• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/1/19
  • تعداد بازدیدکنندگان : 383
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

استاندار البرز گفت: با همیاری همه مسئولان استان، باید پیرو منویات رهبر معظم انقلاب باشیم، روحیه امید را درسطح استان حاکم و به عنوان الگو به جامعه تزریق کنیم.

به گزارش  روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، محمدعلی نجفی عصر شنبه در نخستین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان در سال جدید که در اتاق بازرگانی برگزار شد، گفت: جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید متفاوت از دیگر جلسات باشد و همان امیدی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند به جامعه تزریق شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح هر مشکلی که فرا روی اقتصاد قرار دارد باید با ارائه راه حل باشد، گفت: یکی از مشکلات کشور و استان در آینده بحث آب است و باید در این زمینه مدیریت هدفمندی صورت گیرد.

وی بیان کرد: در خصوص پروژه های آب نیز از ظرفیت اعضای اتاق بازرگانی و بخش خصوصی باید استفاده شود و در این زمینه با ایجاد سمپوزیوم ها و سمینارهای مشترک راهکارهای تقویت بخش خصوصی فراهم شود.

استاندار البرز افزود: اگر اولین سفر خود را به شهرستان طالقان اختصاص دادم، پیام آن اولویت مسئله آب و برنامه ها و پروژه های این بخش بوده است و انتظار دارم مدیران مربوطه نیز در این خصوص عملکرد شان را گزارش دهند.

نجفی گفت: اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان باید شرایط همدلی را بیشتر فراهم کنند، هر چند رقابت وجود دارد و این امری طبیعی است، اما اجازه نمی دهم رقابت ها باعث حسادت و کُند کردن کارها باشد. شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به طور واقع باید در استان شکل بگیرد و باید بیشتر در این بخش حرکت کنیم.

استاندار البرز همچنین تصریح کرد: فروش تولیدات کارخانجات کار ما نیست، کار بخش خصوصی است، خطاب مقام معظم رهبری هم فقط به مسئولان نبود و به همه مردم است، البته باید شرایطی فراهم کنید که تولید کننده در یک نظام رقابتی تولید کند و میدان فروش را باز کنیم.

وی ادامه داد: به شهرداران هم توصیه کردم، سنگفرش تولیدی از استان دیگر، وارد استان نشود، شهرداری ها حق ندارند خریدی از استان دیگر داشته باشند.

وی در ادامه پایانه صادراتی استان را یک امتیاز و پشتوانه دانست و گفت: بحث نمایشگاه و پایانه صادراتی باید تا آخر اسفند نهایی می شد که این موضوع نیز از دستور کار خارج شد، به تازگی نیز هواپیمای پهن پیکری در منطقه ویژه اقتصادی فرو آمد که نوید بخش توسعه حمل و نقل باری خواهد بود.

استاندار البرز گفت: ایام نوروز 31 میلیون تردد از محورهای مواصلاتی این استان داشتیم و اگر برای یکی از این خودرو ها مشکل ایجاد شود ما باید پاسخگو باشیم این نشان می دهد استان روی پا است. ایجاد بیش از 53 هزار شغل در سامانه رصد دولت ثبت شد و این روند حاصل مساعی جمعی بوده است.

نجفی با تاکید بر اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس در 6 ماه دوم سال اعلام کرد که البرز در شاخص کسب و کار ارتقا پیدا کرده است، گفت:

برای توسعه استان هیچ مانعی وجود ندارد،دولت تلاش کرد با کمک همه بخش های نظام و نهادها و به خصوص بخش خصوصی برای مبارزه با قاچاق تلاش کند.

وی همچنین با تاکید بر لزوم بهره مندی بیشتر از علم و فناوری، گفت: اعتقادم است که ما می توانیم و راهی نداریم جز اینکه علم را به ثروت تبدیل کنیم، دیگر زمان پرسش علم بهتر است یا ثروت گذشته است.

وی بیان کرد: با شرایط امروز، وجود شهرک های صنعتی و فرصت مجاورت پایتخت و همین طور حمایت مثبت دولت و شخص رییس جمهوری یک فرصت برای استان است. برای اشتغال امسال باید تلاش را بیشتر کنیم، اکنون که رتبه بالایی هستیم، نگهداری این رتبه ها کار سختی است و باید کمک کنیم این جایگاه حفظ شود.

ثبت نظر