• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/2/30
  • تعداد بازدیدکنندگان : 417
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

نشست هم اندیشی در رسیدگی به پرونده های اقتصادی در مرکز داوری اتاق بازرگانی البرز  با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، رئیس اتاق بازرگانی ، رییس اتحادیه املاک و رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی البرز  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، مجوز داوری در اختلافات تجاری و اقتصادی توسط طرفین دعوی به مرکز داوری اتاق داده می شود که در این صورت اتاق با عنوان میانجی و حکم میان طرفین قرارداد حل اختلاف و داوری می کند.

 در این نشست  عوامل موثر برای حضور  بیشتر فعالان اقتصادی برای حل اختلافات تجاری و اقتصادی به مرکز داوری اتاق بازرگانی البرز بررسی شد.

 بر اساس بخشنامه معاونت پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری کل استان خطاب به اتحادیه مشاوران املاک، مرکز داوری اتاق بازرگانی استان به‌عنوان مرجع صالح در رسیدگی به دعاوی و حل اختلاف قراردادهای مشارکت ساختمانی در قراردادهای تایپی معرفی شده است.

همچنین  در این جلسه بر ضرورت  اصلاح قراردادهای مشارکت ساختمانی مبنی بر حل و فصل اختلافات ناشی از انعقاد، اعتبار، فسخ، انفساخ، تفاسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن با توافق طرفین در این مرکز مورد تاکید قرار گرفت.

مرکز داوری اتاق بازرگانی البرز اولین مرکزی است که قادر بوده در تاریخ حقوق ایران صلاحیت اختصاصی حل اختلاف شبه قضایی را اخذ کند.
به طور معمول در مواردی روابط تجاری بین تجار با اختلافاتی همراه است که طبق توافق بین مراجع قضایی و اتاق بازرگانی، این داوران در این زمینه مشکل گشای تجار در رفع دعاوی هستند.
مسایل و اختلافاتی که از طریق داوری در این مرکز به صورت کارشناسی حل و فصل می شود ، مورد تایید دستگاه قضایی است.

ثبت نظر