• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/4/23
  • تعداد بازدیدکنندگان : 256
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رییس اتاق بازرگانی استان البرز با اشاره ارزیابی اخیر اتاق بازرگانی ایران با هدف رتبه بندی اتاق های بازرگانی سراسر کشور ، از کسب رتبه درجه يك اتاق بازرگانی البرز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولایی روز شنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز که با حضور استاندارد،نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی   و جمعی ازمسئولان اجرایی و تشکل های بخش خصوصی استان بر گزار شد گفت: موفقیت در ارایه خدمات مطلوب به ویژه دربحث تشکل های خصوصی و ارایه آموزش های تخصصی موثر به اعضا از جمله معیارهایی است که اتاق بازرگانی البرز را در سطح اتاق های کشور در رتبه نخست قرار داده است.

وی افزود: تاسیس نمایشگاه دائمی توانمندی های تولیدی و صنعتی استان ، ایجاد سایت تجارت الکترونیک به چهار زبان زنده دنیا و تشکیل اتاق های فکر ، افزايش توسعه فضاي و خدمات رساني در ساختمان شماره دو اتاق البرز از جمله دیگر موارد حایز اهمیتی است که برتری اتاق بازرگانی البرز در سطح اتاق های کشور را به همراه داشته است.

وي اظهار کرد: بخش آموزش اتاق بازرگانی البرز طی  سه سال اخیر همواره به عنوان بهترین اتاق رتبه اول را بين اتاق هاي سراسر كشور  كسب كرده است.

بنامولايي نامزدی اتاق البرز برای حضور در رده  اتاق های بزرگ کنفدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه را از ديگر موفقيت هاي اين اتاق دانست که با تلاش وافر اعضا و همکاری شایان توجه استاندار و مدیران استان  حاصل شده است.

رييس پارلمان بخش خصوصي البرز حمایت از کالای ایرانی و توسعه صادرات را اولویت نخست اتاق البرز ذکر کرد و اظهارکرد : بهترین شاهد این ادعا ایجاد نمايشگاه دائمی توانمندي های تولیدی و صنعتی  و  راه اندازي سايت تجارت الکترونيك است .

وي گفت: تشکیل اتاق هاي فكر و نشستهاي "اي تي" با حضور نخبگان، اساتید و پیشکسوتان استان در اتاق البرز بسترهای لازم را برای رفع بسیاری از موانع و نارسایی ها و نیز توجه خاص به کسب و کارهای نوین فراهم کرده است.

وی افزود: توجه خاص و حمایت اتاق بازرگانی از استارتاپ ها از جمله مواردی است که از دل بحث و بررسی در نشست های اشاره شده حاصل شده است.

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت : در پوشش فعالیت استارتاپ ها کسب و کاری نوینی حول محور  تکنولوژی شکل گرفته و پتانسیل رشد بالایی دارد،  لذا اتاق بازرگاني ساماندهی استارتاپ ها و حمایت از اینگونه کسب و کارها را در دستورکار قرار داده است.

وی  با اشاره به برپایی میز خدمت به منظور ارایه خدمات به اعضا در اتاق بازرگانی البرز گفت: با وجود این میز  روند اخذ و صدور کارت های بازرگانی به صوت آنلاین و چاپ الکترونیکی کارتهای بازرگانی  به سهولت صورت می گیرد.

بنامولایی افزود: با توجه به اينكه اتاق البرز رتبه اول کشور را کسب کرده، احتمال اينكه سهمي را در هيات رييسه اتاق بازگاني ایران داشته باشيم قابل پیش بینی است که اين مهم تاثير مطلوبی  براي استان در بر خواهد داشت.

بخش خصوصی تمام قد در حمایت از دولت آمادگی کامل دارد

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز در ادامه اظهاراتش گفت:  بخش خصوصی تمام قد آمادگی هر گونه همکاری و همفکری با دولت را داشته آمادگی کامل دارد.

بنا مولایی با اشاره به صرفه جویی و مدیریت هزینه در میان اتاق های اصناف ، بازرگانی و تعاون تاکید کرد: در حال حاضر 70 تا 80 میلیارد تومان سرمایه گذاری در قالب زیر ساخت های همچون ساختمان و فضا های علمی و آموزشی و خدماتی توسط این سه اتاق صورت پذیرفته است.

** در صورت قطع برق بخش تولید ، شرکت  برق‌موظف به پرداخت خسارت است

وي با اشاره به معضل قطعي برق  در شهرك هاي صنعتي گفت: برای رفع این مشکل هماهنگي لازم  با شركت توزيع برق استان صورت گرفته است.

وی افزود: طبق ماده ٢٥ قانون بهبود محیط كسب و كار ، سازمان هاي خدماني از جمله  برق، اگر با قطعي برق اختلالي به صنعت وارد كنند بايد خسارت آن را پرداخت نمایند.

وي اظهار كرد: درپی دستیابی به راه حل مناسبی هستیم تا برای رفع مشکل قطع برق كارخانه هاي خارج از شهرك های استان نيز چاره اندیشی کنیم تا از بروز خسارت به این واحدها جلوگیری شود.

ثبت نظر