارش  روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز ، رحیم بنامولایی  در پنجمین جلسه کمیته  آی تی البرز افزود: لذا درحال هماهنگی و برنامه ریزی هستیم تا روزهای خاصی را برای بازدید دانش آموزان  استان از این نمایشگاه اختصاص دهیم .

وي تاكيد كرد: ما بر اين اعتقاديم كه پروش و توسعه كسب وكار از  كودكي بايد در ذهن ها حک شود.

وی همچنین حضور پررنگ شركت هاي دانش بنيان در اين نماشگاه را ضروري دانست و گفت: این شرکتها می توانند در دستیابی به بهره وری در حد انتظار و پیشگیری از کند شدن چرخ تولید نقش مهمی را ایفا نمایند.

رییس پارلمان بخش خصوصی تقویت بخش تولید و بهبود فضای کسب و کار را مستلزم کاهش مراكز تصميم گيري چه در دولت و چه در بخش خصوصي عنوان کرد.

بنامولایی گفت: تعدد مراکز تصمیم گیری از جمله دلايلی است که ما را در جهان از لحاظ رتبه كسب و كار  در جایگاهی پایین و نامناسب قرار داده است .

وی در ادامه این نشست همچنین پیشنهاد ایجاد واحدي در اتاق بازرگاني تحت عنوان "ميز استار تاپ ها" با مشارکت و حضور فعال پارك علم و فناوري و فرهيختگان استان را مطرح کرد.

بنامولایی گفت: بدین ترتیب اين میز می تواند با فرهنگ سازی پذيرای ايده های نوین باشد.

وی تصریح کرد:  دراین صورت است که پل ارتباطی مناسبی بين دانش و تجربه ایجاد خواهد شد و این دو  در كنار هم  موفقيت جامعه در مسیر رونق اقتصاد را بهمراه خواهد داشت.

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز  افزود:  استارتاپ ها در صورتی در مسیر كسب و كار موفق خواهند بود كه مهمان جيب خودشان باشند و ما نیز خود را ملزم می دانیم انها را در رفع موانع كسب و كار و بروكراسي اداري یاری دهیم .

بنامولایی اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي را منوط به رفع موانع كسب و كار در جامعه عنوان کرد.

***ضرورت شناخت مشکلات در دستگاه های  دولتی و خصوصی

مدير كل فناوري و اطلاعات استان البرز نیز دراین نشست طی سخنانی بر ضرورت شناخت مشكلات و  طرح آن در دستگاه هاي  دولتي و خصوصي تاکید کرد.

غلامرضاحمیدی گفت: باید ضمن شناسایی کامل مشکلات در دوبخش دولتی و خصوصی با خرد جمعی راهكارهاي مناسب تهیه و عملیاتی شود.

وی افزود: مركز توانمند سازي و تسهيل گري كسب و كارها "فاوا" اين آمادگي را دارد تا با حضور  يك تيم حرفه اي متشکل از چند نهاد از جمله  پارك علم و فناوري، استانداری، شهر داري و اي سي تي مشکلات کسب و کار را بررسی و راهكارهاي مناسب را به دستگاه هاي اجراي  پيشنهاد نماید.

وي با اشاره به شكل گيري استارتاپ ها در استان گفت: باید نخبگان استار تاپ ها شناسايي و از پیشنهادها آنان نیز دررفع مشكلات بهره مند شویم.

در پایان این نشست  چالش های صنعت و دولت با رویکرد نوآوری باز و به روش استارتاپی بررسی و همچنین  همچنین  سامانه تجارت الکترونیک اتاق بازرگانی البرز  تشریح شد.

 

ثبت نظر