• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/8/13
  • تعداد بازدیدکنندگان : 230
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به تداوم تحریم‌ های ظالمانه گفت: وقت آن فرا رسیده تا با همراهی بیشتر دولت و بخش خصوصی شعار تبدیل تهدید ها به فرصت را به معنای کامل کلمه عملیاتی کنیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنا مولائی  درپنجاه و نهمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: مطرح کردن شعار تبدیل تهدید ها به فرصت ها در عرصه اقتصاد مستلزم به کار گیری قواعد و راهکار هایی است که بایستی با همفکری و همکاری دولت و بخش خصوصی تدوین و به صورت ضربتی اجرایی شود.
وی اظهار داشت:با همبستگی و تعامل هر چه بیشتر دولت و بخش خصوصی در صحنه اقتصاد به طور قطع تهدیدهای آمریکا به فرصت تبدیل و مشکلات معیشتی مردم بر طرف خواهد شد.
بنامولائی گفت: تحریم ها فرصت خوبی است که با تکیه بر خود اتکایی و حضور و همراهی مدیران دولتی و بخش خصوصی مشکلات پیش رو را یکی پس از دیگری برطرف کنیم و به جایگاه واقعی اقتصادمان دست یابیم.
وی با اشاره به پاره ای از مشکلات از جمله چالش عدم اجرای کامل ایجاد پنجره واحد و دولت الکترونیک افزود: با رفع این چالش روش های اصولی جایگزین معضل حاد برخوردهای سلیقه ای در مسیر اقتصاد جامعه خواهد شد.
وی تصریح کرد: با اجرایی شدن پنجره واحد در بخش های مختلف اقتصاد اهم مشکلات ناشی از سرگردانی ارباب رجوع برطرف و در نهایت حاکمیت« سیستم» بر "اعمال سلیقه" مرتفع می شود.
رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: کمیته "ای .تی"اتاق بازرگانی البرز به دنبال حل این چالش ها است و برای رفع مشکلات حاد در مسیر دولت الکترونیک و چاره جویی می کنیم.
بنا مولایی عملکرد جزیره ای دولت الکترونیک را عمده ترین مشکل در مسیر رفع موانع تولید، صادرات و اشتغال عنوان کرد.
وی در بخش دیگر از اظهاراتش با اشاره به تاخیر طولانی در بررسی و تصویب لایحه رفع مشکلات مربوط به «ارزش افزوده » در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بود‌ مجلس در مصوبه ای این مشکل را در اردیبهشت ماه سال جاری برطرف کند اما متاسفانه تا کنون در صحن مجلس مطرح نشده است .
وی ادامه داد: بخش تولید همچنان گرفتار یک سری مشکلات در بحث «ارزش افزوده» است ، لذا ضروری است مجلس سریع تر برای رفع این مشکل اقدام‌ نماید.

همپوشانی راه عبور از مشکلات کنونی است

در ادامه این نشست استاندار البرز گفت: همکاری ، همدلی و همپوشانی بخش های مختلف اقتصادی ، اجرایی و تولیدی راه عبور از مشکلات کنونی کشور است.

محمدعلی نجفی افزود: براین اساس لازم است که شوراهای اسلامی و شهرداری ها با اصناف همکاری بیشتری کنند.
وی ادامه داد: از شوراهای اسلامی شهر و شهرداری ها انتظار می رود با در نظر گرفتن شرایط کسبه در دریافت عوارض مربوطه با عنایت و نگاه ویژه ای عمل کنند.
استاندار البرز اضافه کرد: کسبه برای پرداخت عوارض، مالیات و بیمه باید درآمد داشته باشند که اکنون این روند با چالش مواجه است از این رو باید با رویکرد مثبتی این امر حمایت شود.
"حدود یکصد هزار واحد صنفی در البرز فعالیت دارند."
نجفی افزود: برپایی نمایشگاه ها باید طی دریافت مجوز از کارگروه توسعه صادرات صورت گیرد.
استاندار البرز با اشاره به اینکه در این برهه حساس کشور برخی ناهماهنگی های داخلی به وخامت اوضاع می انجامد، عنوان کرد: باید با تسهیل و کوتاه کردن بروکراسی های دست و پا گیر موانع صادرات را برداریم.
وی به راه اندازی پروازهای داخلی فرودگاه مسافربری پیام به عنوان یک اقدام بزرگ اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد که با تبلیغات صحیح، بستر لازم تداوم پروازها را پشتیبانی کرد.
استاندار البرز گفت: صنایع شوینده و پتروشیمی استان با مشکلاتی مواجه هستند که طی تماس تلفنی با وزارت صنعت ، معدن و تجارت درصدد رفع موانع هستیم .
وی افزود: برای حمایت از تولید داخلی باید از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند جلوگیری کرد درغیر صورت باید تمهیدات ویژه ای درپیش گرفت .

 

ثبت نظر