• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/9/28
  • تعداد بازدیدکنندگان : 180
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

 رئیس اتاق بازرگانی البرز با تاکید بر لزوم تغییر فرآیندهای تولید و نوسازی آنها بر اساس تجربه جهانی گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات فعالان اقتصادی، رویکرد سیاسی قالب بر نمایندگان مجلس است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز،رحیم بنامولایی اظهار کرد: متأسفانه بین آنها، دیدگاه‌های اقتصادی و نیازهای این بخش چندان شناخته شده نیست.

بنامولایی با اشاره به عملکرد اتاق البرز افزود: 934 کارت بازرگانی و 91 کارت عضویت توسط این اتاق صادر شده است.

وی تاکید کرد: توسعه تجارت، اشتغال‌زایی از طریق رونق تولید و انتقال تکنولوژی در کنار ایجاد زیست‌بوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از جمله اهداف کلان اتاق البرز در این دوره بوده است.

وی  با اشاره به ارکان اصلی اتاق البرز  تصریح کرد: آموزش و پژوهش، ارتقای کسب‌وکار و توسعه تجارت در استان البرز به کمک فعالان اقتصادی این استان، ارکان اصلی و مهم این اتاق بوده و تلاش داریم به کمک برنامه‌های توسعه‌ای و نگاه بین‌المللی به موضوع اقتصاد، در پیشبرد اهداف تعیین شده برای بخش‌خصوصی کشور مؤثر باشیم.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز از برگزاری نمایشگاه دائمی در ساختمان اتاق البرز به منظور معرفی جامع توانمندی‌های این استان خبر داد و تأکید کرد: تعامل سازنده بین صنعت و دانشگاه از اولویت‌های اصلی این اتاق محسوب می‌شود که از ابتدای دوره در برنامه کاری ما قرار داشت.

وی اضافه کرد: در این رابطه از حضور استارتاپ‌ها و پدیدآورندگان کسب‌وکارهای نو در اتاق استقبال کردیم تا به کمک آنها بتوانیم تجربیات به دست آمده را در اختیار دیگر علاقه‌مندان این حوزه قرار دهیم.

اعضای پارلمان بخش خصوصی در چهل و دومین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران، میزبان وزیر اقتصاد و دارایی بودند.

در این نشست علاوه بر نگاهی به وضعیت حمل‌ونقل کشور و انتقاد از وجود انحصار در این بخش، مشکلات مربوط به نظام بانکی، مالیاتی، تأمین اجتماعی، روند خصوصی‌سازی و وضعیت بازار سرمایه نیز مطرح و بررسی شد.

در حاشیه نشست هیات نمایندگان اتاق ایران نمایشگاه ای  از  توانمندی های تولیدی، صنعتی و خدماتی استان البرز دایر شد و بخشی از ظرفیت های صنعتی  استان به نمایش گذاشته شد.

ثبت نظر