• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/5/24
  • تعداد بازدیدکنندگان : 287
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
رئیس اتاق بازرگانی البرز :

رییس اتاق بازرگانی البرز تحریم های آمریکا را موجب تقویت هرچه بیشتر وحدت ملی عنوان کرد و گفت: آمریکایی ها که از واقعیت های جامعه اسلامی  ما بی خبرند ،  تصور می کردند با تهدیدها و فشار اقتصادی می توانند به نظام جمهوری اسلامی لطمه وارد کنند.

رحیم بنامولایی در نشست هم اندیشی روسای شهرک های صنعتی و هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز افزود: کاخ سفید نشین ها نسبت به مردم ما تصورات باطلی داشتند و هرگز  فکر  نمی کردند تهدید هایشان باهمدلی و اتحاد بیشتر دولت ، بخش خصوصی و ملت ایران همراه شود.

بنامولایی اضافه کرد: با تقویت بیش از پیش  روحیه تعامل و وحدت ملی هم اکنون تهدید و تحریم  به یک فرصت خوب تبدیل شده است تا با هم افزایی تمامی  مشکلات را یکی پس از دیگری پشت گذاریم.

   * نشست های کمیته قضایی راهگشای چالش های بخش تولید

وی  با اشاره به نقش نشست های کمیته قضایی در اتاق بازرگانی البرز در رفع پاره ای از چالش های بخش تولید  گفت: فعالان اقتصادی می توانند ضمن شرکت در این نشست مشکلاتشان را مطرح نمایند.

وی  اتاق بازرگانی را پل رفت و آمد بین حاکمیت و بخش خصوصی ذکر کرد و افزود:  برگزاری نشست های فعالان اقتصادی با مسئولان  دولتی و ارائه راهکار ها در راستای رفع موانع و تنگناها از اولویت های اتاق بازرگانی البرز است.

بنامولایی گفت :  خوشبختانه هماهنگی و همراهی مطلوب بین اتاق بازرگانی و ارگانهای دولتی استان از جمله در گمرک ، سازمان صنعت و معدن و تجارت  و شرکت شهرک های صنعتی برقرار است که این مهم  دوران طلایی را در رفع مشکلات استان ایجاد کرده و امیدواریم  این تعامل  نتایج در حد انتظار را  به ارمغان بیاورد.

وی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی با همراهی اداره کل فناوری و اطلاعات استان آماده سازی «دیتا» ‌با هدف جمع آوری اطلاعات از وضعیت تولید ، صادرات و واردات را در دستور کار و اولویت ویژه قرار داده است  که این مهم ساماندهی پنجره واحد در گمرک استان را در پی خواهد داشت.

بنامولایی افزود: با کمک «دیتا» و همراهی گروه کارشناسی مدیران استان قطعا پنجره واحد گمرک استان بیش از پیش فعال خواهد شد.

وي با اشاره به تشكيل كار گروه " اي تي" در اتاق بازرگاني گفت: نشست های این کارگروه كه با حضور جوانان و استارتاپ هاي موفق تشكيل مي شود ،  حرکتی کارآمد در فصای کسب و کار است.

وی تلاش در جهت تهیه بانک اطلاعات اتاق بازرگاني البرز با همكاري سازمان هاي مربوطه در بحث آمايش واقعي سرزمين را حرکتی رو به جلو برای راستي آزمايي و دستیابی به تحليل های صحیح و منطقی  جهت برنامه ریزی هاي استان دانست و افزود: تنها با آگاهی کامل نسبت با آمایش واقعی سرزمین است که  خواهیم توانست در بحث تولید و صادرات حرکت های مناسب داشته باشیم و مسیر اقتصاد مقاومتی را هموار کنیم.

نیاز مبرم شهرستان اشتهارد  تاسیس گمرک *

   فرماندار اشتهارد نیز دراین نشست طی سخنانی ، ضرورت تاسیس شعبه گمرک استان در این شهرستان را مورد تاکید قرار داد و گفت: با راه اندازی گمرك  در شهرستان اشتهارد ، مشکل اتلاف وقت و دغدغه های صنعتگران برای دریافت خدمات گمرکی برطرف خواهد شد.

 محمد کردی اظهار كرد: در صورت موافقت مسوولان ذیربط با ایجاد شعبه گمرک استان در اشتهارد ، ما برای تامین کلیه نيازهاي سخت افزاري و فيزيكي جهت راه اندازی این شعبه آمادگی داریم .

وی رفع موانع و مشکلات صنعت و تولید و بهبود فضای کسب و کار را مستلزم عزم ملی و حاکمیت مدیریت جهادی عنوان کرد

وی با ذکر این نکته که البرز  استانی نوپا و جوان است  گفت:  به همین دلیل بسیاری از ساختار های شهرستانی استان پویایی لازم را ندارند و نیاز است با تفویض اختیارات این مشکل برطرف شود .

وی با اشاره به تلاش وافر اتاق بازرگانی در مسیر رفع موانع تولید و صادرات و احقاق حقوق واحدهای صنعتی اظهار امیدواری کرد ، با همراهی و مشارکت بخش خصوصی و دولتی ، بستر برای توسعه اقتصاد استان مهیا شود

وی در ادامه  اصلاح و شفاف سازی ضوابط و مفاد قانون صدورکارت بازرگانی را ضروری دانست و‌ گفت: با اصلاح این قانون زمینه های سوء استفاده عوامل فرصت طلب  از کارت های بازرگانی مسدود خواهد شد.

فرماندار اشتهارد در بخش دیگری از سخنانش با تکیه بر ماده 110 قانون مالیات های مستقیم گفت: براساس این ماده قانونی امور مربوط به اظهار نامه های مالیاتی بایستی در محل استقرار صنایع  انجام پذیرد تا ارزش افزوده آن که در استان ما بالغ بر  500 میلیارد تومان است به تهران  تعلق نگیرد.

محمد کردی افزود:  در صورتی که  این ارزش افزوده  به البرز  تعلق گیرد  اقتصاد مناطق محروم  استان تقویت خواهد شد.

* بسته حمایتی گمرک راهگشای بخش تولید

سخنران دیگر نشست مدیر کل گمرک البرز بود که  به بسته حمایتی گمرک از بخش تولید ،  صادرات و واردات اشاره کرد و گفت: ترخیص کالا با اخذ ضمانت نامه بانکی، ترخیص نسیه قطعات و مواد اولیه ، در نظر گرفتن انبارهای اختصاصی برای فعالان اقتصادی از جمله برنامه های گمرک استان در حمایت از فعالان عرصه اقتصاد است.

صادق کریمی افزود: ارائه سرویس ارزیابی ویژه برای واحدهای تولیدی و انجام تشریفات ارزیابی در محل انبارها یا واحد های تولیدی بدون محدودیت زمانی و مکانی از دیگر خدماتی است که در بسته حمایتی گمرک لحاظ شده است.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان دیگر سخنران این نشست بود که از کمبود برق به عنوان مشکل حاد  صنایع استان نام‌ برد و گفت: تا زمانی که استان اجازه برداشت از پست برق سراسری کشور را نداشته باشد ، این معضل برطرف نخواهد شد.

 محمد امین فرشی افزود:  شرکت شهرکهای صنعتی در پی آن است تا ضمن هماهنگی با مدیران شهرکهای صنعتی و بزرگان صنعت استان از تجربیات مفید آنان در زمینه های مختلف از جمله  رفع مشکل کمبود آب و برق  استفاده کند.

وی اضافه کرد در تعامل شهرک صنعتی نظرآباد و شرکت آب منطقه ای با حفر چاهی با عمق 220 متر  آب  این شهرک به میزان 40 لیتر بر ثانیه تامین شده است و امید است با تدام اینگونه هماهنگی ها مشکل کمبود آب سایر شهرک ها نیز برطرف شود.

وی گفت: دربحث تولید و اشتغال طی سال جاری چندین برابر سالهای قبل طرح های تولیدی آماده افتتاح و بهره برداری قرار گرفته ، لاکن راه اندازی رسمی این طرح ها نیازمند ارائه خدماتی از قبیل تامین آب، برق است.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان دیگر سخنران این نشست بود که از کمبود برق به عنوان مشکل حاد  صنایع استان نام‌برد و گفت: تا زمانی که استان اجازه برداشت از پست برق سراسرس کشور را نداشته باشد ، این معضل برطرف نخواهد شد.

محمد امین فرشی  افزود:  شرکت شهرکهای صنعتی در پی آن است تا ضمن هماهنگی با مدیران شهرکهای صنعتی و بزرگان صنعت استان از تجربیات مفید آنان در زمینه های مختلف از جمله  رفع مشکل کمبود آب و برق  استفاده کند.

وی اضافه کرد  در تعامل شهرک صنعتی نظرآباد و شرکت آب منطقه ای با حفر چاهی با عمق 220 متر  آب  این شهرک به میزان 40 لیتر بر ثانیه تامین شده است و امید است با تدام اینگونه هماهنگی ها مشکل کمبود آب سایر شهرک ها نیز برطرف شود.

وی گفت: دربحث تولید و اشتغال طی سال جاری چندین برابر سالهای قبل طرح های تولیدی آماده افتتاح و بهره برداری قرار گرفته ، لاکن راه اندازی رسمی این طرح ها نیازمند ارائه خدماتی از قبیل تامین آب، برق است.

ثبت نظر