• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/4/20
  • تعداد بازدیدکنندگان : 246
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رییس اتاق بازرگانی البرز :

رییس اتاق بازرگانی البرز به واحدهای مستقر  در شهرک های صنعتی توصیه کرد با استفاده از امکاناتی که اخیرا از سوی دولت تدارک دیده شده ، آستین ها را بالا بزنند و نوسازی بخش تولید را آغاز کنند .

   به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در نشست مشترک هیات رییسه اتاق بازرگانی البرز با روسای شهرکهای صنعتی استان گفت: در بحث تامین مواد اولیه و نوسازی صنایع ، دولت برنامه هایی را به مرحله اجرا درآورده است .

   وی تصریح کرد: نباید نسبت به نوسازی صنعت بی تفاوت باشیم ، چراکه محور اصلی حرکت ما تولید محصولات مرغوب و ترویج فرهنک حمایت از کالای ایرانی در داخل و خارج از کشور است .

    وی از اتاق بازرگانی به عنوان سوپاپ اطمینان بین حاکمیت و بخش خصوصی نام برد و گفت: باید صاحبان واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی استان از امکانات دولتی فراهم شده درجهت تقویت و تحول در صنعت استفاده کنند تا ارز مملکت از مسیر انحرافی واردات بی رویه به سمت نوسازی صنایع و تولید محصولات مرغوب هدایت شود.

   وی اعمال مدیریت صحیح در بحث نوسازی صنایع را مورد تاکید قرار داد و افزود:  به عنوان مثال  باید به انجمن نساجی اعلام کنیم بودجه ای را برای نو سازی صنایع شما در نظر گرفته ایم  تا این انجمن  اولویت کارخانه های نساجی برای نوسازی را اعلام کند  و بدین ترتیب  بودجه موردنیاز ان صنایع  در نظر گرفته شود.

   وی موانع موجود در مسیر صادرات را از جمله چالش های بخش صنعت دانست و افزود: با وجود مواجه بودن با مشکلات همواره باید در مسیر توسعه  برنامه  داشته باشیم ، زیرا  اگر ما برنامه ای داشته باشیم می توانیم مطالبه گر باشیم و نیازهای برحقمان را مطالبه کنیم.

   رییس پارلمان بخش خصوصی عدم حاکمیت ثبات در  نرخ ارز را موجب بروز مشکلاتی در جهت تولید عنوان کرد و گفت:  اگر انسجام لازم  بین انجمن ها و  شهرک ها باشد می توانیم ضمن اعلام مشکلات به مدیران ذیربط ، بستر را برای آگاه سازی  مسئولان استان و کشور نسبت به چالش ها داشته باشیم .

   رحیم بنامولایی افزود: دراجرای  منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی  بخش خصوصی  هدف اقتصاد درون زای  و برون گرا را  دنبال می کند ، لذا برای تحقق این مهم نیازمند یک سری امکانات و حمایت  دولتمردان هستیم .

وی تشکیل نشست های کمیته بررسی و رفع  مشکل کمبود آب و نیز برنامه  ساماندهی استارتاپ ها با محوریت اتاق بازرگانی را از حرکت های در دست اجرای اتاق بازرگانی عنوان کرد.

رفع مشکلات اقتصادی همراهی و همدلی بین سازمانها را می طلبد

   رئیس شرکت شهرک های صنعتی استان البرز نیز در این نشست ضمن معرفی البرز  به عنوان یک استان خاص با ویژگی های منحصر به فرد گفت: این شرکت همواره در خدمت شهرک های صنعتی بوده و در همه مجامع آنان حضور داشته است.

محمد امین  فرشی با اشاره به مصوبات نشست هم اندیشی هیات رئیسه اتاق بازرگانی با روسای شهرک های صنعتی استان و میزان پیشرفت این مصوبات ، از   تحریم ها به عنوان مزیتی در راه خود اتکایی و همیاری و همدلی بیش از پیش بین سازمانها نام برد.

تاخیر در ایجاد پست های برق در شهرک صنعتی بهارستان

رئیس شهرک بهارستان  نیز در این نشست طی اظهاراتی از مشکلات ناشی از تاخیر در ایجاد پست برق این شهرک گلایه کرد.

علی حجازی گفت:  با توجه به راه اندازی واحدهای مشمول طرح توسعه ، شرکت برق منطقه ای طی توافق نامه ای موسسه آسایشگاه کهریزک را  ملزم به  ایجاد پست برق در این شهرک کرده است و این درحالی است که موسسه مذکور توان ایجاد پست برق را ندارد.

 مدیرعامل شرکت خاور پرس سخنران دیگر این نشست بود که ضمن ارایه گزارشی از سابقه  تاسیس و توان تولید محصولات این شرکت گفت: متاسفانه به دلیل نابسامانی در وضعیت ارز ما مجبوریم مواد اولیه و نیازهای ضروری از جمله قطعات برقی و الکتریکی را  در بازار سیاه تهیه کنیم

 

ثبت نظر