• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/4/24
  • تعداد بازدیدکنندگان : 437
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

 رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با اشاره به توطئه جدید دشمنان علیه نظام اسلامی گفت: در شرایط کنونی هم افزایی بخش دولتی و خصوصی با تکیه بر اخلاق مداری و اتحاد راهکار برون از مشکلات اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولایی در مراسم روز صنعت و معدن در استان البرز با تاکید بر ضرورت تعامل و هم پیمایی برای حل مشکلات در شرایط کنونی افزود: اکنون که موانع بسیاری سر راه روند رو به رشد اقتصاد کشور وجود دارد دراین وضعیت همپوشانی و هم افزایی بخش خصوصی و دولتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه بهره برداری از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان حائز اهمیت است، ادامه داد: برنامه ریزی برای حل مشکلات موجود و برخورد قاطع با افراد خاطی و فرصت طلب ضروری است.

بنامولایی گفت: با تکیه بر ارزش های دینی و داشته های وطنی می توان کشور را از مشکلات نجات داد.

رییس اتاق بازرگانی استان البرز  با تاکید بر تقویت  و احیا  روحیه امید و نشاط  در جوانان تحصیل کرده گفت:  فارغ التحصیلان باید  به سمت تولید بدون کارخانه هدایت شوند.

وی  تصریح کرد: استفاده از  ظرفیت ، ایده  و خلاقیت  فارغ التحصیلان  به سمت تولید بدون کارخانه می تواند مشکل ظرفیت خالی کارخانه ها را حل کند.

بنامولایی  گفت: برای پیشرفت کشور و ایجاد بسترهای اشتغال زایی پایدار بایداین نگاه  تولید بدون کارخانه فرهنگ سازی شود.

رحیم بنا مولایی افزود:  این نگاه که برخی صنعتگران تصور می کنند باید صفر تا صد محصول توسط خودشان و بدون بهره گیری و مشارکت از افراد توانمند   تولید شود نگاه درستی نیست و باید اصلاح شود.
وی افزود: صنعتگران باید بستر را برای همکاری سایر افراد توانمند در مسیر تولید محصولات مرغوب و قابل رقابت در بازارهای داخلی و خارجی فراهم کنند.

  9 پروژه ویژه در حوزه صنعت با هدف ایجاد اشتغال تعریف شد

 در ادامه این نشست ، معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه های دولت برای حوزه صنعت، معدن و تجارت، گفت: 9 پروژه ویژه در حوزه صنعت تعریف شده که هدف اصلی آنها ایجاد اشتغال است.

رضا رحمانی ، افزود: هرتصمیمی که در دستور کار داریم، برای حل موانع تولید و تسهیل در امور تولیدکنندگان و صنعتگران به عنوان یک اولویت است و حمایت از حضور فعال تشکل ها نیز به جد دنبال می شود.
وی با بیان اینکه البرز مسائل و موانع متمایز نسبت به سایر استان ها دارد، افزود: بخشی از امور برای برون رفت از مشکلات کنونی مربوط به دولت است، ولی اکنون تشکل ها نقش تعیین کننده ای ایفا می کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در کشور ما از مواد معدنی تا محصول نیاز به برنامه ریزی دارد که بخشی از این برنامه ها از تیر ماه امسال اجرایی شده است.
معاون وزیر صمت افزود: کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید را در استان ها داریم که با مصوبه دولت تدبیر و امید اجرایی و در مجلس به قانون تبدیل شد.
رحمانی خاطرنشان کرد: بر این باور هستیم مدیریت صحیح در البرز بر کل سیاست های کشور تاثیر جدی دارد.
وی ادامه داد: از البرز انتظار می رود در هر شرایطی محور باشد و تشکل های تولیدی و صنعتی در راس امور ارتباط موثری با دولت داشته باشند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: البرز در کارگروه های حمایت از تولید، دارای رتبه های برتر کشوری است و در این زمینه به خوبی عمل کرده است.
رحمانی گفت: انتظار می رود در دوره جدید نیز البرز همچنان در این اقدام و در حمایت از تولید پیشتاز باشد.
وی افزود: بیشترین مشکلات در حوزه بانک ها بوده که با توجه به این امر مصوباتی نیز در خصوص حمایت از تولید تهیه و تدوین شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: با اهتمام استاندار البرز در این استان بیشتر از میانگین کشوری مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید عملیاتی شده که از سایر استان ها نیز چنین انتظاری وجود دارد.
وی گفت: برای رفع محدودیت شعاع 120 کیلومتر در البرز، حمایت لازم را خواهیم داشت.

وی گفت: با توجه به همکاری صورت گرفته با اتاق بازرگانی ، اتاق بازرگانی به عنوان عضو اصلی ستاد تسهیل انتخاب شده است.

ارز مورد نیاز تولید کنندگان تامین شود

محمود بهمنی  نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی  نیز در این نشست با اشاره به اهمیت حمایت از تولید داخلی گفت: در شرایط کنونی باید ارز مورد نیاز تولید کنندگان کشور تامین شود.

 وی تصریح کرد: صنعت کشور در برهه حساس کنونی نیازمند حمایت و پشتیبانی ویژه دولت است.
وی ادامه داد: اکنون باید با دادن امتیازهای ویژه، مانند معافیت های مالیاتی، صاحبان صنایع را در کارزار تولید پشتیبانی کرد.
بهمنی بیان داشت: واحدهای تولیدی و صنعتی کشور به افزایش نقدینگی نیاز دارند در خصوص سرمایه در گردش آنها باید چاره اندیشی کرد.
نماینده مردم ساوجبلاغ ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید بر اساس نیاز بازار به تولید بپردازیم و تولیدکنندگان به تولید با کیفیت داخلی با قیمت تمام شده پایین بپردازند.
وی افزود: اکنون با اینکه سالانه 98 میلیارد دلار درآمد نفتی داریم اما نگرانی از بابت کاهش ارزش پول ملی سبب افزایش تقاضای ارز و بروز مشکلاتی در کشور شده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: براین اساس دولت تصمیم گرفت بنا به مصالحی ارز را در 2 نرخ ارائه دهد.
وی گفت: باید با اولویت بندی صحیح نیازهای کشور را احصا و با توجه به شرایط بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.

البرز رنگین کمان تولیدات صنعتی است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: این استان با برخورداری از صنابع بزرگ ، متوسط و کوچک ، رنگین کمان تولیدات صنعتی را درخود جای داده است.

 جهانگیر شاهمرادی با بیان اینکه با همدلی و اتحاد از مرحله سختی که کشور در آن قرار دارد گذر خواهیم کرد، افزود: البرز به واسطه تنوع اقوام ، ایران کوچک نامیده شده و رنگین کمانی از تولیدات صنعتی را به نمایش گذاشته است.
وی ادامه داد: تمام صنعتگران مستقر در البرز دارای جایگاه ویژه ای بوده و بیش از 140 برند ملی در این استان فعالیت می کنند.
شاهمرادی گفت: بیش از 25 هزار شغل در شهرک های صنعتی خصوصی البرز وجود دارد که در سایر استان ها کم نظیر است.
این مسئول افزود: با توجه به شرایط حاکم، مطالباتی مطرح است که رفع محدودیت شعاع 120 کیلومتری که به جد پیگیر آن هستیم محقق شود.
وی اضافه کرد: در خصوص ارز نیز نیازمند لزوم تسریع در تصمیم گیری در حوزه مسائل ارزی و تامین مواد اولیه وجود دارد.
شاهمرادی گفت: برای حمایت از تولیدکنندگان، سیاست های مالیات بر ارزش افزوده و مالیات نیاز است دستخوش تغییراتی با توجه به شرایط شود که صنعتگران از آن بهره مند شوند.
وی افزود: واحدهایی که ممکن است به دلیل نوسانات ارز آسیب ببینند احصا می شوند تا برای جلوگیری از آسیب ها تدابیری اندیشیده شود.

 

ثبت نظر