• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/12/8
  • تعداد بازدیدکنندگان : 1743
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: این استان آمادگی دارد برای گرفتن سهمی از بازارهای بین الملی غذای حلال با کشور آلمان همکاری کند

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در نشست مشترک هیئت تجاری کشور آلمان با فعالان اقتصادی استان البرز با اشاره به  تجارت از دست رفته   حوزه حلال در اروپا افزود: با توجه به رشد صنعت فعال ایران در حوزه غذای حلال درصدد ایجاد بازار فروش محصولات صنعت غذای حلال در آلمان هستیم.
وی با بیان اینکه ایران اسلامی پس از انقلاب اسلامی در عرصه کار و تلاش همواره پویا بوده اضافه کرد: بر این اساس در تمام این سال ها به دنبال تولید و سازندگی بوده ایم و حتی در بدترین شرایط نیز روند رو به رشد و توسعه کشور متوقف نشده است.
بنامولایی گفت: اقتصاد برون گرا باید به معنای واقعی محقق شود و اقتصاد نفتی و دولتی باید از میان برداشته شود و زیرساخت های فعالیت بخش خصوصی فراهم شود.
وی افزود: تلاش، کوشش و کار، عزت می آفریند و با حل مشکل اشتغال به امنیت و شکوفایی می رسیم و به رفاه اجتماعی دست خواهیم یافت.
رییس اتاق بازرگانی البرز خاطرنشان کرد: در عرصه تولید و اقتصاد، پشتکار آلمانی ها الگوی ما است.
وی افزود: جوانان ایرانی با عزم و اراده ای قوی در مسیر توسعه صنایع گام برداشته و جامعه را به سمت رونق اقتصادی پیش می‌برند.

رئیس اتاق البرز کارآفرینی را راه برون رفت از معضل بیکاری دانست و گفت: وقتی مشکل اشتغال جوانان حل شود امنیت در کشور حکم فرما و بستر توسعه اقتصادی کشور هموارتر می‌شود.

بنامولایی با اشاره به یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر" اقتصاد درونزا به اقتصاد برونگرا" گفت: با توجه به این جمله باید  دست به دست هم دهیم و باور کنیم  که، ما می توانیم این چیزی بود که آلمانی ها بعد از جنگ جهانی دوم  توانستند آلمان را از نو بسازند. ما نیز با داشتن جوانان نخبه و غیورمند می توانیم  روی پای خود بایستیم.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استن البرز در اتاق بازرگانی البرز  با اشاره به چشم انداز سال 1404 خاطرنشان کرد:  ما  تا این زمان قرار است از نظر اقتصادی، تولیدی، علمی و بازار اول باشیم و برای رسیدن به این ایده ها و آرمان ها نیاز به همکاری تنگاتنگ می باشیم


تولید بدون کارخانه دیگر موضوعی بود که بنامولایی به آن اشاره داشت و تصریح کرد: تولید بدون کارخانه یعنی گرد هم بیاییم و ایده ها را باهم یکی کنیم و در نهایت ایده به محصول تبدیل شود و محصول به ثروت.

وی با اشاره به ساخت و بهر برداری دستگاه بستنی ساز گفت:  ساخت همین دستگاه  یعنی بسترسازی اشتغالزایی.  بنابراین اگر ما بدنبال اشتغالزایی هستیم باید زیرساختها را درست نماییم. چرا که با شعار اشتغال ایجاد نمی شود. بلکه با اندیشه فکر ، انگیزه و فراهم نمودن زیرساخت  اشتغال ایجاد می شود.

بنامولایی با اظهار امیدواری در امر صادرات دستگاه بستنی ساز  عنوان کرد: ضمن تبریک به مهندس کریمی و همکارانشان امید این می رود که، شاهد صادرات این دستگاه به تمام کشورهای همسایه ،کشورهای مسلمان ، افریقایی، باشیم. چرا که با این کار می توانیم اقتصاد برونگرا را  محقق نماییم.

 
در ادامه این نشست مدیرکل نوآوری وزارت اقتصاد ایالت راینلاند – فالتس آلمان با بیان اینکه رضایت در چهره جوانان شاغل در این واحد تولیدی بسیار ارزشمند است گفت: ایران می تواند به جوانان فرهیخته خود افتخار کند.
جو وینگارتن افزود: در اثر تلاش و کوشش در آینده نزدیک شاهد پیشرفت های بزرگی خواهیم بود.
وی ادامه داد: قطعا محصول این کارخانه قابل رقابت با برندهای برتر دنیا می شود.

امیر کریمی مدیر عامل شرکت نیز در این آیین گفت: تولید شرکت گسترش برودت زاگرس که با سرمایه گذاری 30 میلیارد ریالی با حضور هیئت تجاری آلمان افتتاح شد تا زمینه برای اشتغال 200 نفر فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه بستنی ساز تمام بومی  کشور که توسط شرکت گسترش برودت زاگرس به بهره برداری ،  با کمک متخصصان ایرانی و با مزیت های کاملا چشمگیر تر نسبت به نمونه های خارجی طراحی و تولید شده است.

وی اظهار کرد:  تولید  این محصول باعث جلوگیری از خروج ارز در کشور با توجه به قیمت 290میلیون ریالی دستگاه شده در حالی که نمونه خارجی با قیمتی بالغ بر 650 میلیون ریال در بازار کشور معامله می شود.
 
 

ثبت نظر