• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/5/21
  • تعداد بازدیدکنندگان : 218
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رییس اتاق بازرگانی البرز:

رئیس اتاق بازرگانی ، کشاورزی و معادن استان البرز با اشاره به ترسیم شعار سال توسط مقام معظم رهبری گفت: امروز بسیاری از مردم و دستگاه های اجرایی و اداری خرید کالای ایرانی را اولویت قرار داده اند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولایی در نشست تجلیل از خبرنگاران و تشکلها و مشارکت های اجتماعی  که به حضور هیات رئیسه اتاق بازرگانی و جمعی از تشکل های بخش خصوصی برگزار شد اظهار داشت: گسترش این فرایند در استان البرز جای خوشحالی دارد و امیدواریم همه مردم و مسئولان برای حمایت بیشتر از صنعت داخلی پای کار بیایند.
وی با بیان اینکه اکنون به علت مشکلات مختلف، برخی صنایع داخلی در تنگنا قرار گرفته اند، گفت: حمایت از کالای ایرانی و صنایع داخلی گره گشای مشکلات اقتصادی است .
این پیشکسوت عرصه صنعت توصیه کرد که اخلاق مداری در عرصه رسانه و جامعه باید سرلوحه امور قرار گیرد و شرایط سخت تحریمی با همدلی پشت سرگذاشته شود.
وی بیان داشت : اخلاق مداری و کنار آمدن با واقعیت ها و تلاش مضاعف مهم ترین رکن برای گذر از شرایط سخت تحریمی و فشارهای دشمنان است.
رئیس اتاق بازرگانی البرز افزود: امسال با حضور تشکل ها درعرصه ی برنامه ریزی جهت توسعه صادرات،  اتاق بازرگانی البرز حرکت ارزشمندی شکل گرفته زیرا با این رویکرد، تبدیل اقتصاد دولتی به خصوصی و تکیه بر اقتصاد غیر نفتی قابل تحقق است.
وی بیان داشت: تبدیل اقتصاد دولتی به خصوصی و اقتصاد غیرنفتی از خواسته ها و مطالبات رهبر معظم انقلاب است .
وی ادامه داد: با حضور تشکل ها و تشکیل اتاق های فکر با حضور نخبگان و اساتید دانشگاه گام های عملی برای تشکیل استارتاپ ها  و شرکت های دانش بنیان دراتاق بازرگانی البرز برداشته شده است.
رئیس اتاق بازرگانی البرز اظهار داشت: اکنون بخش خصوصی با تمام توان کار می کند و پیشکسوتان پای کار آمده اند.
وی گفت: علیرغم اینکه برخی فکر می کنند بعضی از  بخش خصوصی  رنت خور و فرصت طلب است اما این بخش امروز پیشگام کار آفرینی  است و تهدیده ها را به فرصت ها  تبدیل می کند.
بنا مولایی بیان داشت: امروز هنر مدیریت در هر کشور این است که سرمایه ها را مدیریت کند که بخش خصوصی این کار را  در حفظ منابع انسانی  انجام می دهد .
وی اظهار داشت: به رغم اینکه برخی مواقع مورد انتقاد قرار می گیریم اما تلاش می کنیم تا کشور از بحران خارج شود.
بنا مولایی گفت: تاکنون 23 تشکل بخش خصوصی در البرز راه اندازی شده که 20 تشکل آنها فعالانه وارد عرصه کار و فعالیت  در اتاق بازرگانی  است.
وی بیان داشت: با تلاش و همت دست اندرکاران عرصه تولید و تجارت ، اتاق بازرگانی البرز از درجه 2 به درجه یک ارتقاء یافته است.
رئیس اتاق بازرگانی البرز افزود: برای ارتقای سطح دانش دست اندرکاران تولید و صنعت در اتاق آموزش راه اندازی کرده ایم و نمایشگاه دائمی فعال شده و سامانه اتاق بازرگانی یکی از پر محتوی ترین سامانه ها است.

 در  پایان این نشست از تشکل های فعال و خبرنگاران  استان تجلیل شد.

ثبت نظر