• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/10/3
  • تعداد بازدیدکنندگان : 186
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان البرز با اشاره به مزیت وجود فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام و امکانات و توانائی های تولیدی و صنعتی البرز گفت: حضور پررنگ‌ در بازار صادرات مستلزم‌ ایجاد و ارائه کلیه خدمات بسته بندی و حمل و نقل هوائی " کارگوسنتر" در این خطه است.

به گزارش روابط عمومی اتاق البرز رحیم‌بنامولائی روز شنبه در شصتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی البرز افزود: تنها صادرات صیفی جات و گل و‌گیاه استان ما به کشورهای حاشیه خلیج فارس وخاور میانه روزانه ٢٤ كانتينر است ، لذا ضروری است بستر برای حمل و نقل هوائی در پوشش "کارگوسنتر" در استانمان فراهم شود.

* ضرورت برخورداری استان ازظرفیت کامل‌فرودگاه بین الملل پیام

بنامولايي ضمن اشاره به گران و مقرون به صرفه نبودن سوخت هواپیماهای باربری، افزود: در صورتی که سوخت هواپیماهای باربری با قیمت سوخت هواپیماهای مسافربری در اختیار فرودگاه پیام‌ البرز قرار گیرد، شاهد ایجاد تحول در صادرات استان خواهیم بود.

وی گفت: درصورت کاهش قیمت سوخت هواپیماهای باربری در فرودگاه بین المللی پیام ، صادرات استان به خصوص محصولات کشاورزی که بایستی در حداقل زمان به کشورهای مقصد صادر شود از طریق هوائی انجام خواهد شد.

رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز اظهار کرد : براي تبديل منطقه ويژه اقتصادي پيام به يك قطب اقتصادي مهم ضروری است زیرساخت های لازم ایجاد شود.

بنامولائی گفت: در حال حاضر چند شركت خارجي براي سرمايه گذاري و ايجاد حمل و نقل هوائی باری در استان اعلام امادگي كرده اندکه امید است این مهم با موفقیت در حد انتظار همراه شود.

وی افزود: در گذشته حضور اتاق بازرگاني در هيات رييس شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز وجود داشت گه ادامه اين روند مي تواند همکاری در توسعه صنعتي و تجارت استان را تقویت نماید.

بنامولايي با اشاره به نشست اخیر با وزير اقتصاد در اتاق بازرگاني ايران گفت: ما به دنبال معافيت مالياتي در شعاع ١٢٠ كيلومتري شهرك اشتهارد براي همه سرمايه گذار های اين منطقه هستیم و مذاکرات پیرامون این مهم را تا حصول نتیجه نهائی ادامه می دهیم و در این راستا مصوبه لازم را براي كساني كه در قبل در این منطقه سرمايه گذاري كرده اند تصویب شده است .

وی افزود: اگر بتوانیم برای کل استان البرز معافيت مالياتي بگيريم ، در مسیر توسعه صنعتی استان تحول شگرفی ایجاد خواهد شد.

 رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره برگزاري هفته پژوهش گفت: در آئین ویژه این هفته همراهی و همفکری  دانشگاه خوارزمي ، استارتاپ ها ، بخش خصوصي ، سازمان صنعت و پارك و علم و فناوري در مسیر تحول در اقتصاد و پویائی استان را شاهد بودیم .

   بنامولايي افزود: در اين هفته  ما فقط به دنبال ارايه عملكرد نبوده ، بلکه نقشه راه براي اينده  جوانان را در دستور کار قرار دادیم تا اميد بخش دانشجويان باشيم.

   وي در بخش ديگر از اظهاراش با اشاره به اينكه در دنيا محور مسايل اقتصادي اتاق هاي بازرگاني هستند اظهار كرد: با توجه به نگاه استاندار محترم به بخش خصوصي براي ميدان داري در هيات مديره منطقه ويژه اقتصادي گفت: ما در این گذر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

*ضرورت تشکیل سازمان اموال تملیکی در استان البرز 

   رحیم بنا مولائی در ادامه اظهاراتش از نبود سازمان اموال تمليكي در اقتصاد و دارايي به عنوان یک چالش نام برد و گفت: این مشکل باعث سردرگمي برخی تجار و كساني شده كه كالا وارد استان می کنند .

وي افزود: پرونده هاي مالياتي كه در تهران گرفته مي شود  بایستی به درامد استان اضافه شود .

وی  همچنین در ادامه این نشست بر  تفویض اختيار به مديران بانك هاي استان  تاکید کرد

ثبت نظر