• 02633420186الی90
  • info@alborzccim.ir
اتاق بازرگانی استان البرز
  • تاریخ انتشار : 1397/10/3
  • تعداد بازدیدکنندگان : 196
  • امتیاز خبر : 0
  • بازگشت
استاندار البرز :

استاندار البرز اعلام کرد: با توجه به اهمیت ویژه منطقه اقتصادی پیام ، ظرف ۷۲ ساعت آتی ضمن مذاکره با وزیر مربوطه پیشنهاد تسریع در معرفی مدیرکل

جدید این منطقه را مطرح خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی البرز عزیزاله شهبازی روز شنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  با اشاره به  مشکلات بخش خصوصی از تاخیر در معرفی مدیرکل جدید  منطقه  ویژه اقتصادی پیام  ایجاد شده است  اظهار کرد: انشالله این مشکل به زودی برطرف خواهد شد.

**اتاق بازرگانی البرز موتور محرک اقتصاد استان محسوب می شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ضرورت دارد که فرصت مناسبی برای تمامی تشکل ها فراهم شود تا دغدغه های خود را بیان کنند تا با اجماع نظرات به جمع بندی درستی برسیم.

شهبازی با اشاره به یک مقاله تخصصی در حوزه اقتصاد و تاثیر بخش خصوصی در این حوزه افزود: ایجاد بسترهای ارتباط بخش خصوصی داخل کشور با نظام اقتصاد بین الملل و تسهیل گری و عدم دخالت دولت در این حوزه مورد تقاضای بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: با توجه به جلسات تخصصی و بازدیدهای مستمر از واحدهای تولیدی و صنعتی، این بخش در استان حرکت ها به سمت بالندگی است.
شهبازی گفت: صنعتگران و تولیدکنندگان هوش بالایی دارند و در راستای اعتلای کشور و انتفاع شخصی بسیار برنامه محور و پویا اقدام می کنند.
استاندار البرز افزود: آرامش سیاسی و رونق اقتصادی مانند 2بال توسعه برای پرواز محسوب می شوند.


**تشکیل ستاد نظارت بر گمرکات البرز ضروری است

استاندار البرز با اشاره به خدمات گمرکی و فعالیت صنایع صادرات محور بر تشکیل ستاد نظارت بر گمرکات استان تاکید کرد.

شهبازوی  افزود: باید وضعیت صادرات و واردات استان مورد بررسی دقیق و رصد قرار گیرد.
وی بیان داشت:گمرک از دغدغه های عمده واحدهای تولید بزرگ استان است از این رو باید ستاد نظارت بر گمرکات استان ایجاد شود که این امر نظارت شود.
استاندار البرز گفت: البرز ظرفیت های بالایی در حوزه صادرات دارد و باید به مسیری حرکت کنیم که صنایع با فراغ بال بیشتری اقدامات و برنامه های خود را پیش ببرند.
وی با بیان اینکه طی نشستی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص وضعیت گمرک منطقه ویژه پیام گفت و گو خواهد شد، افزود: منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز به نوعی موتور محرکه اقتصاد استان محسوب می شود که باید از ظرفیت های آن به نحو مطلوب بهره برداری کرد.
وی خاطرنشان کرد: در شورای برنامه ریزی استان نیز انتظار می رود که اتاق بازرگانی نیز حضور داشته باشد چرا که فعالیت این اتاق تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان دارد.
استاندار البرز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت اجرای اصل 44 قانون اساسی گفت: بر این اساس تکلیف ما در حوزه بهره برداری از ظرفیت بخش خصوصی مشخص است.
وی افزود: دولت ها کوچک می شوند و تسهیل گری و سیاست گذاری را برعهده می گیرند و باید بخش خصوصی وارد عمل شود زیرا هر کجا که کار برون سپاری شده و از ظرفیت های مردمی استفاده کردیم، نتایج خوبی داشته است.
شهبازی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد که فرصت مناسبی برای تمام تشکل ها فراهم شود تا دغدغه های خود را بیان کنند و با اجماع نظرات به جمع بندی درستی برسیم.
شهبازی گفت: با توجه به ظرفیت هایی که برای افزایش تولید در استان وجود دارد به طور قطع باید زیرساخت های لازم فراهم شود از این رو 2 ایستگاه فوق توزیع در استان شکل خواهد گرفت.
وی افزود: اطلاعات ما در زمینه واحدهای صنعتی مشکلات، موانع، فرصت ها و ظرفیت ها باید به دقت احصا شود تا تصمیم گیری درستی در این خصوص صورت گیرد.
استاندار البرز اضافه کرد: ضرورت دارد که تدابیری اندیشیده شود تا مشکلات واحدهای صنعتی در داخل استان حل شود و ارجاع موانع به تهران، گاهی از عدم ارتباط گیری صحیح بین مدیران و تولیدکنندگان است.
وی ادامه داد: در حوزه تمرکز زدایی از استان به جد وارد عمل شده ایم و طی ابلاغی از فرمانداران خواسته شده که بستر این امر را ایجاد کنند.
استاندار البرز افزود: از مدیران دستگاه های استان انتظار می ورد در هفته یک روز را به شهرستان ها اختصاص دهند و مشکلات و موانع مردم و حوزه مربوطه را مورد بررسی قرار دهند.
وی تصریح کرد: ایجاد اداره گمرکات استان در دستور برنامه های استان قرار گرفت تا از این طریق صنایع و واحدهای تولیدی با سهولت بیشتری اقدامات خود را پیگیری کنند.
شهبازی گفت: کارگروه شناسایی واحدهای نیمه فعال و غیر فعال و در ذیل آن کارگروه مشکل یابی واحدها در اتاق بازرگانی استان تشکیل خواهد شد.
استاندار البرز بیان داشت: برای حل مشکلات و موانع همت ملی و منطقه ای نیاز است و با توجه به شواهد موجود، عزم حل مشکلات وجود دارد .
وی ادامه داد: بر اساس راهبردهای نظام در رابطه با رونق تولید، اشتغال، سرمایه گذاری داخلی و خارجی و تسهیل گری مسیر مشخص است.
شهبازی اظهار داشت: جای خرسندی است که مجموعه استان در قالب یک تیم متحد و منسجم در خصوص تسهیل و رفع موانع تولید در این دوران گذر همراه سرمایه گذاران و بخش خصوصی هستند.

استان البرز سه هزارو500 واحدتولیدی و صنعتی بزرگ ، متوسط و کوچک دارد که بیش از 120هزار نفر دراین صنایع مشغول به کار هستند ضمن آنکه بخشی از تولید البرز صادراتی است.
 

ثبت نظر