• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/2/19
  • تعداد بازدیدکنندگان : 370
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز به دانشگاه ها و سایر مراکز آموزش عالی توصیه کرد : در مسیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نیروهایی را تربیت کنند که نیاز بخش صنعت کشور را تامین نماید.

          به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز،  داود داودی در جریان بازدید دانشجویان دانشکده مکاترونیک دانشگاه آزاد اسلامی کرج از نمایشگاه دایمی توانمندی های صنعتی ، تولیدی و خدماتی در اتاق بازرگانی البرز ، از کمبود نیرو در اغلب رشته های صنعتی به عنوان یک معضل در مسیر توسعه نام برد.

   وی گفت:  یکی از دلایل بیکاری بسیاری از فارغ التحصیلان  دانشگاهها از کم‌توجهی ها نسبت به تربیت نیروهای مورد نیاز بخش صنعت ناشی شده است.

   وی در ادامه سخنانش بر ضرورت ارتقای سطح اشتغال ، تولید و صادرات تاکید کرد و افزود:  امید است با همت دولتمردان هرچه سریعتر قانون بهبود محیط کسب و کار  به صورت کامل و بدون نقص به مرحله اجراء درآید تا دست اندارها و ناهمواری ها در گذر حرکت جامعه به سوی رونق اقتصادی هموار شود.

داودی همچنین بر ضرورت کاهش تصدی گری دولت در فعالیتهای اقتصادی تاکید کرد و گفت: تجربه دهه های گذشته بیانگر این واقعیت انکار ناپذیر است که شرکت های دولتی و خصولتی به پیکره اقتصاد جامعه لطمه وارد کرده اند و اصولا دولت نمی تواند هم تاجر و هم ناظر خوبی باشد.

   وی اجرای بدون کم و کاست اصل ۴۴ قانون اساسی در راه کاهش تصدی گری دولت را بهترین گزینه در جهت پویایی اقتصاد و توسعه پایدار عنوان کرد.

گفتنی است،به منظور آگاهی بازدیدکنندگان از نقش مهم و وظایف خطیر اتاق بازرگاني البرز در صحنه تولید، اشتغال و صادرات  نشست مشترکی با حضور کارشناسان بخش خصوصی و بازدیدکنندگان از نمایشگاه  برگزار شد.

    همچنین کارگاه آموزشي با حضور یکی از كار آفرينان برتر با هدف آشنایی بازدید کنندگان از نمونه طرح ها و ايده هاي نو در مسیر توسعه صنعت تشکیل شد تا زمینه برای علاقه مندی و ظهور استعدادهای نهفته در وجود آنان نسبت به بخش تولید و خدمات   فراهم‌ شود.

 در پایان این بازدید فرم های نظر سنجی  برای ارائه  ایده های خلاقانه  در جهت حمایت از کالای ایرانی و توسعه صادرات در خصوص نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صنعتی استان البرز بین دانشجویان توزیع شد.

ثبت نظر