• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/6/5
  • تعداد بازدیدکنندگان : 257
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

معاون نمایندگی تجاری فدراسیون روسیه در ایران در جریان بازدید از نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صنعتی مستقر در اتاق بازرگانی استان البرز ، این نمایشگاه را  کم نظیر و بهترین معرف محصولات تولیدی البرز به هیات های تجاری و اقتصادی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا  "رستم مرات علی اف" در جریان این بازدید گفت : یکی از مشکلات هیات های تجاری در سفرهای خارجی عدم آشنایی کامل با امکانات و توانمندی های تولیدی و صنعتی مناطق مورد بازدید است .

وی ادامه داد:  لاکن بازدید از  نمایشگاه تونمندی های تولیدی و صنعتی البرز ، این مشکل را برطرف و بستر را برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری برطرف کرده است

مرات علی اف همچنین در نشستی با روسای اتاق های بازرگانی و تعاون و شرکت توسعه صادرات و دبیر کل اتاق بازرگانی البرز با اشاره به حضورنمایندگی های تجاری و اقتصادی روسیه در ۵۷ کشور گفت: شرکت ها و فروشگاه های زنجیره ای بزرگ روسیه برای همکاری در تامین کالاهای ضروری مورد نیاز ایران به ویژه استان البرز آمادگی دارند.

وی افزود: تسریع  در راه اندازی خط  هوایی "البرز  _ روسیه" را راهگشای توسعه روابط تجاری ذکر کرد و افزود:  در راستای گسترش همکاریها بین دو کشور در حال حاضر "میر بیزینس بانک"روسیه  با بانک ملی ایران  و همچنین "ازبر بانک" روسیه با بانک کشاورزی ایران همکاری دارند و امکان گشایش  "ال سی" از طریق این بانک ها برای فعالان اقتصادی ایران مهیا شده است

* روسیه دروازه تجاری ایران   با چین و اروپا

وی  با اشاره به اینکه روسیه می تواند به عنوان دروازه ورود کالای ایران به چین و اروپا محسوب  شود گفت:  روسیه در خصوص کشت فرا سرزمینی، مواد غذایی و دارویی برای همکاری مشترک با ایران امادگی دارد.

   علی اف از اعزام یک هیات بلند پایه روسیه به استان البرز در آینده نزدیک خبر داد و اظهار امیدواری کرد ، رفت و آمد هیات های تجاری بستر ساز گسترش هرچه بیشتر همکاری های اقتصادی دوکشور را درپی داشته باشد.

* اعلام آمادگی البرز برای همکاری  مشترک در برندهای روسیه 

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز نیز در این نشست  برای همکاری و مشارکت در تولید محصولات مرغوب با برند روسیه در منطقه ویژه پیام اعلام آمادگی کرد.

رحیم بنامولایی‌گفت : بدین ترتیب محصولات تولیدی البرز با برند روسیه زمینه توسعه صادرات در حوزه دریای خزر را فراهم خواهد کرد.

وی افزود:  البرز با بیش از سه هزارو 500 واحد صنعتی به عنوان یکی از قطب های صنعتی مهم کشور مطرح است و  در بخش های مختلف صنعتی این استان از جمله دارویی، بهداشتی، غذایی، قطعات خودرو، لوازم خانگی و کشاورزی از توانائی و ظرفیت های شایان توجهی برخوردار است.

وی اظهارکرد: ما دربخش های نساجی ، پوشاک، صنایع غذایی و تجارت حلال نیز از امکانات و توانایی های بالایی برخوردار هستیم و می توانیم در زمینه های مختلف صنعتی با روسيه همکاری مشترک داشته باشیم  و در تجارت بین المللی گامهای مهمی برداریم.

 

ثبت نظر