• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/5/9
  • تعداد بازدیدکنندگان : 239
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
امام جمعه فردیس :

امام جمعه فردیس در جریان بازدید از نمایشگاه دائمی توانمندی های تولیدی و صنعتی اتاق بازرگانی البرز ،  این نمایشگاه را  گامی مهم در مسیر ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی و توسعه صادرات محصولات تولیدی استان ذکر کرد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ایمانی ، از این نمایشگاه  به عنوان کلکسیونی از عصاره توان بخش تولید و صنعت البرز نام برد و گفت:  کار آفرینانی که قصد  برنامه ریزی برای پویایی اقتصاد استان البرز را دارند، می توانند ضمن بازدید از نمایشگاه از نزدیک با امکانات، پتانسیل و توانایی های این استان کاملا  آشنا شوند.

وی ضمن تقدیر از اتاق بازرگانی البرز در راه اندازی این نمایشگاه گفت: شرایط کنونی اقتصاد جامعه ایجاب می کند،  نمایندگان مجلس و دولتمردان با  حضور در اتاق بازرگانی مشکلات و موانع صنایع  را بررسی و با تشکیل کمیته های راهبردی  از تجربیات  صنعتگران در مسیر  توسعه اقتصادی گام بردارند.

وی با اشاره به فعالیت های همراه با موفقیت اتاق بازرگانی البرز گفت: به سایر اتاق های بازرگان توصیه می شود ، از تجربیات ارزشمند اتاق بازرگانی البرز  به ویژه  در عرصه های بین المللی بهره مند شوند.

امام جمعه کرج حضور مستمرمقامات قضایی، مدیران اجرایی و نمایندگان عالی دولت در استان در اتاق بازرگانی را حرکتی مهم در رفع موانع کسب و کار و رونق اقتصادی دانست.

 امام جمعه فردیس گفت:  وقت آن رسیده دولتی ها  در تبدیل اقتصاد دولتی به خصوصی نقش تاثیر گذاری داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین ایمانی افزود: نمایندگان مجلس که وظیفه خطیرقانونگذاری را برعهده دارند ، لازم است در بحث مسایل اقتصادی با اتاق بازرگانی نشست های مستمر داشته باشند و قبل از تصویب و اصلاح قوانین اقتصادی ، بیش از پیش از نزدیک نارسایی ها و چالش های بخش تولید و صادرات را مورد بررسی همه جانبه قرار دهند.

وی اظهار کرد: با توجه  به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کرده اند ، ضروری است مجریان نظام همراه و همدل با بخش تولید  برنامه ریزی های اصولی را در دستور کار و اولویت ویژه قرار دهند.

امام جمعه فردیس افزود: بابرخورد قاطع با واردات  قاچاق کالا و جلوگیری از واردات بی رویه قطعا توان تولید کشور ارتقا می یابد و شعار حمایت از کالای ایرانی تحقق خواهد یافت

ایمانی با اشاره به تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی  علیه  کشور مان گفت: باید این  واقعیت را بپذیریم که خیلی از کشورهای جهان خواهان گسترش روابط تجاری با کشورمان هستند و روابط اقتصادی با ایران را قربانی ترس از آمریکا نخواهند کرد.

وی افزود: حرکت پر شتاب در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی تنها راهکاری است که جامعه را به سوی توسعه پایدار سوق خواهد داد ، چراکه نگاه اقتصاد مقاومتی  بر خود اتکایی و  استفاده از توانایی های داخلی تاکید دارد.

وی گفت: ایجاد زمینه های اشتغال به معنای از بین رفتن و محو زمینه های ناهنجاری و بزهکار در جامعه است.

ثبت نظر