• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/12/7
  • تعداد بازدیدکنندگان : 647
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی البرز در نشست مشترک هیئت تجاری کشور آلمان با فعالان اقتصادی استان البرز که صبح دوشنبه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز برگزار شد، اظهار کرد: این استان آمادگی دارد برای گرفتن سهمی از بازارهای بین الملی غذای حلال با کشور آلمان همکاری کند.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی افزود: به تجارت از دست رفته حلال در اروپا اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به رشد صنعت فعال ایران در حوزه غذای حلال درصدد ایجاد بازار فروش محصولات صنعت غذای حلال در آلمان هستیم.

وی  با بیان اینکه امیدواریم بستر ایجاد روابط اقتصادی بین کشور آلمان و ایران بیش از گذشته فراهم و میسر شود، اظهار کرد: استان البرز به واسطه ظرفیت های علمی و تخصصی از دانش فنی خوبی برخوردار است لذا با تکیه بر این توانمندی ها زمینه توسعه صادرات و تجارت بین دو کشور ایران از جمله استان البرز و آلمان فراهم خواهد شد.

وی  به امنیت سرمایه و سرمایه گذار در کشور ایران اشاره کرد و گفت: در سایه امنیت و با تکیه بر توانمندی های استان البرز در ابعاد مختلف، از سرمایه گذاران خارجی متقاضی استقبال خواهیم کرد.

بنامولایی معرفی توانمندی های صادراتی، مزیت های تجاری و صنعتی، بررسی موانع و مشکلات در توسعه روابط تجاری و ارائه راهکارهای مناسب را از مهترین رسالت های اتاق البرز برشمرد.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز بیان کرد: ما آمادگی داریم در قالب مشارکت و همکاری در تولید با کشور های مختلف در بازارهای منطقه با برند محصولات آنها حضور فعال داشته باشیم..

گفتنی است، این هیئت تجاری برای دومین بار با هدف بررسی راه های همکاری و توسعه روابط تجاری و اقتصادی مشترک به استان سفر کرده است.

همچنین برگزاری نشست های تخصصی بین تجار و بازرگانان البرز و ایالت راینلاند – فالتس بازدید از نمایشگاه توانمندی های البرز در اتاق و دیدن از خط تولیدی در استان از جمله برنامه های این هیئت تجاری محسوب می شود.

ایالت فالتس آلمان خواستار توسعه روابط تجاری با البرز

 در ادامه این نشست مدیرکل نوآوری وزارت اقتصاد ایالت راینلاند – فالتس آلمان گفت که این ایالت خواهان توسعه و تعاملات بیشتر در زمینه های مختلف اقتصادی با استان البرز است.

 جو وینگارتن ، ضمن ابراز خرسندی به واسطه حضور در ایران، اظهار کرد: در بازدید از نمایشگاه توانمندی تولیدی، صنعتی و خدماتی استان البرز که در اتاق بازرگانی این استان جانمایی شده است، تحت تاثیر ظرفیت های ویژه این استان قرار گرفتیم.
وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه آثار صنعتی، صنایع شیمیایی و ماشین سازی تولیدی در استان به نمایش گذاشته شده است، افزود: علاقه مند به ایجاد روابط اقتصادی بین ایران و آلمان از جمله استان توانمند البرز هستیم.
وی بیان کرد: علاقه زیادی برای ایجاد روابط تجاری بین ایران و آلمان وجود دارد، لذا درصدد توسعه روابط تجاری خود با ایران هستیم.
جو وینگارتن با تاکید بر اینکه هم جهت با سیاست اتحادیه اروپا حرکت می کنیم، خاطرنشان کرد: برجام امضا شده مبنای خوبی برای شکل گیری آینده تجاری دو کشور ایران و آلمان خواهد بود، تحریم های صورت گرفته علیه ایران را به دید انتقادی می نگریم و مایل هستیم اهرم های تجاری خوبی بین دو کشور ایجاد شود.
مدیرکل اداره نوآوری و دیجیتال سازی ایالت راینالد فالتس آلمان تصریح کرد: در تلاش هستیم برای جهان بزرگ سیاست، روابط تجاری بین دو استان راینالد فالتس و البرز را توسعه بخشیم و به دنبال همیاری و شریک متقابل هستیم .

ثبت نظر