• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/2/30
  • تعداد بازدیدکنندگان : 463
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس اتاق بازرگانی البرز ساماندهی و یکپارچه سازی تشکل ها و انجمن های تخصصی را از اولویت های کاری این نهاد اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق البرز رحیم بنامولایی در نخستین نشست انجمن های تخصصی بخش تولید استان که با حضور مدیر کل صدا و سیما استان البرز ، جمعی از انجمن ها ، تشکل های بخش خصوصی و فروشگاه های زنجیره ای برگزار شد گفت : این مسوولیت خطیر بر اساس ماده 5 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار به اتاق بازرگانی محول شده است .

وی با ذکر این نکته که بسیاری از تشکل های استان تولید کنندگانی را شامل می شوند که در پوشش انجمن های تخصصی فعالیت دارند افزود: یکپارچه سازی و ساماندهی این انجمن ها بستر را برای پیشگیری از موازی کاری ها مهیا خواهد کرد. 

وی همچنین استقبال برخی کارخانه های دارای برند از طرح پیشنهادی تولید بدون کارخانه از طریق شرکت های دانش بنیان را حرکتی موثر در گذر بهبود وضعیت کسب و کار دانست . 

بنا مولایی گفت: ایده تولید بدون کارخانه، ضمن ترغیب بخش تولید به روند ظرفیت سازی، قیمت تمام شده را نیز کاهش خواهد داد. 

وی ضرورت استفاده بهینه از سرمایه گذاری های موجود را مورد تاکید قرار داد و افزود : در مسیر حمایت از کالای ایرانی و ترویج فرهنگ الگوی صحیح مصرف همه رسانه ها به ویژه صدا و سیما بایستی تلاش وافر و مستمری را در دستور کار قرار دهند. 

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز برنامه ریزی صدا و سیما برای اختصاص کانال ویژه حمایت از کالای ایرانی در کشور و استان را حرکتی کارآمد و موثر عنوان کرد و گفت : جای تاسف است که برخی واردکنندگان همچنان به واردات بی رویه کالاهای خارجی که مشابه نوع مرغوب آن در کشور تولید می شود همچنان ادامه می دهند. 

رحیم بنامولایی به تشکل ها و انجمن های تخصصی توصیه کرد اجازه ندهند عوامل واردات کالاهایی که مشابه آن در داخل کشور تولید میشود همچنان به فعالیت های مخرب خویش ادامه دهند. 

وی گفت: برخی از این واردکنندگان در مواردی با سو استفاده از امکانات دولتی اقدام به واردات کالا کرده و جالب به اینکه محصولات وارداتی را به نام کالای ایرانی راهی بازار مصرف می کنند. 

وی در ادمه سخنانش با تکیه بر ماده 16 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار گفت : بر اساس این ماده قانونی شهرداری ها موظفند مکان و فضای های مناسبی را جهت عرضه محصولات داخلی اختصاص دهند . 

بنامولایی همچنین با استناد به مواد 9 و 10 قانون بهبود محیط کسب و کار اظهار کرد: این مواد قانونی وزارت امور خارجه راموظف نموده که معرف ظرفیت های تولید کنندگان داخلی و سرمایه گذاران ایران در خارج از کشور باشد. 

در ادامه این نشست قایم مقام مالی و اقتصادی شهرداری های البرز نیز تامین کالای مرغوب و خدمات مطلوب از طریق شرکتهای تولیدی و خدماتی استان را از اولویت های شهرداری های استان عنوان کرد. 

حسنی گفت: کیفیت و ماندگاری کالا از اولویت هایی است که در خرید کالاهای موردنیازشهرداری های استان مورد توجه قرار خواهیم داد .

وی افزود: نیازهایمان را از شرکت هایی تامین خواهیم کرد که محصولاتشان با استفاده از فناوری نوین تولید شده و از امکانات خدمات مناسب بعد از فروش ‌برخوردار باشند.

جانشین منطقه فروشگاه اتکا نیز دراین نشست طی اظهاراتی از همکاری با بخش خصوصی استان در حمایت از کالای ایرانی استقبال کرد.

عباس رستمی گفت : فروشگاههای اتکاء از طریق شبکه های توزیع برای انعقاد قرار داد با تشکل های تولیدی استان البرز آمادگی دارند.

مدیر فروشگاه های کوروش افق استان البرز نیز در این نشست در سخنانی از برنامه ریزی برای جمع آوری کلیه محصولات خارجی از فروشگاه های کوروش استان خبر داد. 

اصلانی گفت: از این پس تنها محصولات مرغوب تولید داخلی در فروشگاههای کورش در البرز عرضه خواهد شد.

معاون مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری البرز سخنران دیگر این نشست بود که از تشکل ها به عنوان ستون های دولت نام برد .

 داود کرمی گفت : همراه با حمایت ازکالای ایرانی ، فرهنگ سازی در بحث تولید، توزیع و عرضه نیز باید مد نظر قرار گیرد. 

مدیرکل صدا و سیمای استان البرز نیز دیگر سخنران نشست بود که به تشریح برنامه های صدا و سیما در حمایت از کالای ایرانی پرداخت. 

 علی رامک پیشنهاد کرد: برای  دسترسی به فعالیت های متنوع بخش تولید و خدمات ، یک نرم افزار در اتاق بازرگانی البرز ایجاد شود تا معرفی امکانات و محصولات استان به سهولت انجام شود. 

وی به تسهیلات درنظرگرفته شده در صدا و سیما در بحث تبلیغات اشاره کرد و گفت: در حمایت از کالای ایرانی که شعار امسال است یک الی دو نوبت تبلیغات به صورت رایگان از طریق رسانه ملی درنظر گرفته شده است . 

وی همچنین برای همکاری صدا و سیمای استان جهت تهیه تیزر های تبلیغاتی بخش تولید و خدمات نیز اعلام آمادگی کرد و گفت: البته تشکل ها و انجمن ها نیز با رعایت معیارهای تعیین شده خودشان می توانند تیزر ها را تهیه و برای پخش در اختیار صدا و سیما قرار دهند.

مدیرکل صدا و سیمای البرز افزود: در حوزه رادیو نیز برنامه ای به نام "چرخش مثلث " هفته ای دو بار در راستای شعار امسال پخش می شود.

وی ادامه داد : در این برنامه گزارشهای ویژه از کارگاه های تولیدی تهیه و پخش می شود.

 در پایان اعضای این نشست از نمایشگاه دائمی  توانمندی های صنعتی استان البرز بازدید کردند.

نمایشگاه دائمی توانمندی های تولیدی، صنعتی و خدماتی  مستقر در اتاق بازرگانی البرز در راستای حمایت از کالای ایرانی و توسعه صادرات دایر شده است.

ثبت نظر