• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1396/12/21
  • تعداد بازدیدکنندگان : 492
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رییس اتاق بارزگانی البرز:

رییس اتاق بازرگانی البرز از استقبال شایان توجه تجار هندوستانی برای مشارکت ، سرمایه گذاری و همکاری  مشترک در فعالیت های تجاری و اقتصادی با ایران خبر داد.

 

به گزارش روبط عمومی رحیم بنا مولایی که همراه با هیات اقتصادی مشترک  البرز و تهران  به ایران بازگشت در گفتگو با خبرنگار ....... اهم دستاورد های این سفر را مطرح کرد و گفت:  در نشست های مشترک فعالان اقتصادی ما با تجار و دست اندرکاران تولید و صادرات هند مذاکرات ثمر بخشی در زمینه های  صنایع هوایی، قطعات خودرو، انواع  و اقسام پمپ ها و موتورهای برق، موتور انواع ژنراتور ، خودرو و موتورهای سه چرخ برقی  و بنزینی داشتیم ، ضمن آنکه برخی صنایع هند را نیز مورد بازدید قرار دادیم.

وی به پیشنهاد برخی تجار هند برای همکاری مشترک در خصوص یک سری خدمات مهندسی از جمله خدمات نرم افزاری اشاره کرد و  قرار شد با انجمن و تشکل ها استان البرز صحبت کنیم تا در این خصوص بستر برای همکاری مشترک با تجار هندی مهیا شود.

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز  گفت: هیات تجاری هندوستان در تابستان سال آتی بنا به دعوت رسمی ما به ایران سفر خواهد کرد تا در نشست های مشترک با فعالان اقتصادی ما برای عملیاتی شدن توافق های  همکاری اقتصادی مشترک برنامه ریزی کنیم .

رحیم بنامولایی : مشارکت در سرمایه گذاری و بازاریابی در راستای تولید و توسعه صادرات را از اهداف هیات اقتصادی اعزامی به هند عنوان کرد.

وی یکی از دلایل ابرازتمایل هند به همکاری های تجاری مشترک با ایران را ، فراوانی نیروهای تحصیل کرده توانا و با استعداد کشورمان درعرصه اقتصاد ذکر کرد. و افرود:  سابقه دیرینه  در مباحث فرهنگی و اقتصادی از دلایل تمایل  دوکشور در گسترش همکاری های اقتصادی است .

وی همچنین به اختصاص یک غرفه مشترک البرز و تهران در نمایشگاه "IESS" هند اشاره کرد و گفت: در این غرفه بروشور و کاتالوگ های بخش تولید کشورمان در معرض دید  باردید کنندگان قرار گرفت.

بنامولایی افرود:  هدف از حضور در  این نمایشگاه معرفی  بازار کشورمان و دعوت از سرمایه گذاران برای مشارکت در تولید محصولات قابل رقابت ،  افزایش روند ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است.

تفاهم نامه همکاری بین تجار و بازرگانان  هند  و استان البرز در شهر چنای هند منعقد شد.  در این سفر

  این تفاهم نامه توسط رحیم بنا مولایی رئیس اتاق بازرگانی البرز و "ساروبه سانیال " دبیر کل  اتاق بازرگانی  شهر چنای هند  امضا شد.
بر اساس این تفاهم نامه دو طرف در زمینه ترویج، تقویت و توسعه تجارت، سرمایه گذاری و همچنین همکاری های اقتصادی، علمی و فناوری در میان جوامع کسب و کار مربوط به خود تلاش خواهند کرد.
تشویق و گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان کارآفرینان و اعضای اتاق های بازرگانی کشور هند و البرز، تبادل اطلاعات در زمینه منافع متقابل در اقتصاد، تجارت خارجی، قوانین و مقررات تجارت، سرمایه گذاری، آداب و رسوم،پشتیبانی و ارایه خدمات مورد نیاز هیات های تجاری در زمان بازدید ازاستان البرز و کشور هند و ایجاد فضای مناسب برای حضور هیات های تجاری از جمله بندهای این تفاهم نامه است.
تشکیل شورای تجاری بین کشور هند و استان البرز به عنوان اساس همکاری بین بخش های خصوصی دو طرف و همچنین ارایه استراتژی های مناسب برای بهبود فعالیت های اقتصادی و حل موانع موجود از دیگر مفاد این تفاهم نامه را تشکیل می دهد.

 

ثبت نظر