• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/3/6
  • تعداد بازدیدکنندگان : 333
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس اتاق بازرگانی استان البرز برنامه جدید حاکم بر بازار ارز حاصل از صادرات را نیازمند بازنگری دانست و گفت: طبق دستورالعمل بانک مرکزی  ارزهای حاصل از صادرات باید مستقیما راهی سپرده های بانکی شود و این درحالی است که بسیاری از کالاهای صادراتی با ریال انجام می شود.‌

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولایی در نشست کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز تصریح کرد:  مباحث ارزی نیازمند یک برنامه ریزی اصولی و توجه خاص به  جوانب و اثرات مثبت و منفی آن است تا در مسیر اقتصاد جامعه مشکل آفرین نشود و دست انداز ایجاد نکند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص حرام شرعی و قانونی واردات کالاهایی که مشابه آن در داخل کشور تولید می شود، اضافه کرد: بیانات ایشان مسیر را برای قاطعیت همه مسئولان در جهت جلوگیری از واردات بی رویه هموارکرده است.

بنامولایی ادامه داد:  یکی از دلایل مهمی که به بخش تولید ضربات مهلکی وارد کرده  واردات بی رویه و نیز خودنمایی انواع محصولات وارداتی قاچاق در بازار مصرف کشور است.

   رییس پارلمان بخش خصوصی البرز ضمن تشکر از توجه خاص مقامات قضایی البرز  به بخش اقتصاد استان، تسریع در اجرای مفاد برنامه ششم و چشم انداز ۱۴۰۴ در خصوص تبدیل  اقتصاد غیرنفتی به اقتصاد  نفتی و دولتی را مورد تاکید قرار داد.

   رحیم بنامولایی گفت:  با توجه به اینکه  مقام معظم رهبری امسال را  سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری کرده اند ،  از دستگاه قضایی البرز تقاضا کرده ایم  بیش از پیش درجلسات اتاق بازرگانی استان حضور یابند.

قاچاق کالا و ارز را  مخل حمایت از کالای ایرانی و  اقتصاد مقاومتی است

   دراین نشست معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز در سخنانی ضمن قدردانی از رییس اتاق بازرگانی و اعضای کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز گفت : سال جاری که از سوی رهبر معظم انقلاب سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده مسئولیت آحاد مردم  را سنگین تر کرده چرا که خطاب این سخن هم مردم و هم مسئولین هستند .

 مهدی جوهری قاچاق کالا و ارز را  مخل حمایت از کالای ایرانی و  اقتصاد مقاومتی دانست و با اشاره به مواد 6 الی 17 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز  گفت : قانوگذار درتدوین قانون ابتدا  پیشگیری و  سپس اجرای قوانین بازدارنده و مجازات را مورد تاکید قرار داده و کارگروه پیشگیری نیز  بر اساس این اصل قانونی اقدامات خود در سال 97  را  برنامه ریزی نموده است  .

  جوهری در ادامه گفت : هدف ما شفاف سازی در عرصه ثبت سفارش و ترخیص کالاست و با این کار به دنبال هدف نهایی مقابله با تجارت نامشروع می باشیم. 

   جانشین دبیر کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در این نشست گزارشی از اقدامات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارایه کرد. 

کیانی با اشاره به راه اندازی گشت های تلفیقی در سطح استان افزود : با فعالیت این گشت ها و حضور افراد متخصص از دستگاه های کاشف  برخورد با عوامل قاچاقچی تسریع شده است.

در پایان اعضای این نشست از نمایشگاه توانمندی های تولیدی، صنعتی و خدماتی استان البرز در اتاق بازرگانی  دیدن کردند.

نمایشگاه دائمی  توانمندی های تولیدی ، صنعتی و خدماتی استان  در راستای حمایت از کالای ایرانی  و با هدف توسعه صادرات استان البرز در اتاق بازرگانی البرز دایر شده است.

                                             

ثبت نظر